koleston 11.7 vanilya sarısı boyadım...

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve cottonheart tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

27 Ekim 2010
    Konu Sahibi : cottonheart
  1. cottonheart

cottonheart Zeynebin annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    daha önce kolestonun 11.1 ini kullanıyordum renkten memnundum fakat akınca turuncu oluyordu ilk boyadığımda sapsarı olan bir renk 2 haftada nasıl bu kadar turuncu, koyu bir renk oluyor anlamıyorum daha sonra kolestonun natural serisinin 11.7 vanilya sarısınyla boyadım oda çok güzel bir sarı oldu hatta orielle açılmış gibi oldu ama yine 2 haftada dibi bile çıkmadan kopkoyu oldu sizce birdahaki sefere 12.1 mi alayım yoksa boyamın içine bir kaşık orielmi katayım bide oriel koysam rengi yine koyulaşırmı bu şekil kalsa resmen bebek sarısı gibi oluyor ne olur bu durumda olan varsa akıl versin

2. 27 Ekim 2010
  3. athom

athom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    12.1 ilk başta çok güzel,açık bir sarı oluyor ama yıkandıkça koyulaşmamakla birlikte çiğ bir renk alıyor cnm...bence vanilya sarısının içine oriel katarsan koyulaşma olmaz yıkandıkça..ben de tam tersi durumdayım seninle,12.1 le boyuyordum yıkandıkça beyaza yakın çiğ bir sarı oldu ve artık vanilya sarısı gibi daha doğal ve koyu bir sarı düşünüyordum ben de.....şimdi sen de turunculaşıyor dedin kafam karıştı...sempatiksalakcinni...ben de aynı yöntem yaparım o zaman...vanilya sarısı+ çok az oriel...

4. 28 Ekim 2010
  5. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    yani 12.1 turunculaşmayıp dahadamı sarı oluyor ben birde onu deneyim ozaman yine akarsa orielle boyayı karıştırırım senin doğal rengin ne renk

6. 28 Ekim 2010
  7. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende koleston 12.0 boyadım saçlarımı yıkandıktan sonra renk açılıyor birgün sonra hemen koyu bir renk oluyor.şimdi de koleston 11.1 boyayacağım acaba birazda vitalin platin sarısından karıştırsam mı:uhm:

8. 28 Ekim 2010
  9. athom

athom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim doğal rengim koyu kumral,açık kestane arası bir renk..uzun zamandır sürekli sarı boyuyorum..12.1 turunculaşma yapmadı bende...ama dedigim gibi ben defalarca boyadım ,artık turunculaşma görmüyorum hiç saçlarımda...ki 12.1 zaten açık bir renk oldugundan turunculaşmaz diye düşünüyorum,aksine aktıkça açılıyor rengi,koyulaşmıyor öyle turuncuya dönmüyor...onu begenmezsen oriel ve altın sarı karışımını denersin cnm....

10. 28 Ekim 2010
  11. Jennifer

Jennifer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım resim paylaşırmısın?

12. 2 Kasım 2010
  13. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    sağolun kızlar bir dahaki aya 12.1 denicem acaba 12.0 boyarsam diplerim turuncu olurmu sizce kendi saçım koyu kumral

14. 2 Kasım 2010
  15. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben arıyorum ama piyasada kolestonun 12.1 ini bulamıyorum
    12.0 ile boyuyacam mecburen.
    önümüzdeki ay bildiririm sonucu

16. 5 Kasım 2010
  17. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    bende bayrama kadar boyucam peki 12.1 ile 12.o arasında ne gibi farka vardır hangisinde daha çok açılır acaba dedimya benim sorunum açılması değil hemen akıp turuncu oluyor o güzel sarı kalmıyor

18. 5 Kasım 2010
  19. athom

athom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım,12.0 ın turunculaştırma ihtimali olabilir içinde küllülük barındırmadıgı için...rengi açarken turuncuya doğru dönüyor çünkü üstler...12.1 de ise küllü renkler turunculaşmayı kırdıgı için öyle bir risk yok diyebilirim..(yani en azından bende olmadı ,yanlış yönlendirmek istemem...) ben kıbrıs tayım,burada 12.1 bulabiliyorum ,büyük marketlerde yok mu acaba ?????ama bulamazsanız 12.0 yerine palette küllü açık sarı(10- 1 di sanırım.)..deneyin bence, turunculaşma olmaması için...aktıkça daha da güzelleşiyor üstelik küllü açık sarılar...ben foto bulursam eklemeye çalışcam...sevgiler...