kolik bebek anneleri yardımlaşalım mı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve sercan tarafından 30 Ocak 2009 başlatılmıştır.

30 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sercan
  1. sercan

sercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2,5 aylık bir kızım var ve kolik.gece 11-12 de başlıyor sabah 5-6 ya kadar sürüyor.denemediğim yöntem kalmadı ama boşuna zamanı gelmeden geçmeyecek galiba.Ama en azından herkesin kendine göre bebişini rahatlatma teknikleri vardır burda bunu paylaşalım arkadaşlar belki bi faydamız olur birbirimize.mesela ben bir yerde okudum fön makinasını ayaklarına tutuyorum ağlama krizi geçiyor bazen öyle uyutuyorum.sizler neler yapıyorsunuz?

2. 31 Ocak 2009
  3. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bebeğim 6 aylık oldu, bizimde çok krizlerimiz olurdu hergün akşam 6-9.30 arası. Ben herkesi dışarı çıkarır (ağlayınca başına toplanan çok olur, çocuk iyice panikler), sakin bir müzik açardım sarılır biraz hoplatırdım (hoplatmak azaltıyor sancısını), azalırdı. Eşim de hoplatırdı, dans edersi bol bol. Metsil kullandım yararını gördüm. Ama hiç bir yöntem kesin çözüm değil, ben de her yolu denedim. Doktorumuz sakin olun, sabredin, yapacak çok da fazla bir şey yok bir süreç ve geçecek dedi ve gerçekten 3,5 aylıkken bir anda bitti.
    Sabırlı ol canım, allah yardımcın olsun, eşinle bölüş sorumluğu çok yıpratma kendini.

4. 31 Ocak 2009
  5. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim bebeğimde kolilti ama geçti şimdi on aylık tabi ne zor günlerdi hiç geçmeyecek sandığım hep aynı ssatlerde ağlar aynı saatlerde susardı.Bebeğine banyo yaptırmak iyi geliyor karnana sıcak havlu koymakta bir sürü yöntem var ancak hiç biri çözüm olmuyor sadece kucağıma alıp şarkılar söyledim saatlerce sadece bu şekilde sakinleşiyordu.Bizim 3.aydan sonra azaldı dördüncü ayda bitti sayılır.Valla zor durum kolay gelsin günler su gibi akıp gidiyor bunlarda geçicek Allah başka dert vermesin ben o durumda böyle düşünmüştüm

6. 31 Ocak 2009
  7. startuba

startuba bir varmışş bir yokmuşş Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebişde 10 gün sonra 3 ay bitmiş olacak ama pek bişey değişmedi aksine hem ağlıyor gitgide memedende uzaklaşmaya başladı ne ypıcam bilmiyorum acaba kolik bebekler sancıları geçince tekrar meme emmesi düzelirmi böğle olan varmı

8. 31 Ocak 2009
  9. sercan

sercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım dediklerinin hepsini bende yapıyorum ama dediğin gibi hafifliyor geçmiyor genede buna şükür tabi.napalım gün saymaktan başka çare yok demekki inşallah bende sen gibi geçtiğini söylerim yakında.

10. 31 Ocak 2009
  11. sercan

sercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    umarım benimkide geçecek canım valla insanın eli ayağına dolaşıyor yorgunluk stres bi yana yavrucuğunu böle görünce insan çok üzülüyor ama dediğin gibi allah başka dert vermesin

12. 31 Ocak 2009
  13. sercan

sercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öğrendiğim kadarıyla düzelir meme işi.benimkide ağlarken almıyor meme ama eşim biyandan fön makinasını çalıştırıyor kızımın ayaklarına tutuyor ozaman emzirebiliyorum sende dene belki sendede işe yarar çoğu zaman o halde uyutuyorum gazını bile öle çıkarıyorum ben.

14. 31 Ocak 2009
  15. EU3

EU3 Guest

sercan Allah sabır versin
    benim tavsiyem de Buzuki Orhan'ın Kolik albümünü al ya da netten indir
    içinde değişik müzikler var rahatlatıcı bebişler için
    Buzuki Orhan'ın da kolik bir çocuğu varmış ve sırf çocuğu için bu albümü yapmış adam
    inşallah faydası olur
    bu arada bu albüm tıp literatürüne geçmiş
    tescilli yani
    kolay gelsin hepinize

16. 31 Ocak 2009
  17. sercan

sercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sağol şu anda indiriyorum sonuçtan haberdar ederim.

18. 2 Şubat 2009
  19. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım kucağoında gezerek emzir, ben hoplatarak gezerek emziriyordum. Yoksa emmiyordu. Annem çok üzülüyordu halime. Ama dediğim gibi hepsi geride kaldı.