Kokulu vajinal akinti

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Rockwell tarafından 17 Şubat 2008 başlatılmıştır.

17 Şubat 2008
    Konu Sahibi : Rockwell
  1. Rockwell

Rockwell I Rock :)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kizlar herkese selam. Benim sorunum su. yaklasik 5-6 senedir balik kokulu olan akintim var. ilk baslarda onemsemedim fakat daha sonra doktora gittim. Idrar testleri, kulturler,ultrasonlar herseye bakildi fakat doktor gayet sagliklisin bence biraz psikolojik yapiyorsun her kadinda boyle akintilar olur dedi. Hic boyle bisey basina gelen var mi? simdi tekrar doktora gitmek istiyorum ama aptal durumuna dusmek istemiyorum cunku yine herseye bakip normal diyecekler. Hergun 3-4 tane ped degistiriyorum. Esim hicbi koku almadigini soyluyor ama ben kendi kendime duyabiliyorum kokuyu. Ne olur biraz ilgilenirseniz sevinirim. simdiden tesekkurler.

2. 17 Şubat 2008
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hayır ama zaten sizde adetli bile olsanız o kokuyu sizden başkası alamz bu çok normal ama bence sen git canım dr ona neki sonuçta senin sağlığın söz konusu ve zaten 3.4 tane ped değiştirmen normal deil

4. 17 Şubat 2008
  5. Rockwell

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok sagolun yorumlar icin. 3-4 tane gunluk kucuk pedlerden kullaniyorum. buyuklerden degil :) parazit falan gibi birseyler okuyorum internetten ama o da hangi testlerle ortaya cikar bilmiyorum. Acaba kendi kendime receteiz alabilecegim bi ilac olabilir mi? Antibiyotik verdi yinede ilk gittigim doktor 1 hafta geciyor sonra yine tekrarliyor.

6. 17 Şubat 2008
  7. Rockwell

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yesil sabun kokusunu duymamistim ama hic degilse seninki ferah ferah kokuyormus :) biraz gecsin tekrar ederse doktora gidersin.

8. 17 Şubat 2008
  9. Rockwell

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hani icinde sadece 2 tane hap olan bi ilac var ondan verdi doktor bi tanesi sana digeri esine diye yani onu da kullandik. annem eskiden hep usutmeden derdi. ama usutmeden falan degil. banyo yapiyorum temizlendigimi hissedemiyorum bu yuzden.

10. 17 Şubat 2008
  11. Rockwell

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hayir sabun falan surmuyorum sadece duru suyla yikiyorum. ilk doktora izmirde gittim sonra Amerika'da 2 doktora gittim. yani dusun burda bile bisey bulamadilar.

12. 17 Şubat 2008
  13. Rockwell

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

insallah bisey cikmaz. cikcagini sanmam onemli bisey olsa bile daha yeni basladi diyosun yani neyse daha cok basinda. Sen icini ferah tut. insallah hamilesindir. bizde deniyoruz 2 aydir daha bisey yok. bende ilaclardan uzak duruyorum. ozellikle agri kesici agir mg'li haplardan.

14. 17 Şubat 2008
  15. Rockwell

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sekerim cok tesekkurler ilgine. bende de hamilelik cikmazsa bu ay tekrar doktora gidecegim. psikolojimi falan bozuyor diyecegim artik. belki kan testi falan yaparlar bu sefer.

16. 17 Şubat 2008
  17. Rockwell

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam canim. ozelden nasil mesaj atiliyo bilmiyorum ama biraz kurcalarsam ogrenirim :)

18. 17 Şubat 2008
  19. rosenoire

rosenoire Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Vajinal AkıntI(ALINTIDIR)

·Akıntı ile birlikte kaşıntı varsa
    ·Akıntı beyaz peynir gibi, sarı veya yeşil renkte ise
    ·Akıntıda balık veya maya kokusu varsa

Bazı kadınlarda rahim boynundan salgılanan servikaml mukus nedeniyle az miktarda ve zararsız bir akıntı görülebilir. Bu akıntının miktarı zaman zaman artabilir. Bunun dışında kaşıntı ve kızartı ile birlikte olan akıntılarda genellikle bir infeksiyon söz konusudur. Vajinada en sık görülen infeksiyon Candida albicans türü mantarın neden olduğu maya infeksiyonudur. Maya infeksiyonunun neden olduğu akıntı tipik olarak peynir kıvamındadır. Bazı durumlarda vücudun başka bir yerindeki infeksiyonlar için alınan antibiyotiklerden sonra vajinada maya infeksiyonları görülebilir. Bakteri infeksiyonları vajinadan sarı renkli ve çoğunlukla balık kokulu bir akıntıya neden olurlar. Akıntının beraberinde yanma ve kaşıntı olabilir.

Sulu, köpüklü ve sarı yeşil renkli bir akıntı ise cinsel partnerden bulaşabilen trikomoniyaz adlı infeksiyonun belirtisidir. Rahim ve rahim boynuna ait nedenlerden dolayı vajinadan kanlı veya kansız akıntının gelmesi de bir kadın doğum uzmanına başvurmayı gerektirir