kocasinda robertson translokasyon olupta cocugu olan varmi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve kardelen086 tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

11 Aralık 2009
    Konu Sahibi : kardelen086
  1. kardelen086

kardelen086 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    slm arkadaslar.gecen hafta aldim haberi ve dunyam yikildi .esimde 13 ve 14 uncu kromozlarda translokasyon var.bu durumda olan arkadaslar acaba benide bilgilendirebilirmi

2. 12 Aralık 2009
  3. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim eşimde de 13.14 kromozomlarda translokasyon var ve rabbime şükürler olsun pgtli 4. tüp bebek tedavim sonucu şuan 5 haftalık hamileyim.nette okuduğum birininde 3 yaşlarında bir kızı var.rabbim en kısa zamanda sana ve tüm isteyenlere nasip etsin sevgiler...

4. 12 Aralık 2009
  5. bulut2

bulut2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım eşimde değil ama bende robertsian trans.var.
    ıki kromozom birbirine yapışmış.Genetik materyal kaybı yok ama 45 kromozom sayısındaymış gibi görünüyor.
    Genetik danışmanlık aldım.14.kromozoma denk gelirse çocuk kesin özürlü oluyormuş.
    Ben 8 micro yaptırmıştım.Hepsi negatif oldu.Şimdi yaşım 43 olup menopoz olunca donör yaptırmayı düşünüyorum.
    Senin yaşın gençse mutlaka embriyolarda PGT yaptırarak tüp bebek yaptırman gerekiyor.
    Allah yardımcın olsun canım.

6. 12 Aralık 2009
  7. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    kardelen üzülme demek kolay ama gerçekten üzülecek bir şey yok.. Rabbim isterse zor diye bir şey yok.. canım benim eşimde de 13-14 robertsonian translokasyon çıktı.. biz iki düşük yaşadıktan sonra genetik test yaptırınca öğrendik.. ilk zamanlarda bunu ne demek olduğunu bile anlamadığımdan ve o sıra kaybettiğim çocuğuma üzüldüğümden başıma ne geldiğini bile anlamamıştım.. sonra bunun zor bir tedavi olduğunu öğrenince anladım tam olarak durumumun ne olduğunu.. ama inanmak ve Allaha dua etmekten başka elden ne gelir.. maddi ve manevi gücün elverdiğince tüp bebek ve PGT ile tedavini yaptır.. bak bu sitede bir çocuk sahibi iki de hamile arkadaş var bizim durumumuzda.. sonuncusu da hituci tam olarak hem de bizimle aynı durumda...
    Rabbim yardımcızım olsun

8. 12 Aralık 2009
  9. kardelen086

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    bben hollandada yasiyorum.burda tedavi etmek istiyolar ama ben yaza kadar normal yolla olmasini bekleyip yazin tr de yaptirmak istiyom.cunku burdaki doktorlara hic guvenmiyom...sizce ne yapmaliyim.ama biran oncede bu durumun sonuclanmasini istiyom . ne yapmaliyim arkadaslar cok cikmazdayim,,,,,ilk defada olmazmi acaba yada ne biliyim normal yolla .doktorlar imkansiz diyolar....1 haftadir omrum curudu sanki.........cok canim aciyo.....2 senedir hic hamile kalmadim bile....dengeli translokasyon varmis.....ama allaha cok guveniyom bana cok dua edin....cunku bende size ediyom...biliyom allah verecek .....beni boyle birakmiycak....annem den bile bin kat merhametli olan rabbim aciycak bana......

10. 12 Aralık 2009
  11. bulut2

bulut2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili kardelen bak iyi oku yazdıklarımızı
    Bu kromozom sorunu çıkanlarda mutlaka tüp bebek yaptırmalı
    2.cisi embriyolarının PGT yöntemiyle seçilerek sağlıklı olanlar rahme yerleştirilmeli.

SEn normal yolla beklesem diyorsun bu çok yanlış.Çocuğunun normal yolla rahme tutunsa bile özürlü olur büyük ihtimalle.

Lütfen Pgt li tüp bebekten şaşma derim.

Bak bana zamanında akıl veren olmadı yaşım oldu 43.Yumurta bağışı ile tüp bebeğe mecbur kalıyorum.
    Sen vakitme kaybetme bari.

12. 14 Aralık 2009
  13. kardelen086

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    tesekkurler bulut 2

suan ne dusunecegimi bile sasirmis durumdayim....ne yapalim kaderde buda varmis..onerin icin saol...ben daha kabullenemedim galiba bi mucize bekliyom aptal gibi....

14. 14 Aralık 2009
  15. kardelen086

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar bisey daha sorcam bizim durumumuzda olan biri icin ivm yapilamazmi.
    hani kadinin sadece kendi yumurtasini kullandiklari yontem varya
    ilac kullanmiyo kadin hic o yontem olmazmi bizim icin

16. 15 Aralık 2009
  17. bulut2

bulut2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kardelencim sen ilaçsız tüp bebeği kastediyorsun herhalde.
    tüp bebekte ve ilaçsız olanda ikisinde de kendi yumurtaların kullanılıyor zaten.
    ılaçsız tüp bebek sana uymaz çünki tek doğal yumurtandan embriyo oluşturuluyor.
    PGT denen seçme yöntemi yapılamıyor.

dediğim gibi sen tüp bebek yaptıracaksın.Sonra embriyoların PGT ile elenip sağlıklı olanlar seçilecek. ınşallah anneliği tadarsın canım.Sevgiler...

18. 16 Aralık 2015
  19. yagmur1444

yagmur1444 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar benim eşimde de bugün aynı sorun çıktı 2 ve 13'uncu kromozomlar yer değiştirmiş. sizler çok önce yazmışsınız durumlarınız ne acaba çözüm bulabildiniz mi ?