KK da sadece benim oğlum mu böbrek hastasi?

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve silagul tarafından 22 Nisan 2008 başlatılmıştır.

22 Nisan 2008
    Konu Sahibi : silagul
  1. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar oglumda bobrege kacak vardi,ameliyatla durduruldu anne karninda idrar torbasi buyuktu bu yuzden bobreklerde parankimal hastalik olusmus,bir cocuk nefrolojisi(bobrek )ariyorum istanbulda guvenilir bir doktor kimse cevap yazmadi,kk da sadece benim oglummu bobrek hastasisenağlamasenağlama

2. 22 Nisan 2008
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    canım çok çok geçmiş olsun, inan çocuk nefroloğu bilmiyorum ama araştırıcam senin için

4. 22 Nisan 2008
  5. ASXIXYXIXM BEN

ASXIXYXIXM BEN topiğin ilk annesi.01.07. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayatım....benim oğlumunda hamileyken böbrek renginde beyazlık vardı...ama böbrekler çalışıyord.....ve allaha binlerce şükür hiç bir problem çıkmadı...doğduktan sonrada testlerini yaptırdık idrar yapmasında veya herhangi bir fonksiyonel bozukluk çıkmadı ama ben hala yüreği ağzımda geziyorum....

6. 22 Nisan 2008
  7. silagul

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    sagol canim ilgine tesekkurler ALLAH razi olsun,doktor cokta biz hep kasaplara denk geldik 7 aylik bebegi para icin kececek,yada universite hocasi olupta 3 yasindaki bir cocuk uzerinden prim yapmaya calisan,o yuzden iyi bir doktor ariyorum,tavsiyelere ihtiyacim varsenağlamasenağlama

8. 22 Nisan 2008
  9. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senin oğlunun böbreklerinde beyazlık ve çiş yapma problemi varmı?

10. 22 Nisan 2008
  11. silagul

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canim gecmis olsun,sintigrafi(rekli bobrek filimi) vede voiding yapildimi (kacak olup olmadigini anlamak icin)

12. 22 Nisan 2008
  13. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ultrasyona falan girdi testlerini yaptırdık hiç bir şey çıkmadı...hatta 7 aylık hamileyken çocuğumu kaybetme riski 100 de 2 olmasına rağmen kordon bağından kan aldırdık temiz çıktı ...inşallah uygun böbreği bulursun allah yavruna sağlık sıhhat versin inşallah...çok kötü bir durum seni çok iyi anlıyorum

14. 23 Nisan 2008
  15. silagul

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canim ben hamileyken 14. haftada idrar torbasi buyuktu ve 19. haftaya kadar takip edildi,bobrekler parlak gozukuyordu,duzelmezse dogum yaptirilip alinacakti,cunku idrar torbasinin buyuk olmasi cigerlerin ve diger organlarin gelisimini etkileyecekti,yasyacak omru varmis doktorum bile sasirdi(cerrah pasanin profu)hic umidim yoktu bu cocuktan dedi son kontrolumuzde artik yasayip yasamayacagina karar verilecegi kontrolde doktorum bu mucize hersey normale donmus,bu cocuk dogunca getir gormek istiyorum dedi.
    neyse dogdu ama hep cocuk doktoruna bu rahatsizligindan bahsettim her seferinde cisini yapiyormu yapiyor o zaman sorun yok diye gecistirdi,benim oglum yari sunnetli dogmustu,ayrica halk arasinda peygamber sunneti diye bilinen seyin tipta hipos padias diye bir hastalik oldugunu o zaman ogrendik,buda cift delik yada deligin baska yerde olmasi gibi bir suru cesidi var,ama bizimki sadece yari sunnetliydi,hipos padiasi tasimiyordu,neyse 1 yasina kadar sunnet olmasi gerek dendi bizde 7 aylikken sunnet icin cocuk cerrahiyla konustuk,aklima geldi anne karnindaki hastaligini anlattim,bir ultrason cektirelim dedi ultrasonda ki istanbulun en taninmis hastanesi olmasina ragmen sol bobrek gorulemedi nasil olur dedim iki prof takip etti elimde raporlarim var bobrekler var dediysemde kuculmus kaybolmus felan dendi deli olacaktim,bi doktor arkadasimiz belki gaz vardir yarin bidaha gidin dedi gittik sonuc yine ayni sol bobrek yok,cildirmak uzereydik doktor arkadasi aradik sintigrafi cektirin dedi bobrekler varmi yokmu fonksiyonu belli olur dedi,cektirdik bobrekler var ,fonksiyonlari yerinde ayni yerde anne karnindaki hastaligini ilk goren ultrasoncu bayana giitim,cok bilgili biri durumu anlattim,bide ben bakim dedi ve bize bir voiding yaptirin uretralar genis kacak olabilir dedi,sonda takilip voiding yapildi,sonuc 5. derece kacak,inanamadik cunku bu hastalik kendini tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlariyla belli edermis ve oglum hic enfeksiyon olmadi,cocuk doktorunun ilgisizligi bizi daha felakete goturebilirdi ama ALLAHIm mucize ile 2 kere bobregin gorulememesiyle bizi bu yollara dusurdu ve hastaligini ogrendik,istanbulda cok unlu bir cocuk uroloji doktoruna goturduk kendisi prof,2005 yilinda sadece sunnete 2,5 milyar verdik vede pipiden girip kamerayla bakcakti,iyilesir iyilesmez ameliyatini konustuk cunku 5. derece kacak ameliyatla duzelecekti,sadece bicak parasi 5 milyar istedi ve acik ameliyat olmasina ragmen garanti vermedi,doktor arkadasimiza anlatik durumu kendisi cocuk doktoru,sacma para icin sizi kandiriyor dedi kalktik izmire gittik egenin profuna ALLAH bin kere razi olsun kasap degil doktor,izin verirseniz bide ben bakayim kamerayla dedi para almicam bundan sadece hastane masraf alir kabul edermisiniz dedi,diger doktorun epikiriz raporu vardi ama guvenemedi,kendisini taniyor ikiside hoca ,acik ameliyat diye gonderdik cocuk 1 saat sonra geri geldi kamerayla baktim pipide perde vardi onu kestim belkide ondandir kacak yazik bosuna kesmeyelim bebegi dedi,peki diger doktorun raporunda bu neden yoktu,cunku once kescek kapatcak 5 milyar cebe olmadi bidaha,izmirdeki doktor ne desin adam kasapsa,bide acik ameliyat olunca olmadi bidaha olurmu diye sordugumuzda olurmu hic bu son islemdir ve basari orani %99.9 dur dedi,6 ay bekledim izmirde oglum icin esim istanbuldan gelip gitti,6 ayin sonunda ilacta kullandik son bir voiding yapilip kacakta gerileme varsa acik ameliyat olmayacakti,ama hic gerileme olmadi sonucu gosterirken cok uzuldu hoca valla sansimizi denedik ama olmadi uzgunum ama acik amaliyat olsunda kurtulsun bi kerde bitsin dedi,cunku bu sekilde enfeksiyon kaparsa bobrekler kaybedilebiliniyor bile,en son 14 aylikken acik ameliyat oldu ve bu islemden sadece 1,5 milyar aldi bu doktor degilmiydi peki ve sukur simdi 4 yasina girecek bi sorun yok kacaktan yana ama anne karninda olusan hastaligi bobrek zarini parankimal dokuyu kalinlastirmis bunun adida parankimal hastalik,marmaranin hocasi olan bi cocuk nefrologuna goturduk hersey cok iyi cok sansli hic enfeksiyon kapmamis,senede bir gelirsinir artik derken onu birakacagimizi duyunca oglunuz ilerde bobrek hastasi olcak fonsiyonu bozulcak nakil gerekcek surekli takibi birakmayalim diye ramazan gunu oruclu oruclu hastaneyi basimiza yikti,,hani ultrasonda bi terslik olsa fonksiyonlarda bi bozukluk olsa anlicazda sorun yok bi onceki gorusmede hersey superdi de simdi cocugu kesti bicti nakil yapti bide soruyoruz olmama ihtimali varmi kesin mi diyoruz evet diyecek kadar paragoz olmus ne yazik,hoca bunu yaparsa ogrenci ne yapar,tum dosyalari baska ilde olan arkadasa gonderdik inceledi,nefrologlara inceletti yok ogle bisey amac korkunda beni birakmayin her gelisinizde 150ytl verinmis,simdi elbet istanbulda birsuru cocuk nefrologu var benim amacim doktor gibi doktor bulabilmek sizlerden taniyan bilen memnun olanlardan doktor tavsiyesi almak,basimiza gelenler bunlar izmirdeki hocam gibi doktor gibi doktor ariyorum

16. 23 Nisan 2008
  17. silagul

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canim bende 16 haftalikken amniyo sentez yaptirdim sukur genetik degil fonsiyonelmis,sukur bobrekler saglam calisiyor sadece parankimal hastaligini takip edebilmek icin cocuk nefrologu ariyoruz

18. 23 Nisan 2008
  19. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun.Allah başka dert keder vermesin..
    dayım doktor.ona bir soracağım.belki tanıdığı,bildiği,kefil olabileceği bir doktor arkadaşı vardır..
    tekrar geçmiş olsun canım...oğluşunu öp benim için olur mu?