Kna dklmeyi durdururmu?

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve tubaolcy tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

8 Şubat 2009
    Konu Sahibi : tubaolcy
  1. tubaolcy

tubaolcy Ömre Bedel.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar kınanın besleyiciliğini biliyoruz az çok,saçlarım dökülüyor,etraftan kına vur saçına besler diyorlar,kimiside bozma saçının rengini diyor,açıkcası saç renginde degilim gerçekten beslerse eger ve dökülmesini durdurursa kına vurmak istiyorum,görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar..

2. 8 Şubat 2009
  3. thalia1983

thalia1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim annem saçını kına ile boyuyor, üstelik zeytinyağı, badem yağı falan da katıyor içine ama nafile dökülme aynen devam ediyor. herkese iyi gelmiyor bence üstelik bence gözenekleri falanda tıkıyor daha çok dökülme oluyor.

4. 18 Nisan 2009
  5. abcdefg

abcdefg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana küçüklüğümden beri kına yakarlardı annem ve babaannem. hatırladığım kadarıyla çok güzel saçlarım vardı. son beş senedir kına yerine boya kullanıyorum (hem kınanın rengini değiştirmek pek mümkün değil hem de sürdükten sonra saatlerce saçta kalması gerekiyor) ama kaşıntı kepek ve dökülme sorunum var şuan. kınayla ilgili bişey mi bilmiyorum ama eskiden saçlarım daha gür ve sağlıklıydı.

6. 18 Nisan 2009
  7. Turuncu_

Turuncu_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    Biz de yıllarca annemin saçlarında kullandık kınayı. Hatta biraz zeytinyağı, biraz yoğurt ve biraz da çay suyu koyuyorduk beslemesi için. Dökülmesini durdurmak şöyle dursun arttırdı bile. Ayrıca saçtan kolay kolay gitmiyor. Tavsiye etmiyorum.

8. 18 Nisan 2009
  9. kardelen18

kardelen18 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    153
    herkeste faklı herhalde arkadaşım dökülmeyi azaltıyor diyo sürekli kına yakıyor saçına gayet memnun

10. 18 Nisan 2009
  11. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kına dökülmeyi önlemez canım sadece boya kadar yıpratmaz saçı, 12 yıldır kına yapıyorum saçlarıma dökülmeyi kestiğini söyleyemem.

12. 31 Temmuz 2009
  13. tubaolcy

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar kınayı denedim,biraz karışım yaparak tabi...bu karışımda zeytinyagı,yogurt,bademyagı,çay,yumurtanın sarısı ve birazcık tuz var..sürünce çok kötü kokuyor gerçekten ama sonuç mükemmel,saçlarıma inanılmaz iyi geldi,çok sağlıklı pırıl pırıl görünüyorlar,ayrıca eskisi kadar dökülmüyor saçım,bunu ayda bir yapmayı düşünüyorum..

14. 31 Temmuz 2009
  15. tubaolcy

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    belki beyazları kapatmada boya kadar etkili degildir ama şuan beyaz problemim olmadıgı için rahatlıkla kına kullanabiliyorum,boyamaktan kat kat iyi oldugunu düşünüyorum..

16. 31 Temmuz 2009
  17. tales

tales ღ Aşık RapunZel ღ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet durdurur diye biliyorum:1ninca:

18. 4 Ağustos 2009
  19. sevinctas

sevinctas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben hint kınası kullanıyorum, çokta memnunum. roaccutane tedavim sonrasında beni kel kalmaktan kurtaran tek şey kınadır. yerimseniben