Kocamın diziye yorumuna bir bakın

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve eflatun81 tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

29 Eylül 2010
    Konu Sahibi : eflatun81
  1. eflatun81

eflatun81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Öyle bir geçer zaman ki" dizisini izleyenleriniz olmuştur.İzlemeyenleriniz için bölümü kısaca anlatacağım.Denizci olan adam karısını bir yabancı kadınla aldatır.Karısı ise kendini 4 çocuğuna feda etmiş,sağlam karakterli bir ev hanımıdır.Aldatıldığını öğrendiğinde çocuklarından biri hariç diğerleri boşanmasını söyler,fakat liseye giden,okulu asıp erkeklerle gezmeyi tercih eden kızı annesini suçlu bulur ve şöyle der"Anne suç sende de olamaz mı,biraz kendine baksan saçlarını değiştir değişik giyin,çekici ol,belki babam başka kadınlara bakmaz" Annesi ise çocuklar ve evin işlerinden dolayı kendine zaman ayıramadığını söyler.Gelelim benim derdime :Eşim liseye giden bu kızın söyledikleri için "kız haklı,kadın çekici olsa idi adam başkasına gitmezdi " dedi.Doğal olarak üzerime alındım.Bana mesaj veriyor güya.Ben bu mesajı kendine bak olarak mı yoksa kendine bakmazsan başka kadınlara giderim olarak mı algılayayım siz olsanız sinir olmaz mıydınız arkadaşlar?Evlendim hemen bebeğimiz oldu izin aldım evdeyim.Sürekli ev işi ve bebekle meşgulüm ,bakım olarak sadece ağdaya gidiyorum ve saçımı tarıyorum.Eşim devamlı olarak kendine bak diyor.Daha nasıl bakayım anlayamadım.Zaten stresliyim bebeğime bakacak birini bulamadım kimsem yok istanbul da.Ben ne derdindeyim o ne derdinde.Her gün çok zayıf olduğumu söylüyor.Hızla kilo verdim.38 beden giyiyorum.Moralimi bozuyor.Tartıştık dün.Bana varsayımlarla kavga ıkarıyorsun dedi.Allah aşkına siz olsanız ne anlardınız bu yorumdan.Ben mi çok alganım bunaldım artık ya.Uçak bileti aldım,biraz eşimle ayrı kalalım diyorum,yoksa kırıcaz birbirimizi

2. 29 Eylül 2010
  3. kirmizicilek16

kirmizicilek16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    :eek:lmaz: bu erkekler sinir oluyorum şişman olursun niye şişmansın zayıfla yoksa başka kadına giderim tehditi zayıf olursun yine aynı şey...nedir bu tutarsızlık yasakkelime
    mesaj vermiş olabilri...ama sizde evdeyken bi ruj bi rimel sürün insan değişiyor..giyiminizde özen gösterirseniz bence mutlaka eşiniz farkedecektir.

4. 29 Eylül 2010
  5. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Ben eşimle ilk tanıştığımda da böyleydim bu kilodaydım ve bu şekilde giyiniyordum.Şu sıralar olduğumdan daha farklı giyinmemi istiyor anlayamadım bu erkekler evlenince tatmin olmuyor mu bu nedir ya.Evlenemden önce de sadeydim şimdi de benim yapım yetiştirilme tarzım bu.Eşimin istediği çok kadınsı giyinmek,onu da ben yapamıyorum kişiliğime uymuyor ,birbirimizden soğuyacağız diye korkuyorum.Sürekli aynı konuları tartışıyoruz.Bundan aylar öncesinde tv de ki mankenlere bakıp "erkekelre bu tip kızlar daha çekici geliyor ama evlenilecek kadın değiller" demişti .Ne yani beni çekici bulmuyor evinin hizmetçisi olarak mı görüyor bu?Ben hep böyleydim niye evlendin benimle ya.Allah sonumuzu hayır etsin kafayı yiycem ya

6. 29 Eylül 2010
  7. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Öyle giyinsemde canım ,hep eşimin beni beğenmediğini düşünücem.Birkeresinde mini etek sana yakışmazdı heralde dedi.Boyum kısaymış da ondan ben 165 boyundayım.İçimden gelmiyor kadınsı giyinmek artık.Beni güzel bulmuyor diye düşünüyorum.Eşim iyi birisi ama sırf bu konulardan dolayı aramız açılıyor.Nazara mı geldik bilmiyorum ya

8. 29 Eylül 2010
  9. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Diziyi izledim ve uyuz oldum izlerken.
    Yalnız eşinizin size bir mesaj verdiğini sanmıyorum.
    Gaf yapmış bence, ama tabi gerçek düşüncesidir sonuçta.
    Genelde var ya bu bakış açısı, kadın kendine bakmıyorsa erkeğin gözü dışarıya kayar diye.
    Tamamen saçmalık.

10. 29 Eylül 2010
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Yapmayın iş güç,kendinize bakın.Çocuğunuza yapın yemek sadece.Eşiniz madem mesaj veriyor size,otursun akşam peynir ekmek yesin o zaman.Her şeyin söylenme adabı vardır.Siz de alın,sürün,sürüştürün,ama eşinizden ç
    önce kendiniz için bunu yapın. guclubacismile

12. 29 Eylül 2010
  13. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    gaf derken,kadın kendine bakmazsa erkeğin gözü dışarıya kayar düşüncesine katılıyor fakat o anda yanlışlıkla fikrini banamı söylüyor demek istedin arkadaşım?

14. 29 Eylül 2010
  15. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Eşime göre ben kavga çıakrmaya çalışıyorum neymiş efendim bir diziye yorum yaptım diye neden bukadar sinirlisin diyor.Oysaki kendine bak kendine bak ,zayıfladın zayıfladın diye papağan gibi konuşuyor.Nasıl bakayım dediğimde sexi elbiseler giy evin içinde,dışarıda da yakıştır giydiklerini diyor.Ben de bebek ve evin işinden alışverişe bile gidemiyorum sen ne diyosun diye kızıyorum

16. 29 Eylül 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

bu mantıkta kadın ve erkekten her şeyi beklerim ben

sadakatin dış görünüşle alakası yok:eek:lmaz:

18. 29 Eylül 2010
  19. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bu düşünceye katılması çok daha tehlikeli.Kadın kendine bakmazsa ben de başkasına giderim,hakkımdır,zihniyeti çok tehlikeli.alsanaalsanasmile