Kocam tamamen bir Anne bamls..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve realist_woman tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1 Ekim 2009
    Konu Sahibi : realist_woman
  1. realist_woman

realist_woman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar..benim görümcem yok ama hepsine bedel bir kayınvalidem var. 3 yıl önce krediyle ev aldık. bende çalışıyordum, doğum yapınca işyerim çıkışımı verdi. tazminatla işsizlik ödeneklerimle 1,5 yıl idare ettik ödedik krediyi. erken doğum yaptım aylarca yürüyemedim ki bu durmda bile kayınvalidem hergün iş aramam için baskı yapıyordu, çocuğuma bakacaktı. velhasıl bende arıyordum ama bulamıyordum. bu durumda aylık yardımları oldu bize 1 yıl kadar. hergün başıma kalkar dururdu farklı bir bahaneyle. üstüme gelir rencide ederdi beni eşimde annem bişey olmaz, iyiliğine söylemiştir der dururdu. günün birinde sırf işe başlayım diye çeşitli bahaneler ve yalanlarla para veremeyeceklerini söyledi.. hemde apaçık yalanlarla. eşimde yalanlarını destekledi annesini haklı çıkarmaya. wallahi kafamın tası attı, şuan asgari ücrete işe girdim ve çocuğumada bakmıyor.. kreşe verdim. aldığımda bişey yok ama kafamı dinliyorum. malum evde yakın hergün dırdır çekiyordum. güya çocuğuma bakacaktı. yaşlanmış artık öyle diyo. hergün kabullere giderken hali oluyo yawruma gelince yaşlı.. henüz 50 yaşında. üstüne üstlük beni babama şikayet etme cüretinde de bulundu. hemde saygısız diye. oysa kendine saygısızlık etmemek için hep sustum ve kocamın annesini durdurmasını istedim ama boşa.. artık bir süre görüşmeme kararı almışlar benle. çok memnun oldum. ama giden benim engüzel 3 - 4 yılıma oldu.. umarım sıkılmamışsınızdır.. :)

2. 1 Ekim 2009
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    ıyi olmuş, işe girmişsin coğunda kreşte miss gibi..

Sorun yok bence..:)

Herkes halinden memnun şu an için:) ne güzel..

4. 1 Ekim 2009
  5. handealan

handealan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kurtulmussun canım bosver eger senle aldıkları görüşmeme kararına kocanda bişey demiosa sorun yok ohhh ne güzel kafanı dinle .giden 3 4 yıl evet yıllar geri gelmio ama sıkma canını giden yıllarına deil önune bak sen..

6. 1 Ekim 2009
  7. kuzeyyy

kuzeyyy kaan'ım diğer yarımsın Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yine bir kaynana maduru gelin hikayesi offf ne diyeyimki bitanem Allah akıl fikir versin hiç mi vicdanları yok bunların anlamıyorum benim kayınvalidemde anneme şikayet etmişti beni onun yüzünden depresyon geçiriyorum diye halbu ki yaşattığı olaydan sonra asıl depresyona girmesi gereken kişi bendim ama o her zamanki gibi rolünü çok iyi oynadı eşimin dediğide her zamanki gibi ee ne yapalım şurda kaç yıl daha yaşayacaklar yaşlılar cahiller hoşgör vs.. kimin kimden önce öleceğini ancak Allah bilir sana gelince tamam üç dört yıldır yapacaklarını yapmışlar ya ellerini çekmeselerdi üzerinden birde bu tarafından bak zararın neresinden dönülürse kardır demişler senin vicdanın rahatsa boşvereceksin gerisini yoksa bu hayat çekilmez

8. 1 Ekim 2009
  9. gulsen_23

gulsen_23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Canım cok uzuldum ya allah yardımcın olsun erkekler genelde anneye cok duskun olurlar annede fenaysa durum cok kotu olabılıyor
    allah kımseyı kımseye muhtac etmesın bır dılım ekmegım olsun ama benım olsun.
    Egerkı su an gecımınızı zorda olsa karsılayabılıyorsanız onlardan yardım almamanız cok ıyı olurdu
    hersey gonlunuzce olsun

10. 1 Ekim 2009
  11. eleyna

eleyna çok şükürrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

canım ya uzme kendını benımde gorumcem yok benımkıde herseye beden yanı kocamda duskundur ailesıne napalım canım kaderımız heralde yıne sen ayrı kalıyorsun bıde benı dusun aynı evde kalıyoz daha ev alıcaz oof allah sabır versın canım bıze kaynanam bıde herkese ogut verır cocuklarınız evlendıde evını ayırınkı evını ocanı bılsın der bı kendıne bakmaz sıkma canını bıtanem bunlarda gelır bunlarda gecer:sm_confused:

12. 1 Ekim 2009
  13. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bence böylesi daha güzell
    onlara gebe değilsin en azından
    malesef bazı erkekler anneci oluyor yapabileceğin bişi yok
    herşey gönlunce olsun

14. 1 Ekim 2009
  15. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.558
    Ödül Puanları:
    163
    bencede daha iyi olmuş kreşte eğitimde alır sende keyfine bak düşünme düşündükçe üzülürsün

16. 1 Ekim 2009
  17. eleyna

eleyna çok şükürrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    neden kaynanalar gelınlerıne boyle davranıyorlar anlamıyorum ya

18. 1 Ekim 2009
  19. eleyna

eleyna çok şükürrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yaptıgını begenmezler temızlık yaprsın arkandan tekrar yapmaya baslar begenmez off yeter demek ısdıyorum artık ama nefayda bısene daha sabırla beklıcem