Kocasi yemek seçen bayanlar var mi?

Konusu 'Yemek Tarifleri' forumundadır ve Celisuenis tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Celisuenis
  1. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar benim esim acayip yemek seçiyor. Ne yapsam begendiremiyorum. Begendigi yemek oluncada eh iste diyor yada ses çikarmiyor.

Benim yaptigim yemegin benzerini disarda yada baska birinin evinde yiyince ove ove bitiremiyor. kotu bir asçida degilim herkes yemegimi sever begenir.

Internetten degisik tarifler bak diyor. Bakincada internet tarifçisi oldun çiktin basima diyor. He birde sebze yemeklerinden nefret eder et tavuk falan sever.

AFF Allah'im neydi gunahimmmmm

Bana tavsiyeleriniz nelerdir canlarim??:1no2:

2. 14 Aralık 2009
  3. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim eşim de çok yemek seçer ... bu konu da acayip kıl bir adam ...
    kolay kolay beğenmez bişeyi ve yemezde ,yemek konusunda çok ta ön yargılıdır...
    dönüp dolaşıp aynı yemekleri tekrar yapmaktan ben sıkılıyorum o sıkılmıyor ama vitamin içinde gerekli sevmediği yada az sevdiklerini de yapıyorum yine yemesi gerekli ,bir çocuk gibi ona ye hadi vitamin almalısın vs diyorum ya... zor yani işin bilirim..

4. 19 Aralık 2009
  5. nese_plamudu

nese_plamudu şaşkın prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim seni okadar ıyı anlıyorum ki! benimki de epi topu 5-6 cesit yemek yiyor ,okadar zor ki degisik seyler yapmayı cok severim artık hevesim de kactı yemiyor cunku zorla hatırım ıcın bı kasık alıyo nolur bıdaha bana bunu yedirme diyor.Ilk baslarda daha da az yemek vardı sevdigi,bende soyle yaptım mesela pilav seviyo,biber dolmasına alıstırdım,kabugunu pek yemıyo ama yine de hic degilse biberdeki vitamini alıyo,makarna azcık da olsa yerdi,kıymalı yada bolonez turu makarnalar yapıp alıstırdım,yaprak dolmasını sımsıkı kalem gibi yaparsam hosuna gidiyo onu da oyle yıyebiliyo ,boyle devam yanikaydirigubbakcemile3 Sende sevdigi yemeklere cok yakın seyleri dene ama sana burun kıvırması hos degil senin mis gibi yemeklerini begenmiyosa dısardan siparıs versin bi kac hafta bakalım can dayancak mı:enbuyukkk: Bana bir kac kez oyle kotu olmus dedi kızdıgımı ve kırıldıgımı ıfade ettim,simdi daha dikkatli,benim yemeklerimi begenir,herkesin yemegini de yemez ama arada burun kıvırabiliyo tabi ,yani yaptıgımız yemek kotu olsa anlarım herkes yiyo bi o begenmiyosa sorun onlardadır tatlım takma kafana eminim yemeklerin sahanedir.

Son düzenleme: 19 Aralık 2009
  6. 19 Aralık 2009
  7. royem

royem kavgamin-cicegi Üye

Beğenildi:
    1.253
    Ödül Puanları:
    238
    ahh ahh bu sorun bende de var....tabi ilk zamanlar yemek aliskanliklarimiz biraz degisik oldugu icin cok zorluklar cektim...benim ki cok srunlu desem yeridir...ama tabi zamanla hersey yerine oturuyor ...en sinir oldugum sey ise evde yemedigi bir seyi baskalrinin evinde tabak tabak yemesi beni cok sinirlendiriyor...anlayamadim gitti ben bunu...herkes yemeklerimi ovup dururken bir acayip yani...ama tabi herkesin damak zevki birbirini tutmayabiliyor...artik bir ortak yol buluruz insallah..gerci simdii eskiye oranla yaptiklarimi yiyor...sevdigi seyleri kesfettim cok sukur...ama tabi ilerletmek lazim...

8. 21 Aralık 2009
  9. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    benimkide seçer maalesefakannehirbende mecburen onun yediği yemekleri yapıyorum ama dön dolaş aynı yemekler pişiyo hep evde.bana fazla seçenek kalmıyo:bbo:
    en çok buna sinir oluyorum bende:jeyyar:

10. 21 Aralık 2009
  11. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    eşim yemek seçer ama yaptığım yemeği asla eleştirmez
    hatta bazen ben beğenmem yaptığımı ama o yer sağolsunkaydirigubbakcemile3
    böyle her yemeğe bir kusur bulan insanla uğraşmak daha zor tabiifisfisfis

12. 21 Aralık 2009
  13. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Valla kızlar hiç sormayın her evde aynı sorun var bakın ben naptım adamın derdi et olucak tavuk olucak sebze azına koymuyo bi gün bi delirdim yaptım ıspanagı ıyy yemem dedi dolaba yapıştı çocukta tabii aynısı bi açtım azımı dedim kimse dolabı ellemesin yiyen buyursun yemek yemeyen aç kalksın dedim bayabi sesim çıktı demekki tık yok oturdu yedi surat beş karış karşılık vermedi çocuk yanında atışmaz asla sonra dedim sen napıyosun kendini düşünmüyosan çocugu düşün sölendim sölendim şimdi haftada 2 gün sebzede pişiyo evimizde tık yok yiyolar kaydirigubbakcemile3

14. 22 Aralık 2009
  15. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ay kizlar ya alemsiniz valla benim buyul bir sorunum var ki oda kayinvalidem 5 durak otede oturuyor. Benim yemeklerimi begenmezse telefon açip anne evde ne yemek var??? hemen gidip orda yer

yanii zor bu isler napcamki bilmem

internetten degisik tarifler bak diyo bakiyorumm sonrada internet tarifçisi oldun diyo kiziyo adama bak yaa :umursamaz:

16. 22 Aralık 2009
  17. nese_plamudu

nese_plamudu şaşkın prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ayy ınanmıyorum,ısın zor tatlım ya,senın esin telefonu eline alınca sende kos mutfaktan merdaneyi kap.Buyuk konusmayım ama benımkı oyle yapsa sanırım cıngar cıkarır,kafasındakı uc bes tuyu de yolarım,cok kızdım esine,ısın zor canım,allah kolaylık versinkafamçokkarıştı.Kayınvaliden de ıyıymıs,oglum evınde ye bole olmaz,sofra onemlidir,esşn uzulur dıcegıne gel oglum diyodur allah bılır:eek:klava:

18. 15 Ocak 2010
  19. doublebump

doublebump Hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlarrr aynı sorunlu koca bende dee var yaaaaaaaaaaaa :KK43:

her yemeği yemez, koklar, görünütüsünü beğenmese yemez.

çok çok iyi yemek yaptığımı söyleyemem ama daha yemeğin tadına bakmadan koklar ve ağzına sürmez:KK43:
    kaç kere tartıştık yok gene aynııı:KK43:
    sadece bana karşı değil bu tutumları herkese karşı böylee