koca dayağı

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve sumeyra tarafından 13 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : sumeyra
  1. sumeyra

sumeyra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar komşum eşinden şiddet görüyor ama maalesef birşey yapamıyor ve yapamıyoruz.Türkiyede koca dayağını yiyen ve çocukları için elalem ne der korkusu ....vb nedenlerle sessiz kalıyor ve kalıyoruz ne yazıkki .Hiç bir kanun yasa da buna dur diyemiyor ve en önemlisi ekonomik özgürlüğümüz olmadığı için çaresiziz onlar da bunu biliyor ve daha fazla şiddet gösteriyor bence kadını veya kendinden güçsüz birini dövmek erkeklik değil resmen acizliktir buda onların aciz olduklarının ispatıdır.:kızgın:

2. 14 Ağustos 2007
  3. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    böylelerine yorum yapmadan direk beddua ederim,elleri kırılsın inşallah.:çaresizlik senide çok üzüyor değilmi canım.allahım sen kurtar o ve onun gibi kadınları.

4. 20 Ağustos 2007
  5. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    Allah şifa versin.. kadına değil kocaya.. akıl sağlığı yerinde bir insanın böyle bir işe kalkışacağını düşünmüyorum çünkü.. eşeğe bile şamar vurmak günahken sen git karını döv.. Allah ıslah etsin.. kadıncağıza ve sizlere de sabır versin..

6. 20 Ağustos 2007
  7. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    O elleri felc olurda bir daha ekmek bile tutamaz hale gelir insallah(sabah sabah hic olmadi ama bu beddua)birde kadinin halini dusundumde,hakedene allah hakettigini versin,allah bildigi gibi yapsin o adami!

8. 20 Ağustos 2007
  9. seyda_66

seyda_66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    148
    bu adam diyemiyecemiz adam kacinci devirde yasiyor
    bence kadindan kadin daha cok dayak yer el ne diyecek derse valla calissin hic bir is bulamiyacakda merdiven silsin calissin dayak yiyip ekmek yiyecekse o ekmegi yemesinnn adamda bakiyor kadin yazik ezik ezdikce eziyor valla cok sinirlendim töbe töbeeee

10. 20 Ağustos 2007
  11. nuriye

nuriye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaşlar.sümeyranın anlattığı olay bizim evde yıllardır yaşanan bi olaydı.son 5 yada 8 yıldır anacığım babamdan dayak yemiyor.yıllardır bir insan günde 2 yada 3 defa dövülürmü.yemin ederim size abartmıyorum.yok ütüyü ii yapmamışın,yok yengeme nie öle dedi.anacığımda o kadar mülayim bi insanki tanımanızı isterdim gerçekten.bizi hiç dövmedi ama annemi çok dövdü çokkk.bazen babama baktığımda ona çok kızıyorum çokk.içimden soğukluk geliyor.ama bize karşı iiydi.hasta oluncada başına bişey gelincede üzülüyorum.babama karşı karmaşık duygular içerisine giriyorum bazen.allah yardımcımız olsun

12. 20 Ağustos 2007
  13. Verite

Verite Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    bu yazıları okuyan ibret alsın da okusun adam suçlu olabilir ama kadında da suç var, ekonomik özgürlüğünü eğitimini tamamlamazsan adam başına da kakar üstüne de çıkar... tabi zorla evlendirilenleri söylemiyorum.. bence kimse ekmeğini eline almadan evlenmemeli yarın öbürgün kapının önüne koyulmayacağımız ne malum veya eşimizin ölmeyeceği?

14. 20 Ağustos 2007
  15. ELVEDA

ELVEDA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aşşağılık insanlar..İNŞALLAH elleri kırılır..aciz duruma düşerde o dövdüğü insana muhtaç olur..Çok üzgünüm çoook

16. 20 Ağustos 2007
  17. annecik82

annecik82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    eyni sadece şiddete çalışan aciz ekeklerden nefret ediyorum.biz kadınlara vericek cevap bulamadıklarında şiddete başvuran cahil erkekler kahrolun

18. 20 Ağustos 2007
  19. nuriye

nuriye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım doğru söylüyosunda eskiden aileler şimdiki gibi bilinçli değildi ki.şimdi kız olsun,erkek olsun okutmaya çalışıyorlar,okusun ekmeğini eline alsın die uğraşıyorlar.ama önceden öyle değilmiş.kız çocuğu okurmu düşüncesii vardı.