klomen kullanan arkadaşlar yardım lütfen?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve z3yc3 tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : z3yc3
  1. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar (adet düzensizliği ve hamile kalmak istememden dolayı):uhm: en son kontrolümde doktorum reglin bitsin gel demişti buğün gittim ve klomen verdi 5 gün kullanıp tekrar gelmemi söyledi aranızda bu ilaçı kullanan var mı varsa daha sonraki ilaç kullanımı ve yapılacaklar konusunda aydınlatır mısınız beni? birde cinsel perhiz gerekiyor mu ilaçı kullanırken?:uhm:

2. 4 Şubat 2009
  3. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben kullanıyorum canım.klomeni 5 gün kullanıp kontrole gideceksin.yumurtalarına bakacak büyümüşlermi diye.büyümüşlerse gerek görürse çatlatma iğnesi verecek iğneyi vurunduktan 36 saat sonra ilişki önerecek.hapı kullanırken perhiz yapmanıza gerek yok.doktor ne zaman perhiz olacağını söylecek size..

4. 4 Şubat 2009
  5. fatxixma

fatxixma yolun yarısı kaldı Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    düzenli saatinde al ilacı bi perhiz durumu söz konusu olmayacak yumurta gelişimin için vermiş takibe gideceksin gerekli mm e ulaşıldımı o bakılacak 14.gün falan 18 mm yumurtan olması çok iyiye işaret. sonrası dr a kalmış kimisi çatlatma iğnesi verir çatlatır kimisi doğal haliyle çatlamasını bekler. tavsiyem 10-20 günler arası sık ilişki olsun ilaç yumurta sayını arttırabilir bu sayede gebelik şansında artar.

6. 4 Şubat 2009
  7. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaban gülüm ve fatıma ikinizede teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için merak ettiğim bir diğer konuda eğerr çatlatma iğnesi ile bir sonuç alınamazsa bu yöntem kaç kez tekrarlanıyor araştırdım ve bazı arkadaşlar 3 aydır kullandığından falan bahsetmiş neye göre bu hap kullanımı uzuyor bilğiniz var mı?

8. 4 Şubat 2009
  9. fatxixma

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    şimdi dr bakacak ilaç sende etkili oldumu yumurta geliştimi, bazılarında hiç gelişmiyo sonra 1-2 ay daha ilacın dozunu arttırıp denemelere devam edecek yine olmazsa günlük iğneye geçeceksin. bu ay klomen yumurtalıkları olumlu etkiledi herşey iyi gitti farzedelim 6 ay kullandırabilir bu yaşına yumurta kalitene bağlı kiminde hemen kesip aşılamaya geçiliyo yani senin durum bu ay belli olur. bu arada günlük süt iç.

10. 4 Şubat 2009
  11. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    süt mü neden ki?

12. 4 Şubat 2009
  13. fatxixma

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    yumurtanın gelişimine katkısı olur. her gün 1 bardak. bu arada sigara varsa bırak oda gelişimi yavaşlatır.

14. 4 Şubat 2009
  15. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım çatlatma iğnesini iğne kullansan ble vurunuyorsun.yumurtan çatlasın diye..valla ben klomeni 4 yıldır aralıklı olarak kullandım kullanıyorumda hala..hapla yumurtaların büyüyorsa hapa devam ediyor..yoksa iğneye geçiyor..

16. 4 Şubat 2009
  17. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım,kaç aydır korunmuyosun? ben 4 ay oldu bu ayda olmazsa doktor gel ilaca başlayalım dedi acaba erkenmi die düşünmeye başladıım,ama bir an önce bebeğime kavuşmak istiyoru.ilk bebeğimi 11 haftalıkkken kaybettim.
    heralde banada klomen verir,benimde kafam karıştı şimdi:bbo:

18. 4 Şubat 2009
  19. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    minik kelebek 5 aya yakın zamandır korunmuyorum hamile kalma açısından bir problemim yok rahim filmimde çekilmişti heralde ben hamile kalmayı çok istediğimden doktorum dedi daha önce bu konu ile ilgili (çatlatma iğnesi aşılama yani) bir bilgim de yoktu hatta doktor aşıma deyince ben şaşırmıştım. bugün klomene başladım ve 5 tablet kullan 6. gün gel dedi bakalım nasıl olcak?