KK Yüzünden Evlilikten Soğuyanlar

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve eMu tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : eMu
  1. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

KK'ya kendi sorunuma çare ararken üye oldum ve ilk keşfettiğim yer ''Bir Derdim Var'' bölümü oldu burdaki yazıları okuyarak hem kendime hemde ileride olacak bir ilişkide ya da evlilikte neler yapmak en mantıklısı diye başlıkları okumaya başladım.Yazılanları okumak benim için şok etkisi gibiydi ,erkeklerin bu kadar sinir ,soğuk, itici ,vurdumduymaz ve bencil olduklarını gördükçeki büyük aşkla sevgiyle başlayan evliliklerde de bunun yaşanmasına şahit oldukça evlilikten korkan soğuk duran ben tamamen nefret eder hale geldim.

Herşeyi yapan erkek kopamayan kadın
    Bizim sevmemizde mi sorun var ya da çok mu bağımlı hayatlar kuruyoruz
    Ya da NE ?

2. 23 Eylül 2010
  3. Ferza

Ferza Mevsimlerden Firar! Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Sorun; zaten derdi olan bir topikle çok fazla meşgul olmanız sanırım...

4. 23 Eylül 2010
  5. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    evlilik zaten cok iyi mukemmel birsey degildirki hatta daha fazla sorumluluk gerektiren bir olaydır cogu insan bunun farkına varamadan evleniyor ve yuku tasıyamıyor..genc kızlar kim daha once evlencek diye yarıs icindeler..evlenenleri goruyoruz ev cocuk es isler derken dahada yoruluyor zamanı gelince zaten olucak erken evlenipde sorumluluk tasımanın anlamı yok..kadında erkekde kendini hazır hissetmeli bence ozaman evlilik daha saglam yurur

6. 23 Eylül 2010
  7. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kk yuzunden evlilikten sogumadım ben ama acele etmemeninde yararlı olacagını dusunuyorum burda yazılanları gordukce zarar degil faydalı aslında

8. 23 Eylül 2010
  9. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu bir sorun değil amaç doğrusunu görmeye çalışmak ve dengeyi bulmak.Ben evlenmemiş biri olarak bişeyleri ya yaşamam ya da duymam görmem lazım.3 maymunu oynamak adına buraya girmesem sorunlarıma çare olur mu sizce?

10. 23 Eylül 2010
  11. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede faydalı aslında ama diğer arkadaş hatayı bana yüklemiş :uhm:

12. 23 Eylül 2010
  13. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    soğumayın elbette...
    ama bilin ,yaşayın ,hissetmeye çalışın karşınızdaki sorunu ..
    inanın büyük dersler çıkar kk dan ..
    çeşit çeşit insan ,çeşit çeşit sorun .
    hayat toz pempe değil ki,yaşamak pempe bulutlardan ibaret değil...
    kötüyü görüp ,bilmeden, iyiyi göremez insan ...
    tüm bunlara dayanarak ,buradaki genç kızların daha ayakları yere basan kararlar alıp,uygulamaya ortam hazırlayacağı,daha geniş bir çerçeveden dünyayı görebilecekleri bir ortam ...
    gerçek şu ki , her birimiz diğerimiz için birer sanalız ama gerçek yaşamda bir gerçeğiz...
    ve burada yansıyanlarda,hayata dair...
    ders edinmek,bilinçlenmek,doğruyu görebilmek ve doğru adımları atabilmek için bir kılavuz gibi...

ben belli bir yaşa gelmiş biri olarak, bazen '' ne pempe imiş hayatım'' dedim ama üzerime düşen payı alıp, dersimi hala çalışıyorum bu platformda...
    umarım anlatabildim emu:KK3:

14. 23 Eylül 2010
  15. ocwmays

ocwmays Minnişim Prensesim... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Canım adı üstünde burası "derdi olanların" bölümü. Dolayısıyla sadece evliliği kötü giden şahısların yazdığı satırları okuyoruz. Ama sonuçta her kadın bir olmadığı gibi her erkek de bir değil. Burda okuduklarından ders alarak iyi bir seçim yapabilirsin belki bu yönde fayda sağlar sana...yerimseniben

16. 23 Eylül 2010
  17. Ferza

Ferza Mevsimlerden Firar! Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Burada hatadan bahsetmek yanlış olur?
    Sorunu sordunuz; fikrimi belirttim...

Gündüz vakti güneşin yoğun olduğu bir günde; bir süre balkona çıkarsanız; odanıza yeniden yöneldiğinizde; birden evin içini karanlık görürsünüz....
    Ve bu durum bir süre böyle devam eder...

Sürekli "derdim var" bölümüne yoğunlaşırsanız; oluşacak durum yine buna benzer...
    Kanaatimce, bu bölümü yine takip edebilirsiniz; ama daha az sıklıkla; arada eğlenceli bölümlerle ruhunuzu dinlendirerek...

18. 23 Eylül 2010
  19. Vengeance

Vengeance Türkiye :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    KK da sorunlu kişiler geliyor gelen herkesin bir sorunu var, çok az kişi vardır ki sadece
    gözlemlemek için gelsin yada kendi deneyimlerini paylaşmak aynı hataların tekrarlanmamasını sağlamak için gelsin, buraya gelipte bir derdini dile getirmemiş kişi yok denecek kadar azdır.

Şimdi belirli sorunları olupta bir araya gelen bir topluluk içinde heleki bir derdim var bölümünde insanda yazılanları okuyunca bir evliliğe karşı olumsuz bir ön yargı oluşması kadar doğal birşey yok. Ama bu çok mutlu masallardaki gibi mutluluklar yok demek değil ki. Evliliklerde insanlar çok tahamülsüz, ek olarak sadece karşılarındaki kişilerin değiştiğini düşünüyorlar kadın olsun erkek olsun halbuki iki tarafta değişiyor, hemde çoğu durumda 180 derece ama bu değişimi engellemek ve mutlu bir yuvayı kalıcı kılmak mümkün, herkes belirli dönemlerde belirli sorunlar yaşıyor, bu esnada eşleri bu kişilerin en büyük destekçileri ama nedense insanlar anlayışsızlaşıyor, karşısındakini hoş göreceğine, nispet yapıyor, misilleme yapıyor ve ilişkiyi yıpratıyorlar farkında olmadan. Karşılıklı hoş görü olmadan, iki kişide de merhamet ve vefa olmadan yapılan bir evliliğin mutsuzluk anlarını yaşatması kadar normal birşey yok.

Ayrıca buradaki sorunlu evlilikler baz alınmamalı, herks bir değil ki, herkesin kişiği olaylara bakış açısı, duyguları herşeyi farklı, bu yüzden bence insanlar sadece şunu düşünmeli evlilikten soğumak yerine, doğru kişi olmadan yapılacak bir evliliğin mutluluk getirmeyeceğini bu yüzden buna göre kendisine bir yol çizmesi gerektiğini. Sonuçta herkes evlenmek zorunda da değil, evlenmeden de mutlu olunabilir, ama içinde herzaman yaslanacak bir omza, kendinin ve eşinin bir parçasını taşıyan bir bebeğe duyulan özlem yoksa olabilir bu ancak. Bir soğukluk olmamalı insan doğru kararları doğru zamanlarda alabilirse ilerde pişmanlıklar yaşamaz, ama herkesin karşısına doğru kişi çıkacak demekte değil bu.