Klomen kullananlar yardım....

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve angell2008 tarafından 14 Aralık 2008 başlatılmıştır.

14 Aralık 2008
    Konu Sahibi : angell2008
  1. angell2008

angell2008 Guest

Arkadaşlar bende 2 yıldır tekrar bebek istiyorum.1 yıl önce 10 haftalık bebişimi kaybettim üzerinden 1 yıl geçmişti ki yani geçen ay klomen tedavisine başlıyacaktım adetime 1 hafta kala lekelenmem oldu doktor bhcg yaptırdı 24.0 çıktı fakat kimyasal gebelik yaşadım değerim düştü tedavide kaldı.bu ay 2 gün oldu klomene başlattı doktor fakat kafamda soru işaretleri var yardımcı olursanız sevinirim.ben tek yumurtalıklıyım 3 yıl önce over tümör yüzünden sol overim alındı.Tahlillerim normal çıktı eşiminde testi normal yumurtlama sorunum yok olsaydı kimyasalda olsa gebelik yaşamazdın dedi doktor ultrasondada yumurtladığım izleniyor yani sorun yok ama senede 1 gebe kalabiliyorum bunu hızlendırmak için klomeni sabah 1 akşam 1 içmeye başladım ama çatlama iğnesi falan duyuyorum doktorum bana böle bişey demedi kafam karıştı bana kontrole gel demedi yada benmi duymadım adetin 5.günü başla 5 gün iç dedi okadar yumurtlama sorunum yok ondanmı acaba bilgisi olanlar yardımcı olun lütfen...

2. 15 Aralık 2008
  3. keops35

keops35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım,merak etme.ben de gonaphene kullandım(içeriği klomenle aynı)bana da doktorum yumurta takibi ya da çatlatma iğnesi uygulamadı.haziran ayında ilacı ilk kullanmamda hamile kaldım,düşükle sonuçlandı.şimdi yine hamileyim.ekimde başlamıştım,bu kez ikinci ayda sonuç verdi.doktorun öncelikle böyle denemeyi uygun görmüştür.bir müddet kullan,sonuç alamazsan doktorun takibe alır herhalde,ya da sen teklif edersin.Allah gönlünden geçeni hayırlısıyla nasip etsin...

4. 15 Aralık 2008
  5. angell2008

angell2008 Guest

çok sağol arkadaşım içim rahat etti valla,sendemi günde 2 kullanıyordun ve galiba sendede sorun yoktu demi?bu arada rabbim bebeğini hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım:nazar::nazar:.

6. 15 Aralık 2008
  7. keops35

keops35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    iyi dileklerin için sağol canım.Allah en kısa zamanda sana da nasip etsin.bende pko var,tüylenme,fazla kilo gibi belirtileri de mevcut.ama pko'lu olup aylarca adet göremeyen arkadaşların yanında şanslı olduğum bir konu var,adetlerim çok düzensiz değil.en uzun gecikmem 13 gün sürdü,boş geçen ay hiç olmadı.ben sanırım onun için tedaviden hızlı sonuç aldım.2 yıl boyunca hastalığım teşhis edilemeyip oyalandığım ve bu süreçte psikolojik olarak çok yıprandığım için doktorum doğrudan 2 taneyle başladı.normalde günde 1 taneyle başlayıp sonuç alınamazsa 2'ye,3'e çıkarıyorlar.

8. 16 Aralık 2008
  9. hulya_ayan

hulya_ayan Guest

merhaba :
    bende 2 yıllık evliyim henüz gebe kalmadım doktora gittim kistlerim varmış bu da gebeliğe engelmiş miyom yara da ama engel olmazmış bunlar
    tedavi yapmaya başladım bana progestan ve klomen verdi dün başladım ilaçlarımı kullanmaya umarım tedaviye yanıt veririm
    benim durumumda olan varmı bu ilaçları kullanarak hamile kalan varsa bana yazsın

şimdiden teşekkür ederim

10. 16 Aralık 2008
  11. angell2008

angell2008 Guest

bende klomene yeni başladım canım progestan geçen ayda kullandım bu ayda kullanacam fakat doktor bana progestanı adetin 16.günü başla 10 gün iç dedi sen nasıl kullanıyorsun klomenle berabermi?

12. 16 Aralık 2008
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım demekki yumurtaların çatlıyor ondan gerek duymamış çatlatma iğnesine...mesela ben ilk gittiğimde doktora 6,5 cmlik kistim vardı.yumurta çatlamamış ve kiste dönüşmüştü.o yüzden benim doktorum çatlatma iğnesi veriyor hatta çatlatma iğnesine rağmen yine çatlamayan yumurtam kiste dönüştü..o yüzden şanslısın yani kendiliğinden çatlayan yumurtaların var...

14. 16 Aralık 2008
  15. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım geçen ay kullanmaya başladım bende klomeni.adetin 3.günü ve günde 1tane şaklinde 5 tane içtim adetim15.günü çagırdı yumurtlama olmuşmu diye ama tam göremedi ve 21.günde progesterona baktı bu yumurtlamanın olup olmadıgını gösteren bir tahlil degerlerim iyi çıktı ve yumurtlamam olmuştu..banada çatlatma ignesi vermedi...zaten hamilede kalamadım.3ay deneyecegim bu 2. ayım umarım gebelik olur..:Saruboceq:

16. 16 Aralık 2008
  17. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ben klomeni 5 sefer kullandım ama benim hormonlardan sorunum vardı yumurtalarım gelişmeden çatlıyodu şimdi tüp bebek yaptırdım çatlatma iğnesini en son yaptırıyolar yumurtalar tam geliştiğinde yani dr lar zamanını bilir kafana takma tedavinde başarılar Allah yardımcın olsun

18. 16 Aralık 2008
  19. hulya_ayan

hulya_ayan Guest

benim kistlerimde büyük ik tane biri çikolata kisti hatta bundan önce 3 doktora gittim hepsi ameliyat dedi başka yol söylemedi
    bu doktor bu şekil yaklaştı en azından denicem çatlatma varmı bilmiyorum ama hiçbirşey yok benim bildiğim ilk kez tedavi oluyorum zaten
    kullanımda şu şekil:klomenin 5 tanesini kullancam 2-3 ara vercem sonra progestanı günde 3 defa kullancam bunun bitiminden 3-4 gün sonra adet görürsem olmadı görmesem oldu olacak
    hayırlısı bakalım daha ilk sefer ama en azından ameliyat demedi ameliyatın riski erken menopoz hiç çocuk sahibi olamamak düşüncesi beni alt üst etti zaten yaşımda 28 riskliyim doktor bir an önce gebe kalmam için uğraşacak anlaşılan eeee ümit dünyası