Kocayla tartmamann bir yolu var m?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ayymme tarafından 22 Ekim 2009 başlatılmıştır.

22 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ayymme
  1. ayymme

ayymme oğluma kardeş geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz eşimle deli gibi sevdik evlendik. sanki kaçırıyorlardı bizi öyle acele ettik evlenmek için. onu çok seviyorum hala,bir oğlumuz var. her şey güzel görünürde. 1buçuk yıl oldu evleneli. ama çok fazla tartışıyoruz. kayınvalidem altta ,eltim üstümde oturuyor. eve girerken annesine uğraması bile bana batıyor resmen. hemen bi tartışma yaşıyoruz. lohusalığımda ailem geldi diye kayınvalidemlerle sorun yaşadık. ailem darıldı gitti. altüst oldum. o da bi tartışma hatta şiddetli bi kavga oldu bizde. ne oldu sonuç? lohusalık depresyonu bende ağır ağır yaşandı. oğlum 5. aya girdi. ben hala çok sinirli biriyim. eşimin yanlış yaptığı ya da istemeden yaptığı bir şeye bile hemen sinirleniyorum. kendimden nefret ettim. hani resmen dırdırcı evhanımlarına döndüm. bi de uzaktan bakardım, evinde karı koca kavga edenlere aslaaaa aslaaa bu kadar şiddetle kavga etmem. ne bu nefret mi ediyorlar birbirlerinden derdim. ama resmen onları yaşıyorum. zaten yapmam dediğim herşeyi yapar oldum. çok sıkıntıdayım.. hergün kavga,arkasından küslük, özürler barış.. ertesi gün aynı senaryo. hata bende.. kendimi tutamıyorum...:kızgın:

2. 22 Ekim 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle hayırlı olsun..
    lohusalık malesef böyle bir şey..insanı depresyona sokuyor nerdeyse.herşeye takılıyorsun..
    biraz gamsız olmanda fayda var..
    senin durumunla ilgili tek bir şey söylemek istiyorum.eşimin annesinin oraya uğraması bile batıyor bana diyorsun.
    herhalde uğrayacak arkadaşım annesi neticede.sende evlat yetiştiriyorsun.istermisin kapıdan geçerken oğlun uğramasın.çgelmişsin bir yaşa hele hele..
    yaptığın yanlış..
    bir şeyler olurken hayatımızda önce çuvaldızı kendimizi batıracağız..
    sen bence sinirini bastırmaya çalış;birde ailesini içine sindirmeye..:nazar:

4. 22 Ekim 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hamilelikten öncede sıkıntılarınız varmıydı yoksa sadece lohusa olduğunuz içinmi sıkıntılısınız

6. 22 Ekim 2009
  7. Elis

Elis Guest

bebegin daha 5 aylik,ALLAH bagislasin,
    senin yasasiklarin ,SIKINTILARIN normal,fakat esinin ilk once annesine ugramasina alisman lazim,onu bu durumdan vazgecirecem diye,kendine yapiyosun,her gun kavga gurultu,sonuc ne uzulen sensin,,,biraz biseyleri oldugu gibi kabul etmen lazim,kendi kendinin terapisti ol ,,,siz bi yerde oturuyosunuz ,olucak bunlar,ama kayinvalidenin yada esinin ailesinin sizin hayatiniza heleki ailenede karismasina izin verme,agirligini koy,esinide anla,sen nekadar stres icinde isen,oda oyle,,,ve birbirinize patliyosunuz,gecicek bu donemde merak etme,yanlizca biraz sabir ve anlayisli ol,bazi seyleri kabul et artik,hemen patlamayin birbirinize,bu gunler gecince sonra pismanlik sarar icini,,yerimsenibenhersey duzelir ,oglun biraz daha buyusun,,yerimseniben

8. 22 Ekim 2009
  9. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ailesinden hoşlanmasan bile katlanacaksın cnm.
    Atsan atılmaz, satsan satılmaz... bu bir... Eşini kaybetmek istemiyorsan bunu kabulleneceksin.
    Sen eşinin ailesine iyi davrandığın zaman kendi ailen için de aynı şeyleri talep etme hakkın doğacaktır.
    Eşinle de senin ailene bidaha saygısızlık yapılmaması konusunda bi güzel konuşursun... bu da iki....
    Oğluşunu da Allah bağışlasın cnm...

10. 22 Ekim 2009
  11. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Cnm niye kaynananla fln aynı apartmanda oturuyosunuzki, ya en iyisi bile olsa husumet çıkar arada illaki , eğer tek sorun ailesi ise başka bi yere taşınabilirsiniz

12. 22 Ekim 2009
  13. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    aileler karışmasa ne güzel olur evlilikler.

14. 22 Ekim 2009
  15. dolphins

dolphins gelecegi görebilsem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım..su annesıne ugreması benıde cıleden cıkarır.alısmalı dıyoruz ama alısılmıyor ıste..daha bu sabah konustum bende esımle...onuda sabah yolcu ederım.hemen ıstıkamet once annesının evı..sabah konustum.eger ben hergun annemı gormeye gıtmıyorsam bu evın kuralı boyleyse sende oyle ol dedım.bı deyıne en sınır oldugum sey dun aksam annesı hemen elıne bı tabak yemek tutusturmus.ay bundan nefret edıyorum.en sınır oldugum sey bu..ogluna yetecek kadar bıraz..seslerı duyuorum asagıdan zaten...oglum dolma yaptım vereyım de ye..ya ben yemegımızı ayarlamısım hazırlamısım...ne karısıyorsun..bende aldım kocamı..aynen soyle dedım.bırdaha asagıdan yemek toplyıp gelırsen gunah demem dokerım..bu son du haberın olsun...hıc sesını cıkarmadı.haklı oldugumun bılıncınde.belkı bunda ne var kı dıye dusunen olabılır..ama eger sabah esım hadı gel beraber ınelım dese yada annesı dese gel sende kızım dıye..hayatta bana kızım demz ayrı konu..yada aksam verdıgı yemege gelınce desekı...sızde yıyın vereyım..yokk..ooglum..oglum...tavrını koy canım..esıne karsı...sadece esınle ılgılı her durum...kaynanan eltınle falan degıl...esının anlaması onemlı.sonra arkası gelır zaten.

16. 22 Ekim 2009
  17. ayymme

ayymme oğluma kardeş geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yemin ederim aynı olaylar. sanki ben yemek yapamıyormuşum gibi. hele bir de eşim hasta falan olsun eyvah.yemekler ilaçlar taşınıyor yukarı. evet alışmam lazım bir kere en baştan kabul etmişim ama insanın tuhafına gidiyor. biz de insan evladıyız. biz de hasta oluyoruz. ama benim telefonda annemle konuşmam ona iyi gelmiyor.o evde olmadığı zamanlar arıcakmış annem. bu nasıl bi düşünce ya? ve evler böyle altlı üstlü olunca kocalara bir değişim olmuyor. onlar hala aynı evde. ihtiyaçlar düzen hep aynı.

18. 22 Ekim 2009
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.545
    Ödül Puanları:
    463
    nedenmiş o?
    valla eşin biraz empati yapmayı öğrenmeli, demekki sen eve uğramadan annemi görcem hergün desen kıyamet kopacak ki telefonda konuşmanıza bile tahammülü yok