Kobayınız olmaya geldim sigara bırakma yöntemi endorfin

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve Lara tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

12 Mart 2009
    Konu Sahibi : Lara
  1. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    Arkadaşlar merhaba;
    Sigarayı bırakmayı kesin kafaya koydum bu zıkkımı içmeye başladığımdan beri hem korktum sıkıntı duydum hemde zevk aldım içmekten dolayı....Ama hep buruk bir keyif aldım.Hep damarlarımı tıkadığını beni yorduğunu nefes almamı zorlaştırdığını düşündüm ama bir türlü içmiyorum diyemedim.Hep akşam yatarken karar verdim sabah ilk işim yine kendisi oldu.AMA ŞUNU BİLİYORUM Kİ YA BEN ONU BIRAKICAM YA O BENİ BIRAKICAK.Neyse çok uzatmak istemiyorum.
    16 Mart 2009 benim sigarayı bırakma tarihim arkadaşlar.Önceden bir gün belirledim yöntemimi belirledim.SİGARAYI BIRAKMA MERKEZİ.
    Şunu öğrendim arkadaşlar nikotin beyinde mutluluk hormonu(endorfin) salgılayan bez üzerinde etkili sigara içmeye başlayan kişi bu bezi nikotine bağımlı hale getiriyor bağımlılık kazanan bu bez nikotini almadıkça hormonu üretmez hale geliyor bırakma aşamasındaki aşarı sinirlilikte bundan kaynaklanıyor hatta sigara içen insanların daha keyifli muhabbet etmeleride bundan sebep.İçtikçe keyif artıyor….Şimdi bu sigara bırakma merkezinde yapılan şey lazerle akapunktur vari bir şekilde endorfinin salgılanmasını sağlıyorlar ve sigara içmediğin halde bez görevini yerine getiriyor vücut nikotini aslında iki gün içinde vücuttan atıyor ilk iki üç gün bu yüzden çok önemli fakat fakat bu bez iki günde sağlığına kavuşup endorfini üretemiyor ve kiş sinirli oluyor sinirli olduğu içinde sigarayla savaşı zorlaşıyor iradeye yeniliyor.Oysa mutlu bir insan bu savaşı daha rahat kazanabiliyor.
    Bende bu nedenle bu yöntemi akla yatkın buldum.Pazartesi başlayacağım hayırlısı ile.Gelişmelerle ilgili haber veririm.On yıldır içiyorum günde 1 paket ve ben başarırsam bir çoğunuz başarabilir kendimi kobay ediyorum sizi bilgilendireceğim, ben kurtulacağım ve inşallah sizlere de vesile olabilirim.

Pinky9 bunu beğendi.
  2. 12 Mart 2009
  3. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Başarılar dilerim canım...inanırsan olur...kaydirigubbakcemile5

4. 12 Mart 2009
  5. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    Teşekkür ederim canım inanıyorumyerimseniben

6. 16 Mart 2009
  7. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    Herkes sigarayı bırakmış ya da kullanmıyor sanırım ne mutlu.Benim için güzel gün yarın.Bugün hayatımda ilk kez bir performans gösterdim 200 sayfalık kitabı okudum bitirdim.Allen carr sigarayı bırakmanın kolay yolu.Daha öncede okumuştum.2 ay kadar önce bağımlı olduğumdan beri ilk kez b ırakabileceğime inanmıştım yaklaşık iki gün ilk kez kullanmamıştım.Bu ilkti ve bana bırakabilirsin dedirtti.Yoksa pes etmiştim.Şimdi ikinci kez okuduğumda daha iyi anladım verilen mesajı.Bu mesaj kısaca şunu işliyor arkadaşlar.Siagaryı bırakmanın zor olduğu inancını kafanızdan silmeniz gerekiyor.Kendinize sigarayı bırakcam diye işkence ettiğiniz sürece bıraktım ama ne zaman sihirli bi değnek değecekte hiç içmemiş gibi hissedeceğim diye bekeldiğiniz müddetçe bırakmanın ne kadar zor ve imkansıza yakın olduğunu anlatıyor olaya nasıl bakılması gerektiğinden bahsediyor Allen carr.Kendisi 30 sene içmiş ve günde 100 adete kadar çıkmış.Anlatımı hakikaten çok anlaşılır ve kabul edilir ben yarın sigara bırakma merkezine gitmeden önce bir kez daha okumanın faydalı olacağını düşündüm.ıyide etmişim sanıyorum çünkü geçen denememde neden başarısız olduğumu anladım bu sayede.Geçen sefer 10 saat oldu 30 saat oldu üç gün geçirebilirsem rahatlarım 3 haftada iş bitmiştir diye dayanmaya çalışyodum bu bir ızdıraptı bişeyleri bekliyor olmak.Demek kitabı hiç anlamamışım.Şimdi içimde yaşadıklarımı anlatmak zor ama ben sigara bırakmanın kolay olduğuna ikna oldum.Birde eşim bıraktı 2 hafta oluyor ve o kadar güzel bakıyor ki olaya ben bunu bıraktım diyor sıkıntı illa yaşıyor ama ahlanıp vahlanmıyor ALLEN de bunu diyor ahlanmıyacaksın sızlanmıyacaksın ne zaman kurtulacağına odaklanmıyacaksın.Bu krizler üstünde düşünüp kafa yormadığında kendine acımadığında çok çabuk geçer diyor.
    Niye sigara bırakma merkezine gidiyorum çünkü bu sefer hiç boşluk bırakmıyacağım kendimde ruhumu ve bedenimi destekleyeceğim gerekirse kitabı bir daha okuyacağım ne varsa odaklandım bu büyük bir sorun çözülecek allahın izniyle.
    Yaa kimse okumuyor ama ben yinede yazıyorum yazacağımda belki birilerine bi faydam olur belki kendime kimbilir?Evet yarın akşam yazdığımda bırakmış olacağım.

Pinky9 bunu beğendi.
  8. 16 Mart 2009
  9. keçi kxixz

keçi kxixz güzel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Laracığım dilerim başarılı olursun. Ama ben kendi adıma bırakamam. Seni yürekten destekliyorum. Umarım kısa zamanda buraya
    SİGARAYI BIRAKTIM
    yazarsın. İnanırsan başarılı olursun.

10. 16 Mart 2009
  11. paresssss

paresssss güvensizim ama umutluyum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende kitabı e-kitap olarak indirdim bi göz gezdirdim öyle duruyor pcde.:nazar: inşallah bırakırsın canım ben 15 gün kendimi sıka sıka bıraktım sonra yeniden başladım can sıkıntısından :mymeka: hadi bakalım iyi haberlerini bekliyoruz

12. 18 Mart 2009
  13. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    Ben yaklaşık 50 saattir içmiyorum canım.ıki hafta bıraktığında vücudun nerdeyse ismez hale gelmiş olmalı.ınan çok üzüldüm.
    Sigarayı bırakma merkezine gittim önce test yaptılar bişeye üfleyerek nikotin oranım 6-7 arası çıktı en üstün bir altı sonra nefes ölçümü yaptılar akciğer performansım %20 kapasite çalışıyor. Neyse sonra cihaza girdim kulak ve burundan lazer akapunktur acı falan yok.Neyse ilk gün çok zorlandım.ıkinci gün gidip makinaya tekrar girdim.Bugün gündüz harikaydı.Makinanın tek bir faydası var uyuşukluk ağrı sinir hassasiyet olmuyor ama nefis mücadelen aynı devam ediyor.Ama sanırım en büyük faydası sinirli olmadığından yaa baş ağrısı çekmediğinden daha rahat mücadele edebiliyorsun.Öyle iişte Cuma yine gidicem makinaya girmeye inşallah daha önce gerekmez.

Pinky9 bunu beğendi.
  14. 18 Mart 2009
  15. paresssss

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yaptığım eşekliğin bende farkındayım hayatım inan ama eşim püfür püfür içmeye devam etti bende yeniden başladım :mymeka: o bırakmadan benim bırakmam çok zor hala onu ikna etmeye çalışıyorum.

senin adına çok sevindim bi kaç gün sonra kendini daha canlı hisedeceksin. tad alma koku alma duyuları gelişecek. aldığın sigara kokusuna iğrenç diyeceksin. (bi hafta sonra eşimin kokusu bana iğrenç geliyodu söyleniyordum çok kötü kokuyosun diye) inşallah kurtulursun canım başlamak bitirmenin yarısı derler a.s.

birde merakımı mazur gör nekadar ödedin acaba ben en son araştırdığımda 300 üstüydü fiyatı. artmışmı azalmışmı son durum ne :jeyyar:

16. 20 Mart 2009
  17. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    Paress canım 550 tl verdim 600 küsürden indirdiler ama çok değişken bir piyasası var benim ki sınırsız paket ne kadar istersen gidebiliyosun aylarca bir sene sonra kendini meyilli hissettin git öyle sınırsız yani. Zaten ilk hafta 3ez gittim.Nasıl bir kere gidip bıraktıklarını anlamam mümkün değil bu alet neticede şunu yapıyor hasta ve sinirli olmuyosun başın ağrımıyor dikkatini toplayabiliyosun günlük hayatımda hiç bir fark oluşmadı yani ama yine iradenle savaşıyorsun canın istiyo deli gibi ama su içiyosun nefes al ver sakız ne varsa öyle mucize değil tabiii.Ama şu varki sinirli uyuşuk falan olmadığın için mücadele vermek için kullanabiliyorsun gücünü.Benimki bu durumda yani

18. 20 Mart 2009
  19. paresssss

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    anladım canım açıklaman için çok teşekkür ederim. çok abartmışlar demekki herzamanki gibi. benim okuduğum yayında başlayanların yüzde yetmişlik kısmı ilk seyansta bırakıyo yazıyordu. inanamamıştım bu da hikaye anladığım kadarıyla. yarım gündür içmiyorum bu arada herifim içmezse bende içmiycem. budefa sözünden dönmez inşallah. sana kolay gelsin canım a.s.