Klomen tedavisini 1 ay görüp sonra iğne tedavisine gecen varmı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sudeyoncaa tarafından 26 Aralık 2008 başlatılmıştır.

26 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sudeyoncaa
  1. sudeyoncaa

sudeyoncaa pozitif ol.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Ben bu ay ilk defa klomen tedavisine başladım günde 1 tane ile ama adetimin 13.günü bugun dr gittim hala bir yumurta büyümemiş dr.dediki 17.gününe kadar takip ederiz büyümesse bu ay iptal dedi.Ben cok üzüldüm tamam pkoluyum yumurtlama sorunum vardı ama hapla bile büyüymemesi beni üzdü.Yani ilk defa bu ay kesin yumurtladıgımı bilecektim ama olmadı. Size sorum şu;
    * 17.gününe kadar yumurtamın büyüme ihtimali varmı? yada 17.gününden sonrada büyüyebilirmi?
    *Ve bu ay ilk defa klomen kullanmama rağmen ikinci defa daha denemeden dr. bana bir daha ki ay iğne tedavisine geceriz dedi sizce normalmi yani benim duydugum kadarıyla burda herkes klomeni 3 ay filan kullanıyo benim ilk aydı ikinci ay iğne tedaivis dedi dr.

Uff ne kadar zormuş bugun dr.yanından cıktıgımda ağlaya ağlaya gittim yolda tutamadım kendimi ne kadarda ümitlenmiş bilmeden :KK43:Eşimde üzüldü...
    Allahım isteyen herkese tez zamanda versin aminnnn

2. 27 Aralık 2008
  3. EU2

EU2 Guest

bende ilk tedavimde ganophane kullandım yumurtlamam oldu çatlatma iğnesi sonra gebelik olmadı tabii daha sonraki ay dr.um banada iğne verdi göbekten kendim oluyordum iğnelerden sonra çatlattma iğnesi vericekti ki hipertimilasyon denilen bişi yaşadım yumurtalıkların aşırı büyümesi dolayısıyla o ay benimde iptal oldu sonraki ay dozunu düşürücez dedi ben dahasonra 6 ay kadar hiç dr.gitmedim korktum yani
    daha sonra bu kez başka bir dr.gittim oda klomen verdi1*1 bu kezde yumurtalarım büyümemiş iki gün sonra birdaha tabi neyse istenilen boyuta geldi çatlatma iğnesi sonuç iki tane nur topu gibi kistim var doğum konrol hapı verdi kullanmadım tabiki benim hikayem bu
    benden tavsiye istersen birincisi doktorum çok güvendiğin bir dr.olsun.olsunki süprüz sonuçlarla karşılaşm derim arkadaşım
    öle ağlayarak dr.çıktığım günleri çok biliyorum ama nasip işi çocuk artık buna inanıyorum allah hepimizin yardımcısı olsun

4. 27 Aralık 2008
  5. cemre18

cemre18 az kaldı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım ben de pkoluyum aynı senin gibi
    dr önce hap verdi yumurtalıklarda hiç çalışma olmadı sonraki ay iğneye geçtik kalçadan yapıldı 5 gün kullandım günde 1 tne sağ yumurtalıkta bir hareket oldu diye dozu artırıp günde 2ye çıkardık nu da yaklaşık 5 gün falan kullandım 3 günde bir dr bakıyordu aşılama yapacağını soyledi ama bu efer de aşırı çalıştı yumurtalık doz fazla geldi az verince de hiç çalışmadı neyse işte tedaviyi bıraktı dr diğer ay deneyelim dedi ben de senin gibi üzüldüm ama dr bu ay doğal yollarla olabilir demişti beni üzmemek için eşim hiç ihtimal vermedi ve ben hamile kaldım ilaç yina de fayda etmişti sonra 8haftalık oldu gelişimbozukluğu var diye aldırdık 2 ay önce tekrar dr gittim yine başladık ama bu seer de kist oluştu dou fazla arttıramadı kistin patlama tehlikesi vardı yine bıraktık ve bana da kisti tedavi etmek iin hp verdi onu kullandım bir daha gitmedim
    korkma üzülme yalnız değilsin:teselli:

6. 27 Aralık 2008
  7. sudeyoncaa

sudeyoncaa pozitif ol.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Uff ee ben ne yapsam şimdi kafam çooooook karıştı çıkmaza girdim.Dr dedi iğneye gecelim 1 ay klomen kullanmama rağmen belki günde 2 kullansam yumurtam büyüyecek ama kist oluşabilirmiş ee npacaz biz şimdi iğnede çok pahalıymış:KK43:( Allahım yardım et nolurrrrr

8. 27 Aralık 2008
  9. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ne zaman kullanmadın d.kontrol hapını.canım kistleri doğum kontrol hapı yok ediyor kullanmazsan kistin büyür ve allah korusun patlarsa daha kötü olur...ihmal etmeyin.bendede oldu kist doktor duphaston verdi ama büyüdü iyice sonra ginera verdi geçirdi.

10. 27 Aralık 2008
  11. yabangxuxlxuxm

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben kadar klomen kullandım 2 defa kistim oldu..ilk kistim olduğu zaman tedavi görmüyordum ara vermiştim doktora gittiğimde 6,5 cmlik kistle karşılaştım.yani olacaksa normal zamanda bile oluyor...çatlatma iğnesde veriyor %20 ihtimalle kist oluşuyor..neyse doktorun dediğini yap kullan iğneyi belkide sende bizde yaptığı etkiyi yapmaz...

12. 27 Aralık 2008
  13. EU2

EU2 Guest

cnm bana bu ay için yani aralık ayı için verdi kullanmadım aslında bu konularda cahil bir kadın değilim ama ben d.güvenmedim pzt.timur hocaya gidicem ona güveniyorum o verirse kullanıcam tabiki.senin kistlerin nasıl kisti peki büyüklermiydi

14. 27 Aralık 2008
  15. yabangxuxlxuxm

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım keşke kullansaydın kendiliğinden geçmiyor sanırım..benimki ilk kistim 6,5 cm,ikincisi 7 cmlik ve üçüncüsü 3 cmlikti.hepsine ginera kullandım..

16. 16 Ocak 2009
  17. 26eser26

26eser26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm nurtopu gıbı 2 tane deyınce bebek sandım olsun uzulmeyelım napalım kaderımız bu ınsallh tez zamanda bızımdeb bebısımız olur

18. 16 Ocak 2009
  19. 26eser26

26eser26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende klomen kullanıyorum yapcak bısey yok kıst olusursa onunda tedavısını olacaz ıgne ben de vurundum sıgortan yokmu canım