Klomen kullanıp kisti oluşan arkadaşlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ninik tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ninik
  1. ninik

ninik ÖMeR TahA YaMaN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 2 aydır klomen tedavisi görüyorum ve 2 tane kistim oluşmuş doktorum bunun kendiliğinden geçiceğini söyledi ve herangibi bir ilaç vermedi ..ya gerçekten bu kist kendiliğinden geçiyor mu?siz nasıl bir tedavi uyguladınız ?

2. 9 Eylül 2009
  3. mammek

mammek Rabbim Sen bizi koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benimde klomeni ilk kullanışımın sonunda 2cm'lik bir kistim oluşmuştu. Benim doktorum da adetle atabilirsin, fonksiyonel bir kist, önemli değil demişti. Hatta e2 ölçüp tekrar klomen vermişti. Ben 1 hafta boyunca soğan suyu içtim ve kontrole gittiğimde kist yoktu. Soğan suyu öneririm, geçmiş olsun.

4. 9 Eylül 2009
  5. ninik

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ya kızlar rıca edıyorum ya yok mu aranızda klomen kullanıpta kıst oluŞan

6. 9 Eylül 2009
  7. ninik

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    XARA CANIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERıM ıLGıN ıÇıN...a.s.

8. 9 Eylül 2009
  9. eylul01

eylul01 oysa bir umuttu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bendede oluşmuştu ertesi ay kendiliğinden gitti Allah'a şükür

10. 9 Eylül 2009
  11. karakxixz82

karakxixz82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben şuan 28 haftalık hamileyim.ilk kez klomen kullanıp hamile kaldım mart ayında.7 haftalık hamile iken sancım oldu ve dr a gittim..yaklaşık 4,5 cm boyutumda 3 tane kistim olduğu söylendi ve ben yaklaşık 16.haftama kadar bu kistlerden çektim.gebelikten dolayı ilaçta kullanamadım.hastanede kontrol altında tutuldum 3 gün ve serum verildi.daha sonraki haftalarda kayboldu kistler.yani bu klomen % 80 kist yapıyor.

12. 9 Eylül 2009
  13. ninik

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yapma canım ya peki önceden nasıl farkedilemedi ki bu ya...peki canım sen bu kistler varken mi hamile kaldın yoksa kist sonradan mı oluştu bewnde de 2 tane var 3,5 -4 cm büyüklüğünde..

14. 9 Eylül 2009
  15. karakxixz82

karakxixz82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aslında nasıl olduğunu bilemiyorum.dr ilk kontrolumde bebeği görmeden siyah siyah kistler olduğunu ,bazı hamileliklerde oluştuğunu korkmamam gerektiğini söylemişti.o hafta bebek görünmedi.ertesi hafta gittiğimizde gördük bebeği.tabi sevincimizden kistler aklımıza gelmedi.:) daha sonraki haftada sancım başladı.ram 7 hafta sancı çektim.çok zor günlerdi ama geçti.aslında önemli kistler herhangi ani harekette burkulma yapabilir ve ya kanama yapabilrdi.hep yattım.ama şükürler olsun şimdi yok.inşllah sende tedavini olursun biran önce canım.

16. 18 Mart 2011
  17. deniss1977

deniss1977 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Evet, ben de birtane yumurta oluştu ve o da kiste donustu. Benim moralim cok bozuk. Doktor bir ilac verdi, 21 gunluk bisiy, sonra hemen adet gorecekmisim. Ondan sonraki ay da igne tedavisi diyor. ama ben kararsizim. Acaba boyle ugrasacagima tup mu yaptirsam diyorum. artik iyice bunaldım bu islerden.

18. 13 Aralık 2011
  19. dilati

dilati Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm benimde klomen kullanım sonrası hemen 4.40 cm büyüklüğünde kistim oluştu dr önce kararsızdı hiç bir ilaç vermicem dedi kendiliğinden küçülür dedi sonrasında meyse verelim dedi ve doğum kontrol hapı verdi kullanıp kullanmamakta kararsızım kızlar kistlerlşehamile kalınabiliyormuş basit bi kist miş benimki bu seferde hapı kullanmak istemiyorum olacağı varsa da olmaz ama eminde değilim kullanmasamda kendiliğinden küçülürmüş offf bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz benim durumumu yaşayan var mı acaba:44: