KK'da evli bayanlarn yaad zorluklar beni evlilikten souttu:(

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve mervealt tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

10 Nisan 2009
    Konu Sahibi : mervealt
  1. mervealt

mervealt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba hanımlar ben burda bütün acı gerçekleri gördüm okudum ve gerçekten çok korkuyorum evlenmekten:1no2: sanırım ben evlenemem:1no2:

2. 10 Nisan 2009
  3. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    :) merve kac yasindasin? burda yazilanlari okuyup evlilikten soguman cok sacma degil mi? sen sadece kotu tecrubelere tanik oluyorsun cunku bu forumun adi BIR DERDIM VAR. derdi olmayan mutlu evliler yazmiyorlar o yuzden. bunlardan biri de benim

Ben esimle cok uzun yillar birlikteydim evlenmeden once. bu sene de evliligimizin 8. yilini kutlayacagiz. allaha sukur cok cok mutluyuz ve birbirimizi cok seviyoruz. allah izin verirsen bir de bebegimiz olacak.

onemli olan senin evlenmeyi dusundugun insani ve ailesini cok cok iyi taniman. kesinlikle en az 2 yil nisanli kalmadan evlenme. mumkunse birlikte yasayin. insan birlikte yasanmayinca cok iyi taninmiyor. burada cok sik kaynana sorununa tanik oluyoruz. esinin ailesini iyi tanimaya bak, o da seninkileri tanisin. her evlilik sorunlu olacak diye bir sey yok ama ufak tefek tartismalar mutlaka olur. baskalarinin buyuk dertlerine bakip evlilikten soguma sakin.

dedigim gibi onemli olan esini taniman, birbirinizi sevmeniz ve saygi duymaniz canim. eger bunlar vars hicbir kuvvet o evliligi sarsamaz.

insallah mutlu olursun canim a.s.

4. 10 Nisan 2009
  5. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    bende sogudum vallahi
    sadece burada okudularim yüzünden degil etrafimdaki evliliklerdede cok icacici durumlar olmadigi icin
    sürekli sunlari diyorum kendime
    aldatilcagimi bile bile neden evleneyim
    tamam her erkek ayni degil aldatmaz ama sorumsuz olur kumarci olur internet bagimlisi olur
    yok olmadi ailesinin agzina bakar sana psikolojik iskence yapar .....
    illa biseyi olcak yani tamam kimse 4/4 luk olamaz ama bu örneklerinde hicbiri göze alinicak seyler degilki
    belki mükemmel erkek vardir ama bendede onu bulacak sans yok :))
    bu arada ben senden dertliymisim iyi döktürdüm :)

6. 10 Nisan 2009
  7. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim tabii ki boyle erkekler var. o yuzden diyorum ya birlikte oldugunuz insani cok iyi tanidiginiza emin olmadan kesinlikle evlenmeyi dusunmeyin. bu saydiklarinin hepsi kisilik problemi olan erkek ornegi. bunlar kendilerini bir noktada belli ederler zaten. onemli olan goruntusune, parasina ya da isine takilmadan bir yanlislik oldugunu sezdiginiz anda cekip gitmektir. kotu evlilik bu sekilde engellenir. bir diger onemli nokta da evlenir evlenmez cocuk yapmamak. bu cok onemli. en az 2-3 sene gecmesi gerekir diye dusunuyorum.

a.s.

8. 10 Nisan 2009
  9. mervealt

mervealt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ediyorum yorumun içina.s. neden korktum? onu açıklamak istiyorum forumda sedef_80 üyedeki arkadaşımızın eşinin yakın arkadaşıyla aldatılmasından boşanması ve birçok arkadaşımızın diğer sebepleri ama en çok yakın arkdaşıyla aldatılmaksenağlama benimde bir arkadaşım var zamanında çok samimiydik 3 yıldır tanıyorum kendisi aynı anda 3-4 kişiyle çıkan ve hepsiyle öpüşme gibi eylemleri olan birisi biz geçen yıl çok büyük kavga ettik ve birbirimize çok ağır konuştuk zamanında benim eski sevgilime benim telefonumdan gizlice numarasını alıp muhabbet etmek için aramıştı neyse şimdide konuşuyoruz fakat eskisi gibi güven yok karşılıklı ama o hep benim etrafımdaki olaylardan haberdar olmak için konuşuyor ve ben bu insandan tamamen nasıl hayatımdan çıkarıcam bilmiyorum durduk yerede konuşmamazlık yapılmaz offff bilmiyorumsenağlama

10. 10 Nisan 2009
  11. Gokkusagi_1988

Gokkusagi_1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cok okuma insanin kimseye guveni kalmiyo , (ben gibi) kafayi yecek duruma gelirsin :)

12. 10 Nisan 2009
  13. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    olumsuz şeyleri fazla okumamak lazım
    herkes aynı problemleri yaşıcak değil yaa
    kendini böyle şartlandırman böyle yaşıyacağın anlamına gelir o yüzden kötüyü düşünme iyi düşün iyi olsun
    dünyadaki herkes mi çok kötü ?? bi kaç sütü bozuk vardıır elbet ama genelleme yapıp kurunun yanında yaşı da yakmak olmaz
    senin karşına güvenebileceğin biri çıkmamış annaşılan o çıksın hele bi bu korkularının hepsi silinir gider:teselli:

14. 10 Nisan 2009
  15. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim iste ben senin yerinde olsam bu insanla bir daha gorusmezdim. yaptiklari normal degil ki? ayni anda 3-4 kisiyle cikilir mi? nasil bir sey bu? bu insani hayatindan kesinlikle cikarmalisin. eger zayif davranirsan bu zayiflik ilerdeki iliskilerinde de olur, kotu tecrubeler yasarsin, evlilik buna dahil. iliskini kes. kimseye bir aciklama da borclu degilsin. sen cevrende ne kadar cok kaliteli insan bulundurursan sana uygun biriyle tanisip evlenme olasiligin o kadar artar. ama boyle acayip insanlarla arkadas olursan iyileriyle tanisma olasiligin da duser. bana arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleleyim diyorlar degil mi?

16. 10 Nisan 2009
  17. mervealt

mervealt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tüm samimiyetimle söylüyorum o kadr çok istiyorum ki hayatımdan çıkarmayı bizde kaldı kaçkere annem babam onaylamıyorlar zaten şimdide çok samimi değilim ama kesin bi şekilde çıkmasını istiyorum çok korkuyorum çok ilerde bana kazık atar diye sizin fikirlerinize çok ihtiyacım var:a015:

18. 10 Nisan 2009
  19. EU3

EU3 Guest

valla ben de tam tersini tavsiye ederim sanayerimseniben
    doğru insanla doğru zaman da.yerimseniben
    eminim mutlu çok evli bayan vardır.yerimseniben