kızm dişini gıcırdatıyor....

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve EflatunSu tarafından 19 Eylül 2007 başlatılmıştır.

19 Eylül 2007
    Konu Sahibi : EflatunSu
  1. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    4 yaşındaki kızım bir haftadır gece uykusunda (gündüz uyurken sorun yok)dişlerini gıcırdatıyor.öyle böyle değil sanki kırılacak gibi.uyandırmak zorunda kalıyorum.bu sefer uykusuzluktan gündüzleri başım ağrıyor.iletişimimiz çok güzel kızımla.eşimle yanında sesimizi yükseltmiyoruz.ama geçen hafta annemle bir tartışma yaşadık kızımda şahit oldu ister istemez.ortamdan uzaklaştırdım parka götürdüm.acaba bendeki gerginlik etkilemiş olabilirmi?çocuğu diş gıcırdatan varmı aranızda.çözümü ne olabilir.kulübün diş hekiminede yazdım ancak daha cevap gelmedi.tecrübelerinizi paylaşırmısınız ne yapabilirim?:çok üzgünüm:senağlama

2. 19 Eylül 2007
  3. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eflatun benim cocugum kazara yaninda tartismaya sahit oldu ama disini gicirdatmiyor dikkat et icine attigi bisey var kizinin.Ben ablamda yasadim 30 yasinda arka disleri erimisti dis doktoruna gittik bildim bileli icine atar her derdini ve gecede disini gicirdatir keske kucukken bi pedagog gorseydi demisti dis hekimi.Hatta dislerini gicirdatmaktan vazgecmesi icin gece yatarken agzina takmak icin bi aparat vermisti.Istersen bi izle kizini benim oglumda 4 yasina girmek uzere hayal dunyalari cok genis su anda kimbilir neler geciyor icinden kizinin .

4. 19 Eylül 2007
  5. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilmiyorumki meltem ne olabilir.kızım tek çocuğum.birbirimize çok düşkünüz.herşeyine dikkat ederim.duygusal gerçekten.bana hiç kıyamıyor.daha iki saat önce başım ağrıyor kızım dedim diye gelip gelip başımı öpüyor."geçti anne geçti"diyor.senağlama off çok acayipmiş anne olmakayrıca o gıcırdatma olayını bende yapıyordum çocukken.şimdi eşim arada duyuyorum diyor.irsimidir nedir:uhm:

6. 19 Eylül 2007
  7. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    valla eflatuncum benim oğlum ve babası seramoni yapıyorlar gece.kazara uyan bir daha uyuyabilene aşkolsun.uyandırmaya da kıyamıyorum.oğlum 5 yaşında.biz de asla tartışmayız bile .çok dikkat ederim.ama bütün gece gıcır gıcır odasından net bir şekilde duyuluyor.ben babasından geçtiğine inanıyorumama tabii dr ya göstermek lazım .ihmal ediyoruz.öptüm canım sağlıklı günler

8. 19 Eylül 2007
  9. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :Roflol::Roflol:ilahi gülermisin ağlarmısın.seramoni haa.benimde eşim dertli."karım susuyor,kızım başlıyor"diyor.kızım bastırdı ama beni.dişi kırılacak diye uyandırıyorum valla.inşallah geçici bişeydir.geçmiş olsun canım sanadaa.s.

10. 19 Eylül 2007
  11. SodaLemon

SodaLemon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canımın içi aynı sorun bendede var ama ben kızına göre bayağı kartım yanlız benimde küçük yaşlarda başlamış o zamanlar bu hastalık yaygın değilmiş dolayısıyla tedavi olamadım küçük yaşlarda,önerim vakit kaybetmeden çene cerrahına götürmen...
    stres ve üzüntü çok etkili ben şimdi diş etlerimde problem yaşıyorum çekilmelerim var,ve diş minelerim oldukça zarar görmüş....

eğer gün içinde birşeylere sıkıldıysam stresliyim gece gıcırdatmalarımla ortalığı ayağa kaldırıyormuşum ben bilmiyorum yaptığımı eşim hep der o nasıl bir güç içim acıyor sen gıcırdatırken deryani düşün gıcırdatmamla ortalığı ayağa kaldırıyormuşum,sabahları kalktığımda müthiş çene ağrısı ve baş ağrısıyla uyanırım...

tedavi olarak ağızlık hani bu boksörlerin taktıklarından veriyorlar ben kullanamadım rahatsız oldum her akşam kullanıldığı takdirde hasta artık unutuyomuş gıcırdatmayı ama ben yapamadım işte...

gelmiş geçmiş olsun bu bir hastalıktır tekrar belirtmek isterim mutlaka çene cerrahına gösterin...

12. 19 Eylül 2007
  13. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol ezo'cuğum.sanada çok geçmiş olsun.çok üzülüyorum hele dün akşam uyuyamadım.acaba yanlışmı davrandım çocucuğumada bana tepki veriyor diye..bakalım bu gece nasıl olacak?eğer devam ederse dr'a götüreceğim.duygusal insanlarda oluyormuş galiba daha çok.o boksör ağızlıklarıyla uyumayı düşünemiyorum bile.benimki hayatta taktırmaz ondan.inşallah geçicidir.ilgin için teşekkürler canıma.s.

14. 20 Eylül 2007
  15. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eflatun ben irsi oldugunu sanmiyorum ablamda var kizinda yok ailede baska birindede yok ama karakter benzemesi olabilir bana daha cok derdini icine atanlarda olabilir gibi geliyor.Kimine gore dert olan baskasina gore dert olmayabiliren iyisi doktora goster sen.

16. 20 Eylül 2007
  17. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet biraz içlidir kızım.çok etkileniyor bazı şeylerden.geçen hafta ister istemez annemle bi tartışmamıza şahit oldu.rengi değişti.hemen parka götürdüm,gezdirdim.hatta bir gün boyunca annemle konuşmadı.ondan etkilendiğini tahmin ediyorum.iki gündür başbaşayız,akşama kadar şebeklik yapıyorum.dün gece gıcırtı yoktu.takip edicem bu gecede.inşallah geçicidir.yoksa gidicez dr'a.ilgine teşekkür ederim:1hug:

18. 20 Eylül 2007
  19. rose01

rose01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimde eşim çok gıcırdatıyor uyuyabilene aşk olsun ama ara sıra yapıyor uyandırmaya da kıyamıyorum