koanal atrezi

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve elma xsxekeri tarafından 11 Haziran 2008 başlatılmıştır.

11 Haziran 2008
    Konu Sahibi : elma xsxekeri
  1. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim bebeğimin böyle bir sorunu var koanal atrezi tek burun deliğinin tıkalı olması yani tam olarak bilmiyorum ama sanırım zamanla kemikleşen bir kıkırdak yapı sağ burun deliği tıkalı doğduğu gün bu teşhis kondu çok üzüldüm çok ağladım ama buna şükür dedim çünkü 1 ay erken doğdu oğlum daha kötüsüde olabilrdi.... burun delikleri çok küçük olduğu için henüz ameliyat olamıyo doktor gelişimine bakacağını söyledi tabi iki delikte tıkalı olsaydı durum farklı olacaktı sanırım hemen ameliyat olurdu o zaman yarın kontrole götürmeye karar verdim ama çok korkuyorum içim çok huzursuz sizden yardım istiyorum çevresinde veya kendi bebeğinde böyle sorun yaşayan varmı? varsa kaç yaşında ameliyat edilebiliyo çok merak ediyorum lütfen bilen varsa cevap yazsın ben bu duruma çok üzülüyorum ve nolur bebeğime dua edin hayırlısıyla bu sorunu atlatsın minikim

2. 11 Haziran 2008
  3. adabasar

adabasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim cok gecmis olsun cok zor biliyorum ama sakin moralini bozma senin huzursuzlugun bebeginide huzursuz yapar. Bebisinin en kisa zamanda daha iyi olacagina eminim. Doktorla görüstükten sonra mutlaka yaz. Bebegini kocaman öpüyorum.

4. 11 Haziran 2008
  5. elma xsxekeri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım ilgilendiğin için teşekkür ederim

6. 11 Haziran 2008
  7. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım arkadaşımın kızı da öyle burun aspiratörü ve damla kullanıyor sürekli
    ama önemli bir saglık sorunu degil yine de
    moralini bozma canım

8. 11 Haziran 2008
  9. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benım cok cok gecmıs olsun melegıne bnım bu konuda fıkrım ve bılgım yok ama sen stres yapma bebgınde etkılenır tekrar cok gecmıs olsun umarım halledılebılır bı durumdur

10. 11 Haziran 2008
  11. ozzytoygar

ozzytoygar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım cok geçmiş olsun tıpta cok az rastlanan bi hastalık ama sonuçta tedaviside olan bi hastalık korkma dr un ne diyorsaona uy genelde 2,5 yaşında ameliyat ediliyor ama seninkini dr u nezaman uygun görürse eder.benim oglumunda doğuştan hidroseli( yumurtalarının su toplaması) var ve bilinen hidroseller gibi değil cok büyük yani normal bebek testisinin 4-5 katı büyüklüğünde şuan bizimkinin de sonu ameliyat gibi görnüyo.1 yaşına kadar inmesini beklicez ama hiçde inecege benzemiyor benimkin de en büyük şansımız ona hiç acı yada rahatsızlık vermiyor olması umarım düzelir senin ki de benimkide

12. 12 Haziran 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun ikinizin de bebeğine allahtan sağlık diliyorum..

14. 12 Haziran 2008
  15. elma xsxekeri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    umarım canım umarım düzelir bizde oda var testislerinde su toplama dokorumuz çok ciddi görünmüyo genelde erkek bebeklerde olur ama isterseniz bir üroloji doktoruna gösterin dedi sanırım 6. aydan sonra geçiyomuş ama yinede haftaya götürücem bu arada biz bugün kulak burun boğaz doktorumuza gittik şimdilik bebeğin sorun yaşamıyo dedi emmesi ve soluk almasında çok güçlük yok gelişimini izliycez dedi ona göre ameliyat olup olmayacağına karar verceklermiş sen sağlıkçısın bu burun ameliyatı zor bi ameliyatmı bilgin varmı acaba

16. 12 Haziran 2008
  17. ozzytoygar

ozzytoygar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim bildigim zor bi operasyon değil bi cok yerde endoskopik olarak lazerle oldugu.ameliyat sonrası cok fazla kalınmadıgı hastanede.biraz ameliyat sonrası burun akıntısının olacagı ama bununda gecici oldugu.dr una sorarsan oda seni aydınlatır.tıp artık gelişti ben hep en kötüyü düşünüp oğlumun rahatsızlıgını kafama takmıyorum yani bi kalp yada beyin ameliyatı da gerekebilirdi buna da şükür.

18. 14 Haziran 2008
  19. elma xsxekeri

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım şükretmemiz lazım teşekkür edrim sizede çok geçmiş olsun