kmazdaym..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lalelya tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

30 Kasım 2009
    Konu Sahibi : lalelya
  1. lalelya

lalelya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    neredeyse 6 yıl olacak, evliyim. bir de kızım var 3 yasında. evliliğimde malesef son 2 yıldır ciddi sorunlar basgöstermisti. birbiriyle geçinemeyen sürekli hır gür kavga gürültü içersinde geçen bir evlilik. esim yapı olarak benmerkezci, kavgacı sinirli geçinmesi zor biri. bense tam tersi sürekli alttan alan, duygusal asırı hassas biriyim. yani kısacası karakter olarak uyusmuyoruz. hep alttan alan idare edentaraf olmak nasıl birseydir anlatamam, çok güçlü olmaya çalıstıkça içinizde zamanla ezilen bi tarafınız bir süre sonra isyan ediyor. sessizce çığılık atıyor. iste öyle bi çığlık dönemimdeyken ben biriyle tanıstım. daha doğrusu kader bizi biraraya getirdi. önceleri tamamen dostça olan bu yakınlık sonra duygusal yakınlığa dönüstü. ayrılmayı denedik görüsmemeyi. ama olmadı. o da evli. ve iki de çocuğu var. çocukların iyiliğinin bizim aşkımızdan daha büyük olduğuna karar verdiğimiz için görüsmedik. ancak kopamadık kopamıyoruz. bu arada onunla internetten tanıstım. birbirimizi hiç görmedik. baska bir sehirde yasıyor. benim için buraya geldi ama ben görüsmedim. o da çok üstelemedi çünkü ikimizin de engelleri yasakları vardı. onu unutamıyorum, onsuzluk bana acı veriyor. ve simdi sürekli kendimi sorguluyorum. acaba ben eşimle olan durumumdan dolayı mı ona yakınlastım yoksa onun özel olusundan mı yakın hissediyorum.ama okadar benziyoruz ki birbirimize, hani derlerya ruh ikizi. onda bunu hissediyorum. inanılmaz bir uyum ve çekim var aramızda kopamıyoruz olmuyor yapamıyoruz. tam bir çıkmazdayım, duygusal olarak yıkım halindeyim. biryanda esim, yıllarımı verdiğim adam, kızım öteki yanda yeniden doğusu hissettiğim adam. öyle zor bir ikilemdeyim ki acı çekiyorum ve bu acı beni eritiyor allah kimsenin basına vermesin ama büyük te konustum zamanında esini aldatan kadınları kınadım, ama bugün benim basıma geldi. onu çok seviyorum ve onu sevdikçe esimden uzaklasıyorum. özel hayatımız karı koca iliskimiz kalmadı. kalbim sadece onun için çarpıyor. napacağım bu durumu nasıl atlatacağım, o insandan da vazgeçemiyorum. ne olur arkadaslar bana bir akıl verin. yüreğimin götürdüğü yerden korkuyorum, ama olduğum yerden de mutlu değilim. anne olmak çok zor bi duyguymuş, anne olduğum için elim kolum bağlı. kızımın mutluluğu herseyin üstünde çünkü. ama biyandan da kavga gürültünün yoğun olduğu bi evliliğin ortasında büyümesi de ona zarar veriyor. :KK43:

2. 30 Kasım 2009
  3. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Allah sabır versin öncelikle, eşinin anlayışsızlığı nedeniyle bu hallere gelmişsin.
    Ama gene de seni tebrik ederim ki doğru yolu bulup o kişiyle yollarınızı ayırmışsınız.
    Kocanızla ayrılık cevabınız olmamalı.
    Ama derseniz ki, eşimle olmuyor klasik olacak ama boşanmak elinizdeyse boşanın ve kendi hayatınızı kurun.
    Allah kolaylık versin
    ...

4. 1 Aralık 2009
  5. gulibik

gulibik !!! Çapulcu !!! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    eşinizle problemleriniz olduğu için o kişiye kendinizi yakın hissediyorsunuz bence aşk değil.eşiniz olmasaydı yani siz bekar olsaydınız belki de o görüştüğünüz kişiyle birbirinize hiç uygun olmadığınızı görücektiniz ama sorunlar yakışlaştırmış sizi neyse ki bi hata yapmamışsınız eğer eşimle düzelmez diyosanız ve imkanınız varsa boşanın.

6. 1 Aralık 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Evli adamlarla birlikte olan kadınların son durumlarını görüyoruz..
    İmkansız diye bir şey yok;en azından ben kabul etmiyorum bunu.
    Kınama değil belki ama çocuğunun yüzü gözü hürmetine bitireceksin o adamla ilişkini..İlerde evladının yüzüne o kara lekeyi sürmemek adına..

8. 1 Aralık 2009
  9. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    nekadar acı bir duygudur...

kocaman bir okyanusta boğulmak gibi bişeydir galiba...

bence senin yalnızlığa düşünmeye ihtiyacın var...

aileni kurtarmak adına, geleceğini kurtarmak adına..

hani mola derler ya belki evliliğine ilişkine bir mola vermelisin..

ölçmelisin tartmalısın hayatını ona göre devam ettirmelisin..

10. 1 Aralık 2009
  11. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm ilgiye açsın
    buda olmadan bi evliliği sürdürmek ne kadar zordur kimbilir
    allah yrd olsun
    ama bencede bidaha görüşme onunla
    ikinizde evli ve çocuklusunuz
    beraber olsanız bile çok büyük zorluklar çıkacaktır.
    Bence eğer düşünüyosan boşanmadan bir ilişkiye başlama
    çünki çocuğun velayetide eşine geçer o zaman
    allah doğru yolumuzdan ayırmasın kimseyi
    ve eşini ıslah etsin

12. 1 Aralık 2009
  13. mavigece75

mavigece75 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canım neler hissettiğini anlıyorum hak vermiyorda değilim bu durumda..yaşadıklarının doğal bir sonucu..fakat sonuçta karşındakide evli bir adam bir kadınında canını yakacaksın...ayrıca sadece internet üzerinden tanıştığın bir adam seninki ilgisizlikten bir kaçış belkide ...duyguların bu yüzden bu kadar yoğun gibi geliyor...onu tanımıyorsun ...onun için gemileri yakmaya değermi bilmiyorsun...o ne kadar yoğun yaşıyor bilmiyorsun...bence net üzerinden birine kendini bu kadarda kaptırma...eşinden bir süre uzak kal..kafanı dinleyeceğin bir ortam bulmaya çalış ve bence ondan sonra bir karar ver...

14. 1 Aralık 2009
  15. nurunayn

nurunayn böyle olmak istiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yapma be güzel arkadaşım kızına ve onun geleceğine acı...
    senin bu halin eşinin sana yaşattıklarından kaynaklanıyor yoksa net üzerinden aşk olmaz,yıkılan bi üzerinden sana hayır gelmez.
    şu dünyada hangi kadın hayattan ve eşinden istediği ilgiyi, şefkati bulmuşki...
    tamam vardır ama derler ya seninki bana benzemez,benimki sana benzemez...
    eşine durumunu anlat kızımız sevgi,huzur dolu bi hayatta büyüsün de...
    sanada kolay değil o karşılaştığın adam iyi biri olsa eşini 2 çocuğunu bırakır gelirmiydi ??? orasını sen doldur ..
    sen yine aradığın şefkati,huzuru eşinde bebende bulmaya çalış,ve bol bol dua et rabbim evinize huzur doldursub,eşine hidayet nasip etsin ..
    belki dersin uzaktan davulun sesi kulağa hoş gelir..
    senin yaşadıklarını bilemeyiz ama demekki çok yılmışsınki nette kim olduğunu bilmediğin birine bu derce bağlandığını düşünmezdin..
    sakın seni kınadığımı sanma kınamak suçlamak biz kullara yakışmaz sadece seni, kızını ve karşı taraftaki 2 çocuklu kadını düşündüğüm için böyle kınuşuyorum ve bunun ahiretide var ...
    bu dünya geçici ama ahiret alemi kalıcı TABBİM sana dayanma gücü versin arkadaşım..

16. 1 Aralık 2009
  17. nurunayn

nurunayn böyle olmak istiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    oof rabbim dicektim sen anlarsın

18. 2 Aralık 2009
  19. HYT

HYT Yeni bir hayat... Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    olmaz biraraya gelemezsiniz sizinkisi kaçış sadece eşinizden kaçış..kızınız ufak bişileri ya şimdi yapmalısınız yada yarın çok geç olabilir elbet birgün dayanamıcak bi hale gelcen ozaman kızın daha herşeyin farkında olcak ve kabullenmeside bir okdr zor..her şer'de bir hayır olabiliyor ve 'hayat risk' kendinizi mutsuz etmek için gelmediniz bu dünyaya elbet kıznızında mutluluğu önemli ama başkasına ait bi hayatı yaşıyamasınız kendi hayatınızı mutluluğunuz için şekillendirmelisniz.Ama önce dişinizi eşinize göstermelisniz ne kadar kararlı olduğunu ondan başlayın derim seviyorsanız..