Klomen ve duphaston kullanımı sonrası kist oluşumu

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve KMKM tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Mart 2010
    Konu Sahibi : KMKM
  1. KMKM

KMKM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    24 yaşındayım ve 2 yıllık evliyim.Bundan 9 ay önce adet düzensizliklerim olduğu için doktora gittim adetimin 3. günü testler yapıldı . ilk ay fsh:5.78 lh:6.33 prolaktin:18.71 estradiol:30.1 çıktı diğer ay yapıldığında fsh:7.49 e2:31.46 lh:14.52 çıktı ben birkaç doktora gittim bi doktor pco olduğunu ve hemen tedavi olmamı yoksa çoçuğum zor olacağını söyledi birde progestron sonuçlarım 0.1/ 0.2 çıktı daha sonra ilaç kullandım ve 8.1 çıktı ..doktorum klomen ve duphaston veriyordu 4 ay boyunca kullandım klomeni sürekli arttırdı ve her ay kontrole gittim bana hiç kist kalmmamış yumurtalıkların tertemiz demişti şimdi 1 aydır ilaç kullanmıyorum bu ikinci ayım başka bi doktora gittim yumurtalıklarımda kist olduğunu söyledi eksik tedavi uygulanmış dedi ...şimdi aklım çok karışık hangi doktora gidiyim ne yapıyım bilemedim yardımcı olursanız çok sevinirim

2. 31 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kafanın karışması normal ama poliktik overde sabırlı bir kadın olmayı öğrenmen gerekiyor öncelikle çünkü bu senin yapısal bir özelliğin. kullandığın ilaçlara bağlı olarak gelişen yumurtanın çatlayamaması veya içine kanaması durumunda ertesi ayda kistler gelişebilir. bunlar geçici kistlerdir. kapı kapı dolaşmadan güven duyduğun, seni anlayan ve sorularına cevap veren bir üreme uzmanı jinekologla yola devam etmeni öneririm. keşke istanbulda olsaydın seninle karşılaşsaymışız. bol şans.

4. 31 Mart 2010
  5. KMKM

KMKM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim inanın o kadar kafam karışık ki acaba diyorum bi süre hiç doktora gitmesem diyorum sonra tedavi olmam gerektiğini düşünüyorum... sizin izmirde önerebiliceğiniz bi doktor var mı peki...

6. 31 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    izmirde bir kaç tüp bebek merkezi var, isim olarak verebilecğim kimse yok ama bu gruptan arkadaşlar belki sana bu konuda yardımcı olabilir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.