Koca dünyada dostum-sırdaşım diyecek kimse kalmamış meğer

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve peteknur tarafından 13 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Eylül 2009
    Konu Sahibi : peteknur
  1. peteknur

peteknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    5 Yıldır evliliğimize heyecan katacak bir bebeğin özlemiyle hasretiyle yaşıyorum.Aşılamaydı, tüpo bebekti derken o kadar yıprandım ki anlatamam.Çocuklu hiç kimseyle görüşemez oldum.Onları görünce kıskançlıktan çıldırıyorum.Oysa ben eskiden kıskanç bir insan değildim, her zaman elindekilerle yetinmeyi bildim.Şimdi neden böyle oldugumu bende anlamıyorum.
    Son iki yıldır ailem dışında çocuklu olan hiç kimseyle görüşmüyorum.Kafam daha rahat oluyor.Bu arada bekar arkadaşlarımız evlendi çevremiz genişledi, günler daha dolu geçmeye başladı.Bende çocuk meselesini çok kafama takmamaya başladım.Eskiden oldugu gibi hep içime atmak yerine bazı arkadaşlarımla paylaşmaya basladım.Sadece anlatmak bile beni rahatlatıyordu.
    Yaklaşık bir ay önce çok sevdiğim bir arkadaşım telefonla aradı,hal hatır derken bebek yokmu hala dedi.Yok dedim tabi.Hemen ardından ikinci çocuğu düşündüklerini falan anlatmaya basladı.Çok sinirlendim ama bişey demedim tabi.Birdaha onunla görüşmek istemedim.Birkaçgün sonra başka bir arkadaşım arayıp o gün test yaptıgını ve hamile oldugunu söyledi,müjdeledi ,hamileliğin ne kadar zor oldgunu anlatmaya basladı , ne diyim allah yardım etsin dedim kapattım.Bir daha onuda aramadım.Daha gecen hafta derdimi paylaşabileceğim kalan tek bir arkadaşımla dertleştik.Ona hamile görmeye yada bebek görmeye dayanamadıgımı anlattım.Psikolojim çok bozuk oldugunu hatta bu konuda yardım almayıu bile düşündüğümü anlattım.Bu gün o arkadaşım beni telefonla arayıp müjdesini verdi.Çok mutlu olucam ya bana hamilelik haberini verdi.Telefonu kapatınca saatlerce ağladım.Neden bana nispet yapıyorlar gibi ilk önce beni arayıp hamileyim diyorlar ki.
    Sonra uzun uzun düşündüm.Bunun tek bir açıklaması olabilirdi.Arkadaşım dediğim insanlar aslında hep beni kıskandılar.İlk defa benim olmayan ve kendilerinin sahip oldugu bişey var ve bunu gözüme gözüme sokmak istiyorlar.Bilmiyorum belkide çok duygusal düşünüyorum ama anladığım bişey var.Dost diyebileceğim kimsem kalmamış etrafımda.Çok üzgünüm, çok yalnızım inşsallah rabbim yalnızlığıma ortak bir melekte bana verir birgün.:sinifsinif:

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Aralık 2010
  2. 13 Eylül 2009
  3. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Bence çok saçma bir düşünce,seni sevdikleri ve mutluluklarını seninle paylaşmak için olamaz mı?
    Unutma ki,Sevinçler paylaştıkça çoğalır..Üzüntüler paylaştıkça azalır..
    Sen şu anda çok hassas bir konumda olduğun için,sana nispet falan yaptıklarını düşünüyorsun..
    Çocuklu,hamile kişileri hayatından çıkarttıkça etrafında kimse kalmayacak..
    Soğukkanlı olmaya çalışmalısın..Eğer çokta rahatsız oluyorsan psikolojik destek almalısın..

4. 13 Eylül 2009
  5. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bu konuda hassas olduğunuzu bildikleri halde sizi arayıp ben hamileyim vs. demeleri çok yanlış
    ama her insan düşünceli olamıyor malesef
    İnşallah Allah sizede hayrlısıyla sağlıklı bir bebek nasip eder

6. 13 Eylül 2009
  7. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bence siz bu konuyu saplanti haline getirdiginiz icin boyle dusunuyorsunuz. en son siz duysaniz hatta aylar sonra gobeklerinden anlasaniz bu sefer de benim hasetlenecegimi dusunup soylemediler, zavalli muamelesi yapiyorlar beni disliyorlar diycektiniz. arkadaslariniz sizin onlarla derdinizi paylastiginiz gibi sevinclerini sizlerle paylasmak istemisler... eger paylasmasinlar diyorsaniz her halukarda dostunuz sirdasiniz kalmayacakti zaten. o yuzden uzulmeyin bence...

8. 13 Eylül 2009
  9. peteknur

peteknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Böyle insanlar etrafımda olmasın zaten gerekli değil artık.Bana sadece üzüntü veren insanlarla birlikte olmaktansa yalnız olmayı tercih ederim.Belki dediğin doğru benimle mutluluklarını paylaşmak istiyorlar ve ben yanlış anlıyorum.Sebep ne olursa olsun konuştugum zaman hıçkırıklara boğulacak kadar bana üzüntü veriyorlarsa varsın hayatımda olmasınlar, Bilemiyorum.

10. 13 Eylül 2009
  11. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ınsan sevdıklerının mutlulug karsısında mutlu olmazmı..
    sızın derdınız var haklısınız asıl onlar sızden saklasa ıdı sız sonradan ogrenseydınız
    uzulcekdınız onlarda sızı dost gormuslerkı sızle paylasmıslar sız mutsuzsunuz dıye onlar herdaım yanınızda olamazlar kı onlarnda bı hayatı var sonucda..
    eger sızle paylasamıyosalar sevınclerını işde ozaman yanlızsınız demekdır..
    kendınıze bukadar stres yaparak bebek ıstemıyle dert yaparken gebe kalmanızın ne kadar zor olucagnıda bılıyosunuzdur..
    kendınıze bukadar takıntı yapmayın lütfen hayata karısın emınım sırası geldıg takdırde sızde annelıg tadacaksınız..

12. 13 Eylül 2009
  13. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Seni anliyorum .Yanliz bence biraz abartmissin.Sakin yanlis anlama beni.Cocuklu Arkadaslarinizla gorusmemeniz sahsen beni cok sasirtti.Aksine bence cocuklu ailelerle gorusmeniz gerekiyor.Bence mutluluklar sevincler paylastikca buyur.Yani sizin yerinizde baska bir arkadasinis olsaydi sizde mutlulugunuzu arkadasinizla paylasmak isterdiniz.
    Bilemiorum seni anliorum ama Herseyide bebegimiz yok bu bana bilerek bole diyo gibisinden dusunmemek gerekiyor. EVLAT HASRETIYLE YANMAK NASI BIRDUYGU BENDE BILIRIM BURDAKI COGU ARKADASLARIMIZDA..RABBIM KIMSENIN KUCAGINI BOS BIRAKMASIN EMINIMKI HERKES BIRGUN MELEGINE KAVUSACAK.

EN YAKIN ZAMANDA MELEGINE KAVUSMAN DILEGIYLE CNM..
    ALLAHA EMANETSIN

14. 13 Eylül 2009
  15. nagish

nagish Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence fazLa hassasın bu konuda o yüzden zoruna gidiyor... ama arkadaşLarının da bunu düşünüp daha anLayışLı oLması gerek tabi...
    aLLah sana sağLıkLı evLatLar nasip etsin inşaLLah, hiç üzMe kendini... bnm teyzem 45 yaşında anne oLdu ve gtkkLeri bütün dktrLar anne oLmasının imkansız oLduğunu söylüyorLardı, normaL yoLLardan hamiLe kaLdı o kdr yıL sonra...
    arkadaşlarının yaptkLarını da takma kafana, öLe arkadaş gerekmez insana zaten... öpüyorumm seniizemuszemus en kısa zamanda bebeğini kucağına aLırsın inş...

16. 13 Eylül 2009
  17. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    onlar sizin acınızı hafifletebilceklerini düşünmüşlerdir bence...sonuçta siz o bebeklerin teyzesi olcaksınız...Allah dilediğine çocuk verir,dilediğine vermezmiş...benim teyzem 10 sene doktor doktor koşturdu...şuan da 10 aylık bir bebeğimiz var..bu sürede bir sürü arkdaşı,akrabsı bebek sahibi oldu...teyzem hamileyken henüz 4 senelik evli dayımlarda bebek beklemeye başladı...şuan da sadece 4ay küçük kızımız da...yani bu işler sırayla olmuyo kısmet işi...teyzemin bebeği olmayabilirdi hala..dayımla,kardeşiyle görüşmücekmiydi...neler çektğinizi çok iyi anlıyorum,biz de yaşadık bunları...kaçıncı tüp bebek denemenz bilmiyorum ama olmazsa da hayatın sonu değil bu..evlatlık alırsınz..o da canınızdan can olur...belki de böylesi hayrlısıdır...sakat bir çocuğunuz olmasını istermiydiniz?ben bakarım demeyin sakın,siz bakarsınız belki ama o çocuk için ne kdar zor olur ilerisi düşünebiliyormusunuz?? sabredin,ve arkadaşlarınızı sırf bu yüzden kaybetmeyin...onların çocuklarına teyze olun...inanın çok iyi gelicek bu size...

18. 13 Eylül 2009
  19. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    biraz daha hassas olabilirlerdi elbette....
    empati yapmadıkları ortada,ama belki de kötü niyetli değillerdir...
    siz allaha sığının ve bu durumun hayatınızı bu kadar mahvetmesine izin vermeyin....
    bu sorunla etrafınızda hiç kimse kalmayacak bu gidişle....
    inşallah sizde anne olacaksınız...sabırlı olmaya çalışın...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.