Kocama karışmaya hakkım yokmu benim?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lucky88 tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : lucky88
  1. lucky88

lucky88 Bırak gülüşlerin can evimin penceresi olsun. Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    O kadar snirlerim bozukki anlatamam.konu ne olursa olsun benim kocama karışmaya ve söz sölemeye hakkım yokmu ya?konu şu hepinizden fikir ve yorum beiyorum.eşim 2 aydır işsiz ve şuan mesleğiyle ilgili iş bulmakta zor.tanıdık olması lazım birazda.bigün olsun kalk git iş bul demedim.sağa sola zaten haber bıraktık.haber bekliyoruz.görümcemde 2 aydır hiç bıkmadan usanmadan eşime git iş bul oturma falan diyo.hani bu bir değiş iki değil.işsiz bi insanın üstüne bu kadar gidilmez ya.o da biliyo yapması gerkenleri Allaha şükür aklı başında bi insan.en sonunda bu akşam patladım.k.pederim dediki görümceme çay demle oda dediki git içerdekine söyle yani eşime ona söyle o çay demlesin dedi.bende dedimki bu kadar üstüne gitmenizin bi anlamı yok.iş yok ani her seferinde dile getirmeyin.neymiş avukatlığını yapmıcakmışım. sizce eşime karışmazmıyım yaa

2. 26 Ağustos 2010
  3. DERXIXNDENXIXZ

DERXIXNDENXIXZ aşka aşığım bal gibi... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    burada eşine karışma olayyı değil senin onların tavrına müdahale etmen eleştirilmiş.
    yoksa eşine de karışırsın, görümcene de...topluca eşinle kurdukları ilişkiye de müdahale edebilirsin,üslubunca tabii
    sen bırak onları kocanla konuş, dertleş; dayanışma içinde olduğunu ifade et
    umarım zor günleriniz kısa zamanda sonlanır, ama eşin de kimsen destek, dayanışma görürse bunu en iyi değerlendirir zaten

4. 26 Ağustos 2010
  5. BolSekerli

BolSekerli ((B&M)) Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Öncelikle, dilerim inşallah en kısa zamanda hayırlı bir iş bulur eşiniz. Bana göre tavrınızda yanlış bir şey yok, işsizliğin ne demek olduğunu bekar bir bayan olarak o kadar iyi biliyorum ki. Evli bir erkek için bu çok daha zordur. En basit bir söze bile alınabilir, kırılgan bir dönemdedir. Etrafının ona daha anlayışlı olması lazım. Siz destek veriyorsunuz çok şükür. Haklısınız.

6. 26 Ağustos 2010
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Görümcenin tavri yanlis bunu bir kenara birakalim. Zaten bu konuda morali bozuk olan bir insanin gercektende üzerine gitmesi hicte dogru degil.

Lakin yinede onlarin kardes oldugnu unutma!

Bazen ben ablam ve kiz kardesimde dalasiriz ve ne olursa esimin bize müdahale etmesini istemem. Biz kardesiz, bugün kavga ederiz yarin hic birsey olmamis gibi güler konsuruz. Fakat esimin söyleyecegi en ufak söz en kücük müdahale yanlis anlasilir.

Ben sahsen esimin kardesleri ile olan olumlu olumsuz diyaloglarina karismam!

Insallah esin en kisa zamanda is bulur.

Allah yardimciniz olsun.

8. 26 Ağustos 2010
  9. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    işte aynı evde yaşamayı kaBul edince Bu gibi şeylere maruz kalmamak olanaksız.. o evde Bulunan herkes size de eşinize de karışacak.. en kısa zamanda kendi yuvanızı kurarsınız kimseye eyvallahınız olmaz umarımm

10. 26 Ağustos 2010
  11. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    hayırlı bır iş bulur ınş

senın yaptığın cok doğr bır davranış
    üzerıne gıdılmemesı gerekır
    yapman gereken görümcenın eşine karşı davranışlarının hoş olmadığını belırtmek
    uygn dille
    baktın anlamıyor tavrını koy açıkcası çemkır dıycem
    hem onu neden bu kadar ılgılendırıyor kı
    aynı evde mı yaşıyorsunuz

12. 26 Ağustos 2010
  13. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163

katılıyorum.. her ne kadar eşi de olsanız kardeşler didiştiğinde sessiz kalmanızda yarar var.. onlar kardeş BirBirini yer 5 dakka sonra Barışır ve siz kötü olursunuz.. görümceniz kardeşiyle muhattap olurken sizin araya girmeniz sizin aleyhinize olur, Bir laf söylerler kırarlar sizi.. Sizin eşiniz olaBilir ama onun da kardeşi.. haksız da olsa görümceniz (ki son derece haksız ) Bırakın eşiniz kendisi savunsun kendini Bu giBi durumlarda.. siz de eşinizin üzülmesini istemediğinizden Böyle Bir tepki vermişsiniz ama ortam gerginken daha da gerilir Böylece.. Böyle durumlarda sessiz olun, Beden dilinizle ve sessizliğinizle tepkinizi koyun.. görümcenizle samimi iseniz, Başka Bir ortamda BaşBaşa konuşun, aBlacım keşke üstüne gitmesen zaten üzülüyo yeterince diye..

14. 26 Ağustos 2010
  15. lucky88

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    biz görümcemle tartışırken eşim yoktu o balkondaydı.sadece ikimiz vardır.sonra olaya k.pederim dahil oldu tartışmada alevlendi.eşim tartışmanın sonunda geldi ne oluyo diye.k.pederim çay koyun dedi görümcemde içerde oturana söyle o demlesin diyo.eşim bütün gün oturuyomuş bi işe yarasınmış.yani ben bi kere eşime sitem etmedim git iş bul die.karısı olarak böle bişi ben demedim.ama maşallah kendisi hergün söylüyo bıkmadan usanmadan.bu çocuk etkilenirmi alınırmı kırılırmı madem sölcüeksin benim yanımda deme ben yokken çemkir.klimalı odada yatıyoduk neymiş fatura çok gelcekmiş faturasını siz ödersiniz diyo.şaka bile olsa insana dokunuyo.

16. 26 Ağustos 2010
  17. lucky88

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ve defalarca güzellikle eşim yokken söledim dedim çok üstüne gtmeyin diye bulur dedim ama yine iğneleyici laflarla söylüyo.düşünün dün kendi babam aradı dediki iş buldumu dedi eşim için bende yok baba henüz değil dedim.sakın üsütne gitmein he dedi çok hassas çocuk dedi.bunaltmayın dedi.düşünün bunu babam diyo.ama sağolsun ablası çok anlayışlı maşallah

18. 26 Ağustos 2010
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Tatlim kötülügü icin söylemiyordurki?:1hug:

Kim kardesinin kötülügnü ister?:nazar:

Tamam belki cok fazla üzerine gidiyordur, orasini bilemem, ama anlayissizlikla bunun hicbir alakasi yok.

Bende kücük erkek kardesimi yakaladigim zaman fircalarim bazen, cünkü onun huyunu suyunu biliyorum, biraz dürtüklemek gerekiyor onu bazen, yoksa cok cabuk rahata alisiyor, tembellesiyor. O yüzden is bul, bak söyle yap böyle yap diye beynini yedigim oluyor acikcasi.

Neden? Hosuma gittigi icin veya onu rencide etmek icin degil, onun iyligi icin söylüyorum.

Ha tabiki abartmamak gerekiyor, babasina git ona söyle cay demlesin demesi cidden hos olmamis, ama belkide oda kardesinin huyunu biliyor ve o yüzden biraz igneleyeci konusuyordur.