Kocamı seviyorum ama ailesi ile baş edemiyorum diyenler

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Undine tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Undine
  1. Undine

Undine Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1,5 yıllık evliyim, eşim işi gereği sürekli şehir dışına çıkıyor evlenmeden önce ailemle kalırsın ben yokken arada da kendi annenler gelir kendi evimizde kalırsın demişti. Bende kendi ailemde tatsız ilişkiler görmediğim için kalırım tabi annesi babası benim başımın tacı gençler ama olsun onlara bakarım ben dedim içimden gelerek. Ailesine aşırı bağlı olması hoşuma gitmişti kendi ailesine bağlı olan benim de aileme bağlılığımı anlar mutlu yaşarız diye düşünmüştüm.
    Eşimde ailenin tek oğlu, üç görümcem yeğenler kayınvalide ve kayınpeder ile zorlu bir mücadele ye girdiğimi nişanlanmaya yakın anladım ama artık çok geçti. Ayrılma ve boşanmanın eşiğinden döndük kaç sefer, sonunda anladık ki sorun kendi aramızda değil onların sebep olduğu nedenlerden kaynaklanıyor.
    Onu bu kadar severken niye pes edeyim niye sevdiğimden olayım diyerek mücadele etme kararı aldım ancak yine ‘iyi’ olmayı muhafaza ederek. Fakat başaramıyorum…

2. 4 Şubat 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Eşinizin ailesi yüzünden boşanmanın eşiğinden döndüyseniz eşiniz artık bazı gerçeklerin farkına varmıştır umarım..
    Daha az görüşün,bence..
    Yatılı kalma işleri zaten her iki tarafa da bana ters de eğer yalnızken korkuyorsanız,kendi ailenizde kalın ya da aileniz sizde kalsın..

4. 4 Şubat 2010
  5. Undine

Undine Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok isterdim ama ailesi baskıcı kendi evimde kalmasına ve aileminde bizim evde kalmasına karşı çıkıyorlar. Ben onları dinlemiyorum ailem geliyor kendi evimde kalıyoruz bu sefer aradan bir kaç gün geçiyor eşimi taciz ediyorlar hala gitmediler bi gelinin yanı eşini ailesinin yanı bizi hiç aramıyor bize gelmiyor diye dolduruyorlar. Eşim zaten müsait dolmaya sonra büyük kavga başlıyor. Her hafta bir gelin kendi ailesine gitmezmiş. Ama kendileri kızları ile her dakkika görüşüyor yakın oturuyorlar hepsi imdaat.

6. 4 Şubat 2010
  7. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.034
    Ödül Puanları:
    563
    Madem kızlarıyla her dakika görüşüyorlar bunu onların yüzünede söyleyin hem ne hakla karışıyorlar ki.
    Dişinizi gösterin biraz tepenize çıkarlar devamlı çok sorun yaşarsınız sonra ..

8. 4 Şubat 2010
  9. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sorun ailede değil senin ailesinden emir alarak yaşayan kocanda. Onlar da eşinin her isteklerine he demesinden cesaret alıyorlar. Önce sen eşinle aranda hallet bu konuları o zaman bak bakalım bişey söylemeye cesaret edebiliyorlar mı?

10. 4 Şubat 2010
  11. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Eşin yine de senin tarafını tutmazsa o zaman resti çek bu iş bitsin o zaman de. Erkek milletine her zaman bizi kaybedebilecekleri mesajını vermeliyiz yoksa tepeye çıkma ihtimali çok yüksektir. Bunlar hayatın gerçekleri her iki taraf için de bu böyle. Senin ailen onun ailesiyle kaç kere görüştüğüne nasıl karışmıyorsa onlar da sana karışamazlar. Bu da ona tersse hayata başarılar der kendi yoluna gidersin. Bir de benden uyarı böyle sorunlu bir evlilikte bu sorunları çözmeden sakın çocuk yapma.

Son düzenleme: 4 Şubat 2010
  12. 4 Şubat 2010
  13. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aldıkları gelini kendi malları zanneden ataerkil insanlar.

14. 4 Şubat 2010
  15. Laale

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Demek ki eşiniz hiç akıllanmamış!
    Ezdirmeyin kendinizi,koyun ağırlığınızı..
    Eğer bunu yapmazsanız eşiniz sizi daha çok üzer maalesef..:nazar:

16. 4 Şubat 2010
  17. Undine

Undine Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen haklısınız kızlar eşim kendini nekadar geri çekmeye çalışsada başaramıyor. Tüm kan bağlarını kullanarak ağlıyor görüşmezek de olur siz mutlu olun diyerek duygu sömürüsü yapıyorlar. Birde surat asmaları tavırları var anlatamam. En son geldiğinde ise 2 günlüğüne geliyor genelde dişarı çıktık yemek yedik akşam 8 de onlara gittik, vay bu saate kadar nerdeymişiz onlar kardeşlerini özlüyormuş da bağrıştılar bizim oturduğumuz odaya gelmediler rahatsız etmeyelim sizi diye. Eşim tepki gösterdi oda onlara bağırdı kızdı ama anlamıyorlar ki üstelik evlilerde. Her gelişi gidişi burnumuzdan geliyor. Tabii ki ailesiyle olacak ama biz daha doyamadık dişarı çıktık 2 saat baş başa çok mu niye bu kıskançlık

18. 4 Şubat 2010
  19. Laale

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Sizin yapacağınız hiç bişiy yok bence..
    Eşiniz koyacak ağırlığını..
    Gerekirse evliğinize zarar verdiklerini söyleyecek..
    Aslında kendi aileniz sizde yatılı kalıp onların kalmaması haksızlık olduğu için bu onları daha da sinirlendiriyor olabilir..
    Bence artık yalnız kalmaya alışsanız iyi olur.. Her iki tarafa da eşit ve dengeli davranarak bu işler yürür..
    Kolay gelsin..