Kokular Hasta Ediyor

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve yaren_76 tarafından 10 Şubat 2007 başlatılmıştır.

10 Şubat 2007
    Konu Sahibi : yaren_76
  1. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    İşte bazı koku veren maddeler, nerede bulundukları ve etkileri:

Alpha-Pinene: Sıvı sabun, kolonya, parfüm, deodorant ve ağız yıkama sularında bulunuyor. Deri ve gözü tahriş ediyor.

Benzaldehyde: Ağartıcılar, deodorant, deterjanlar, tıraş sabunu gibi ürünlerde bulunuyor. Bulantı, karın ağrısı, depresyona sebep olabiliyor.

G-Terpinene: Kolonya, parfüm, sabun, tıraş kremi, deodorant ve oda spreylerinde bulunuyor. Astıma neden olabiliyor.

Limonene: Parfüm, kolonya, dezenfektan spreyler, tıraş kremi, deodorantlarda bulunuyor. Göz, burun ve boğazda tahrişlere ve deride alerjiye yol açabiliyor.

Linalool: Parfüm, kolonya, sabun, şampuan, el losyonu, saç spreyi, tıraş sabunu ve yumuşatıcılarda bulunuyor. Uyku, depresyon ve solunum problemlerine neden oluyor.

Alpha-Terpineol: Parfüm, kolonya, çamaşır temizlik ürünleri, ağartıcılar, yumuşatıcılar, vazelin losyonlar, saç spreyleri, sabun, tıraş losyonları ve deodorantlarda bulunuyor. Burun, göz ve boğaz için tahriş edici etkisi yanında baş ağrısı, solunum ve merkezî sinir sistemi depresyonu, kas kasılma bozukluklarına sebep oluyor.

2. 22 Temmuz 2008
  3. Ecrin_Ceylin

Ecrin_Ceylin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    İnanılmaz... Hepsi de kullandığımız şeyler... Ne kötü... :KK43:

4. 23 Temmuz 2008
  5. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    inanamıyorum..
    Bu benim derdim kokular beni mahvediyor özellikle naylon poşetler parfüm ve kolonya evet yazılanların bir çoğunu yaşıyorum. Önce baş ağrısı ve mide bulantısı sonrada isrifra ediyorum dok gidicem bu yüzden:çok üzgünüm:

6. 24 Temmuz 2008
  7. Citizen

Citizen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir kokuyu içinize çektiğinizde o maddenin bir kısmını çekmiş oluyorsunuz unutmayın.