Kök Hücre Nakli Nasıl Uygulanır Cevabı :) buyrun kızlar :)

Konusu 'Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri' forumundadır ve sophia92 tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

  24 Mart 2010
  Konu Sahibi : sophia92
 1. sophia92

  sophia92 Martı Aşığı Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  478
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  kök hücreden zengin yağ enjeksiyonuyla meme büyütme

  Doku mühendisliği uygulamaları plastik cerrahide de kendini göstermiştir. Meme büyütmede gelinen son nokta kök hücreden zengin yağ dokusu ile meme büyütmedir.

  Daha önceleri kordon kanından elde edilen embriyonik tip kök hücrelerin daha sonra erişkin tipleri tanımlanmış ve kemik iliğinden elde edilmeye başlanmıştır. Fakat bu kullanımı zor elde edilmesi zahmetli bir yöntemdi. Son olarak erişkin tip kök hücrelerin en fazla miktarda yağ hücrelerinde bulunduğu literatğrlerde yer aldı. Böylece zaten uzun yıllardır yağ enjeksiyonu yapan plastik cerrahlar kök hücre kullanımını benimsemiştir.

  Meme büyütmede halen dünyada en sık tercih edilden yöntem silikon protezlerdir. Ancak yabancı madde taşımak istemeyen, komplikasyonundan korkan, ameliyattan korkan, doğal yöntem arayışındaki hastalar protez ameliyatını tercih etmemektedir. Bu tip hastalara uygulanabilecek son yöntem kök hücreden zengin yağ ile meme büyütmedir.Bu ameliyatın en önemli özelliklerinden biri de iz kalmamasıdır.

  Yağ enjeksiyonunda karşılaşılan bir problem yağın zamanla erimesidir. Kök hücreler multipotent hücrelerdir. Konulduğu sahada kas, kemik,deri,yağ dokusuna dönüşür.O bölgeyi tamir eder hızlı iyileştirir,kanlanmasını arttırır. bu sayede yağ hücrelerinin de erimesi engellenmiş olur.

  Ameliyata Hazırlık:

  Ameliyat öncesi ölçüleriniz alınır ve size özel vakumlu sütyen ile meme cildinin ameliyata hazır hale getirilmesi gerekir. Bu özel sütyeni 2 hafta kullanmak yeterlidir.
  Ameliyat:

  Liposuction ile genel anestezi altında alınan yağ dokusu GMP standartlarını taşıyan CYTORı cihazına alınır. Bu cihazda kök hücreler ayrıştırılak kök hücreden zengin yağ dokusu enjeksiyona hazır hale gelir. Memeyi dikleştirip büyütecek şekilde özel teknikle kök hücreli yağ dokusu enjekte edilir.

  Ameliyat Sonrası.

  Ameliyattan sonra ilk gece ağrı kesici tedavi ve takip için hastanede kalırsınız. Ertesi gün evinize dönebilirsiniz.Kök hücrenin hızlı iyileştirici etkisi sayesinde 3 gün içerisinde normal hayatınıza dönersiniz. Bu ameliyattaküçük deliklerden girildiği için iz kalmaz.
  ALINTIDIR boshayallersmile

  :1closedeyes: :hooray:  yurt dışında yapılıyormuş :KK43:

  Op.Dr Serkan Dinar
  Florence Nightingale Hastanesi
  Plastik Cerrahi Kliniği
  serkandinar.webs.com