Kokoloji Testleri

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve Exorcist tarafından 26 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  26 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 1. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  BALİNA İZLEMEK

  Küçük bir balina izleme gemisinin güvertesindesiniz. Dört bir yanınız mavi okyanusla çevrili. Derinliklerin gizemli yaratıklarını izlemek için küpeşteden eğildiğinizde tuzlu sular yüzünüzü ıslattı. Ve işte ordalar: Bir balina ailesi yakın bir yerde su yüzüne çıktı!

  Aşağıdakilerden hangisi bu aileyi en iyi tanımlar?

  1. Devasa annesinin arkasından yüzen küçük bir bebek balina

  2. Annesinin karnına sokulan bir bebek balina

  3. Bebekleri ile yüzen anne ve baba balinalar

  4. Su püskürterek kendi başına yüzen bir bebek balina
   
 2. 26 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 3. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  GELECEĞİN HABERCİLERİ
  Bir cumartesi günü evde tembellik ederken zil sesiyle yerinizden sıçradınız. Kapıyı açtığınızda çok şaşırıyorsunuz. Eşikte 2 hayvan duruyor. Size 2 mektup getirmişler. İçlerinde de geleceğe ait öngörüler var. Zarfları açınca 2 mektubun içeriğinin çok farklı olduğunu görüyorsunuz. Bir mektupta sizi mutlu bir geleceğin beklediği yazıyor. Diğeri ise felaketleri ve mutsuzluğu haber veriyor.

  Aşağıda hayvanlardan hangisi size iyi haberi getirdi, hangisi kötü kehaneti iletti?

  1.Kaplan
  2.Köpek
  3.Kuzu
  4.Papağan
  5.Kaplumbağa
   
 4. 26 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 5. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  MAVİ GÖĞÜN ALTINDA
  Tek bir bulutun bile olmadığı masmavi bir gökyüzü düşünün. Sadece düşünmek bile kendinizi daha iyi hissetmenize yol açar.Şimdi gözlerinizi manzaraya çevirin. Aşağıdakilerden hangisi size en çok huzuru veriyor ve sakinleştiriyor?

  1- Beyaz,karlı bir ova.
  2- Mavi bir deniz manzarası.
  3- Yeşil bir dağ.
  4- Sarı çiçeklerle dolu bir tarla.
   
 6. 26 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 7. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  ÇALINMIŞ ÇİLEKLER
  Herkes iyi insanları sever ve çoğumuz hayatlarımızı iyi birer insan olarak yaşamaya çalışırız. O zaman neden dünya yüzünde her zaman iyi olan insan sayısı bu kadar azdır? Ne kadar gayret ederseniz edin,öyle günler ve öyle zayıflık anları vardır ki kötü olmak insana iyi olmaktan daha kolay gelir. İster otoyolda hızlı araba sürmek olsun, ister sınavda kopya çekmek ya da ofisten bi kutu kalem "araklamak"... Hebimizin gurur duyamayacağımız hareketlerimiz vardır. Gerçekten iyi bir insan olmanın yolu kişiliğimizdeki kötü yanları kabullenmek ve omzumuzdaki şeytan kulağımıza fısıldarken azize gibi davranmamak ve mükemmel olmadığımızı bilmektir. Hepimiz zaman zaman baştan çıkarız. Ama şimdiki senaryoda yakalanabilirsiniz.

  1- Şehir dışında bir yürüyüşte nefis çileklerle dolu bir tarlaya geldiniz. Mideniz guruldamaya başladı ve etrafta kimsecikler yok . Siz ve bedava öğle yemeği arasında sadece bir çit var. Çitin yüksekliği ne kadar ?

  2- Bahçeye girdiniz ve çilekleri yemeye başladınız. Kaç tane çilek yediniz?

  3- Birden çileklerini çalmakta olduğunuz çiftçi ortaya çıktı ve size bağırmaya başladı. Kendinizi savunmak için neler dediniz ?

  4- Tüm olan biteni bir kenara bırakıp söyleyin, çileklerin tadı nasıldı ? Ve çilek çalma maceranız sona erdikten sonra kendinizi nasıl hissettiniz ?
   
 8. 26 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 9. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  Balina İzlemek İçin Anahtar;

  Balina, Jung’un ‘Büyük Anne’ sembolüdür. Bu senaryoda balinaların arasındaki ilişki tanımınız sizin kendi annenizle olan ilişkinizin duygusal tanımıdır.

  1. Devasa annesinin arkasından yüzen küçük bir bebek balina: Sizin için anne rolü inanılmaz derecede önemli. Yetişkin olmanıza karşın, davranışlarınız ve düşünceleriniz annenizden etkileniyor. Birazcık ana kuzusu olmaktan kurtulmanız ve yeni bir bağımsızlık seviyesi için çalışmanız yerinde olur. Anneniz sizi sonsuza kadar çocuk kalın diye büyütmedi.

  2. Annesinin karnına sokulan bir bebek balina: Fiziksel şefkat görmeye ve okşanmaya gereğinden fazla muhtaçsınız. İnsan sıcaklığını özlemek doğal. Ama siz buna başkalarından daha fazla ihtiyaç duyuyorsunuz. Erkekseniz ve şıkkı seçtiyseniz, partnerinizin sizi evlat edinmediğini bilmeniz gerekir.

  3. Bebekleri ile yüzen anne ve baba balinalar: Anne ve babanızın rollerini eşit olarak takdir ediyorsunuz. Oysa baba, bu tür hayali resimlerde genellikle unutulan bir figürdür. Çocukken ev hayatınız büyük bir olasılıkla mutlu ve güvenliydi ve bunun neticesinde hayata bakışınız dengeli oldu.

  4. Su püskürterek kendi başına yüzen bir bebek balina: Kişisel özgürlüğünüzü elde etmişsiniz. Ama bu kadar yalnız takılıyor olmanız, sizin hırslı, inatçı ve bencil olarak algılanmanıza sebep oluyor. Bu kadar bir başınıza olmamaya özen gösterin, yoksa çevrenizdeki herkese yabancılaşacaksınız.


  *********************************************************

  Geleceğin Habercileri için Anahtar;

  Seçtiği eş çoğu kişinin geleceğini etkiler. Hayvanlarla ilgili olumlu ve olumsuz çağrışımlarınız, psikolojik açıdan zengin ve karmaşık anlamlar taşır. Bu senaryoda mutluluk mesajı getiren hayvan, ideal eş olarak gördüğünüz kişiyi temsil eder. Diğeri ise sizi derin karanlıklara çekmesinden korktuğunuz kişiyi tanımlar.

  1.KAPLAN
  İyi Haber: Coşkulu, güçlü ve irade sahibi, hükmedici bir eşle mutlu olacağınıza inanıyorsunuz.
  Kötü: Kibirli, oranın sahibiymiş gibi etrafınızda dolaşan, ev işlerine yardımcı olmaktan söz ettiğinizde homurdanan hükmedici bir eşe rast gelmekten ürküyorsunuz.

  2.KÖPEK
  İyi Haber: Bir eşte aradığınız en temel özellik kesin sadakat ve koşulsuz adanmışlıktır.
  Kötü: Herkesi memnun etmeye çalışan ve başkalarının ne düşündüğüne fazla önem veren kişilerle asla anlaşamazsınız.

  3.KUZU
  İyi: Sizin için mutluluğun anahtarı sıcak kalpli ve ilgili bir eştir.
  Kötü: Evde pinekleyen, her gün aynı şeyleri yapan sıkıcı bir eşle yaşamak zorunda kalmak sizi ürkütüyor.

  4.PAPAĞAN
  İyi: Size uygun olan eğlenmeyi seven, konuşkan ve güldürmeyi bilen bir eş.
  Kötü: Çalışmaktan hoşlanmayan, sürekli gevezelik eden biriyle asla anlaşamazsınız.

  5.KAPLUMBAĞA
  İyi: Ciddi, güvenilir, ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda bulunan bir eşle mutlu olursunuz.
  Kötü: En büyük kabusunuz hayatınızı ağır hareket eden , pek zeki olmayan biriyle geçirmektir.

  *******************************************************

  Mavi Göğün Altında için Anahtar;
  Mavi rengin ruhu sakinleştirici bir etkisi vardır. Sadece hayal ettiğimizde bile mavi bir görüntü nabzımızı yavaşlatır ve derin bir nefes almamızı sağlar. Diğer renklerin de belirli özellikleri vardır. Mavi gökyüzüne karşı hayal ettiğiniz manzara sizin mutlu bilinçaltınıza gizlenmiş olan bir yeteneği betimler.

  1- Beyaz,karlı bir ova:
  Özel bir duyguyla ödülllendirilmiş birisiniz, bir bakışta olayları kavramak ve onay ya da açıklama gerektirmeden en karmaşık sorunları bile çözmek yataneğine sahipsiniz. Siz o net görüşlü, karar alıcı insanlardansınız. Daima iç güdülerinize güvenin; onlar size en iyi yolu gösterecektir.
  2- Mavi bir deniz manzarası:
  İnsanlarla ilişki kurmada doğal bir yeteneğe sahipsiniz. İletişim kurmadaki yeteneğiniz ve farklı grupları bir araya getirme tarzınız saygı görüyor. Sadece orada olarak insanların daha uyumlu ve verimli çalışmalarını sağlıyorsunuz ki bu da sizi herhangi bir projenin ya da grup çalışmasının vazgeçilmez üyesi yapıyor. "Çok iyi. Harika çalışıyorsunuz," dediğiniz zaman bunu içten söylediğinizi biliyorlar ve bu da sözlerinizi çok değerli kılıyor.
  3- Yeşil bir dağ:
  Sizin ödülünüz kendini ifade edebilme yeteneğidir. Duygularınızı ifade etmek için gerekli olan kelimeleri daima bulabiliyorsunuz ve çevrenizdekiler bunların kendi duygularıda olduğunu kısa sürede fark ediyorlar. Derler ki paylaşılan neşe çoğalır, paylaşılan keder azalır. Başkalarına bu denklemin doğru tarafını bulmaları için daima yardımcı oluyorsunuz.
  4- Sarı çiçeklerle dolu bir tarla:
  Bilgi ve yaratıcılıkla dolu bir depo gibisiniz, sonsuz sayıda fikriniz ve nerdeyse sınırsız bir yaratma gücünüz var. Başkalarının duygularına açık olun ve düşüncelerinizi gerçekleştirmek için çalışmaktan asla vazgeçmeyin, yapacağınız hiçbir şey yoktur.
   
 10. 26 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 11. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  Çalınmış Çilekler için Anahtar;

  Çilekler (baştan çıkarıcı kırmızılıkta ve sulu) cinsel arzu ve çekiciliğin sembolüdür. Bu senaryo için verdiğiniz cevaplar sizin yasak ilişkiye vereceğiniz tepkileri gösterecektir.

  1- Şehir dışında bir yürüyüşte nefis çileklerle dolu bir tarlaya geldiniz. Mideniz guruldamaya başladı ve etrafta kimsecikler yok . Siz ve bedava öğle yemeği arasında sadece bir çit var. Çitin yüksekliği ne kadar ?
  Çilek bahçesinin etrafındaki çitin yüksekliği sizin kendinizi kontrol yeteneğinizin ve cinsel dürtülerinize göstereciğiniz direncin derecesini gösterir. Çit ne kadar yüksekse sizin de savunmanız o kadar güçlüdür. Tamamen kapalı bir çit düşünenlerin takdire şayan bir sınırları vardır. Çileklerin sadece çıtalar arası diz yüksekliğinde iple çevrili olduğunu söyleyenleriniz aşk alevleri arasında cayır cayır yanma riski taşırlar.
  2- Bahçeye girdiniz ve çilekleri yemeye başladınız. Kaç tane çilek yediniz?
  Çaldığınız çilek sayısı aşık olduğunuza (ya da arzuladığınıza) inandığınız kişi sayısını gösterir. Eğer bir tane yedikten sonra durduğunuzu söylediyseniz aşk hayatında sadık birisiniz. İki haneli sayılarla cevap verenleriniz ciddi olarak libidolarını frenlemeyi düşünmelidirler. Kimse o tempoda uzun süre yaşayamaz.
  3- Birden çileklerini çalmakta olduğunuz çiftçi ortaya çıktı ve size bağırmaya başladı. Kendinizi savunmak için neler dediniz ?
  Çiftçiye söylediğiniz sözler yasak bir ilişki sırasında yakalanırsanız söyleyeceğinize eşittir. Sizin özürünüz neydi? "Özür diliyorum. Söz veriyorum bir daha yapmayacağım." Kimi zaman itiraf etmek ve iyi davranmaya söz vermek paçanızı kurtarmak için en iyi yoldur.
  "Çok güzellerdi. Elimden bir şey gelmedi." Aslında elinizden bir şey geldi; başkasının çileklerini yediniz! Ama dürüstlük en iyi davranış şeklidir. George Washington için işe yaramıştı, kim bilir belki siz de bir gün başkan olursunuz.
  "Çilekler harikaydı! Birkaç tane daha yiyebilir miyim?" Çiftçilerin av tüfekleri vardır. Eşlerin boşanma avukatları. Neyse ki sözlerinizi değiştirmek için hala şansınız var.
  4- Tüm olan biteni bir kenara bırakıp söyleyin, çileklerin tadı nasıldı ? Ve çilek çalma maceranız sona erdikten sonra kendinizi nasıl hissettiniz ?
  Maceranızı ve çileklerin tadını açıklayıcı sözleriniz geçmiş ilişkiniz hakkında düşüncelerinize eştir.
  "Aslında göründükleri kadar lezzetli değillerdi. Bütün bunlara değmezmiş." Çoğu yasak ilişki için doğru sözler. Bu da bir tecrübe oldu diye düşünün ve geçmişte bırakın.
  "Çok tatlıydı! Sulu ve lezzetli! Daha önce hiç böyle bir şey tatmamıştım!" Sizin aşka aşık olduğunuzu söyleyip konuyu kapatalım.
  "Çilekler fazla güzel değildi ama tüm olay eğlenceliydi." İstatistiksel bir bakış açısıyla siz suç tekrarlamada yüksek risk grubuna dahilsiniz.

  ********************************************************

  Mavi Kuş Anahtar;

  Uçup odanıza giren kuş, iyi bir şans sembolü gibi görünmektedir. Ama aniden renk değiştirerek bu mutluluğun uzun sürmeyeceği konusunda endişelenmenize neden olur. Bu duruma verdiğiniz tepki gerçek hayattaki zorluklara ve belirsizliklere vereceğiniz tepkileri gösterir.

  1. Kuşun renk değiştirmediğini siyah kaldığını söyleyenler karamsarlardır:

  Durum bir kez kötüye gidince bir daha asla düzelmeyeceğini ve daima öyle kalacağını mı düşünüyorsunuz? Belki de şöyle düşünmeye çalışmalısınız: Eğer bu en kötü durumsa o zaman daha kötüye gidemez. Unutmayın hiç dinmeyen yağmur yoktur ve en karanlık gecenin sabahında bile mutlaka güneş doğar.

  2. Kuşun yeniden maviye döndüğünü söyleyenler iyimserlerdir:

  Hayatın iyi ve kötünün bir karışımı olduğuna inanıyorsunuz ve gerçekle savaşmakla bir şey elde edilemeyeceğini biliyorsunuz. Şanssızlığı, soğukkanlılıkla kabulleniyorsunuz ve olayları strese ya da endişeye kapılmadan kendi akışına bırakıyorsunuz. Bu da size şanssızlığın dalgalarında sürüklenmek yerine onlarla birlikte yol almayı sağlıyor.

  3. Kuşun beyaza döndüğünü söyleyenler baskı altında sakin ve kararlı davranabilenlerdir:

  En kötü zamanlarda bile kaygılanmakla ya da kararsızlıkla zaman kaybetmiyorsunuz. Eğer durum çok kötüleşirse o zaman gereksiz bir üzüntünün bataklığına gömülmeden kayıplarınızı bir kenara atıp amacınız için kendinize yeni bir yol seçiyorsunuz. Bu iradeli tutumunuz, işlerinizin hep yolunda gitmesini sağlıyor.

  4. Kuşun altın rengine döndüğünü söyleyenler korkusuzlardır:

  Siz baskının anlamını bilmiyorsunuz. Size göre her kötü durum bir fırsat. Napolyon ile kıyasla-napabilirsiniz, demiş ki; “... imkansız: Bu sözcük Fransızca değildir.” Ancak sonsuz güveninizin sizi gafil avlamasına izin vermeyin. Korkusuz ile çılgın arasındaki çizgi çok incedir.
   
 12. 27 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 13. EU3

  EU3 Guest

  bu tarz testlere bayılıyorum arada bi insanın kendini yoklaması iyi oluyor.tşk.
   
 14. 27 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 15. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  AĞIMA HOŞ GELDİNİZ
  İnsan bilinçaltında örümcekler, boylarıyla kıyas kabul etmeyecek bir ölçüde korku ve saygı uyandırırlar. Belki avlanma konusundaki yetenekleri, sabırla beklemeleri ya da avlarını yakalamak için ördükleri karmaşık ağlardır bu duyguları uyandıran. Sebep her ne olursa olsun örümcekler hepimizde güçlü duygular uyandırırlar.
  Bir örümcek olduğunuzu hayal edin, ördüğünüz büyük bir ağın ortasında oturuyorsunuz.
  Bu test için kalem kağıda gereksiniminiz olacak.

  1- Ağınızın resmini çizin ve yakaladığınız böceklerin cinslerini yazın.
  2- Avlarınızdan birini yemek için ona yaklaşırken her nasılsa ağdan kurtulup kaçıyor. Sizden uzaklaşırken bu şanslı böcek size birşey söylüyor. Neler söylüyor?
   
 16. 27 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 17. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  DERİNLİKLERDE
  Her macerada mutlaka bir miktar tehlike vardır. Maceraları, heyecanlı ve çekici klan tehlikedir. İnsanlar ayni heyecanı fiziksel tehlike riski olmadan yasamak için yüklü paralar ödemeye hazırdır. Hortlaklı ev gezileri ve paraşütsüz dalış okullarının is yapıyor olmasının nedeni insan doğasındaki bu özelliktir. Riskle yüzleşme arzusu hepimizin içinde vardır. Hatta tehlike ile yüzleşmenin dayanılmaz cazibesi bazı insanlarda öyle büyük bir tutku haline gelir ki yeni bir dünya arayışı ya da bir gizemi çözmek uğruna hayatları ile kumar oynayan insanlar vardır. Hepimiz korku filmindeki kahraman karanlık kapının eşiğinden geçecekken, Dur girme oraya! Sen deli misin? diye bağırmak istemişizdir. O kişi siz olsaydınız ne yapardınız? Şimdiki senaryomuz bizi basit korkularla gerçek korkunun arasındaki ince çizginin bulanıklaştığı karanlık bir duyguya götürecek.

  1- Yıllardır kimsenin ayak basmadığı eski bir binadasınız ve yerin altına doğru inen bir merdiven keşfettiniz. Bir... iki... üç... Kaç basamak indiniz?

  2- Derken karanlığın içinden birinin sesini duydunuz. Bu kişi yavaşça ağlıyor mu? İnliyor mu? Yoksa sizinle konuşuyor mu?

  3- Bu kişinin sesini duyunca nasıl tepki veriyorsunuz? Sesin kaynağını bulmaya mı çalışıyorsunuz? İlk düşünceniz arkanıza bile bakmadan yukarıya koşup kaçmak mı? Yoksa korkudan olduğunuz yerde donup kaldınız mı?

  4- Aşağıdaki kişi size adınızla sesleniyor ve yukarıdaki kapıdan gelen ışıkta, birisinin aşağıya doğru indiğini görüyorsunuz. Aşağıya gelen kimdir? Tanıdığınız birini seçin.
   
 18. 27 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Exorcist
 19. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  KÜLKEDİSİ MASALI
  Yoksulluktan zenginliğe doğru düşleri gerçekleşen bir kızın masalı. Külkedisi dünya lüteratürüne ait klasik masallardan biridir. Masaldaki unutulmayacak sahneler arasında sizi en fazla etkileyen hangisidir?

  1- Üvey annesi ve kardeşlerinin külkedisine işkence ettiği kısımlar.
  2- Perinin külkedisini güzel bir prensese çevirdiği sahne .
  3- Külkedisinin saat 12yi vurduğunda balodan kaçış sahnesi.
  4- Prensin camdan ayakkabıyı külkedisinin ayağına giydirdiği sahne.