klavye ve mouse çalışmıyor

Konusu 'Sorularınız & Sorunlarınız' forumundadır ve Sineks tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Sineks
  1. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 1 yıldır kullandığım sorunsuz bilgisayarım sorun cıkardı kafayı yicem bi el atın şuna:)

Bilgisayarı yine güzelce kullandıktan sonra kapattım yaklasık 2 saat sonra, ki o arada cok süper yağmur yağıp şimşek çaktı (bu önemli olabilir sorunun çözümünde)ardından gidip bilgisayarıma oturdum açtım ve mouse klavye ikilisinin çalışmadığını gördüm ki başka hiçbir anormallik yok.:sm_confused: Kablosuz klavye ve mouse kullanıyorum ama ikisini de çıkarıp başka kablolu mouse taktım yine tık yok. Bios'dandır dedim pili cıkarıp taktım bi resetler kendini bios diye tık yok:uhm:. Ramleri cıkarıp taktım tık yok. Tüm bilgisayarı söküp tekrar taktım yine tık yok. Ne yaptıysam klavye ve mouse u kullanamadım. Şimdi önerilerinizi bekliyorum, ne olur yardım edin ben açıkça yazmaya calıstım ama unuttuğum birşey varsa sorun yazayım yapalım su pc yi mafoldumben

2. 31 Mayıs 2009
  3. nuuuraaan

nuuuraaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1 Kablolu mouse ve klavyeyi taktığın jakları kontrol et (yerleri doğru mu tam oturmuş mu)?
    2 Bilgisayarı resetle algılaması gerekir.
    3 Hala düzelmediyse format atılması gerekir. Format atarkende klavye devreye girmiyorsa anakartta bir problem vardır üzgünüm. Servise başvurun. Kolay gelsin. :çok üzgünüm:

4. 26 Haziran 2009
  5. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Aygıt yöneticisinden klavye ve mause kaldır bilgisayarı yeniden başlat.

6. 2 Temmuz 2009
  7. systmc

systmc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kablosuz klavye ve mause için usb vardır bilgisayara takılı halde üstüne 60 saniye basılı tut aynı şekilde mause klavyenin altında connect yazar ona basılı tut ve sorun düzelmiş olur.

8. 3 Temmuz 2009
  9. superisi_22

superisi_22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Mouse ve klavye'ler usb yerlerine mi takılıyor, eğer öyleyse birde ps2 girişli bir klavye mouse dener misin ?

10. 3 Temmuz 2009
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    güzelim yağmur yağdı ve şimşek çaktı yaaaaaaaaa
    büyük ihtimal o şimşek senin klavyeni ve fareni bozdu çünkü aynısını bizde yaşadık
    yağmur yağdı şimşek çaktı hopppppppppppppppp bizim modem ve anakart bozulduuu..sen yine ucuz atlatmışsın..bir klavye ve fare alman lazım sanırım