Kolik bebek !

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve fikirdelisi tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

2 Kasım 2009
    Konu Sahibi : fikirdelisi
  1. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    kizim kolik mafoldumben hergun yaklasik 12 saat surekli aglio, bazen daha da fazla. aglama derken oyle aglama deil resmen parcalio kendini. inanin abartmiorum. sadece memede susuyo. hatta bazen memede de susmuyo.sac kurutma mak., supurge, kolik muzigi bunlar bile fayda etmio. dun gunduz 12 de basladi gece 12 de zar zor uyudu. o da yoruldugu icin. onceki gun sabah 7.30 dan aksam 22.00 a kadar. dr biseyi yok dio. gazini cikaramio. surekli sirtina vuruoruz. gobegine ayaklarina aci elma yagiyla masaj yapiorum. zinco verioruz 1 damla (doktor onerdi) ama nafile. 3 haftalik olunca basladi. ne yapacagimi sasiriyorum. dun sabah kaka yapti o kadar. sonrasinda daha yapmadi kakayi. yediklerime cok dikkat ediorum. gaz yapmasin die ama maalesef boyle oldu :sinifsinif: sadece benim bebegim mi boyle anlamadim:sinifsinif:

2. 2 Kasım 2009
  3. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim oğlum da 10 günlükten beri böyle. Normalde 3. haftadan sonra başlarmış. Dr. bile daha gazı olmaz demişti görene kadar. Çatlayacak gibi ağlıyo yüzü kıpkırmızı oluyo dudakları morarıyo o derece yani.
    biz de 15 günlük olduğundan beri günde 3 kez 4 damla zinko, günde iki kez 1 çay kaşığı rezene veriyoruz. biraz bunlar fayda etti heralde birazda huyunu öğrenmeye başladık daha çabuk sakinleştirebiliyoruz sanırım. Ama tamamen geçmedi hala bi gün sakin gibi, ertesi gün gün boyu nöbetteyiz. Acı elma yağı, sıcak su torbasını biz de yapıyoruz. Zar zor uyuttuktan sonra kolik müziği çalarsa uyuma süresi uzuo sadece, yoksa direkt müziği duyunca susmuyo. Bazen fön makinasının sesine susuyo ama o da her zaman değil. Ben de çaresiz kalıyorum inanki onun o haline.
    1 ayımız dolunca nurse harveys diye bi ilaç var ona başlıcaz, daha etkili olduğunu söylüyolar. ınşallah fayda görürüz.

4. 2 Kasım 2009
  5. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Allah yardimciniz olsun canim..benim kzimdada zaman zaman gaz sancisi ve tuvalet yapamama sorunu oluyor ..careyi karnina sicak havlu koymakta ve 1cay kasigi zeytinyagi icirmekte buldum..birde rezene cayi verdim 5ml lik bi siringa bu uc seyin faydasini gordum..

malesef kolik aglamalari 3.aya kadar suruyormus ama umarim sizde durum boyle olmaz en kisa zamanda gecer...

6. 2 Kasım 2009
  7. Zeynocan

Zeynocan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    ayy çok zor canım ya.. bebeğin tadını çıkarıp sevemiyosun bile..
    bir de hele o ağlayınca zaten insanın içi parçalanıyo.
    :KK43:((
    çok fena yani.

bizimki de bazen ortalğı ayağa kaldırıyo hiç huzur bırakmıyo. kendi rahatsızlığı da cabası.
    ama her gün değil hamdolsun. geçtiğimiz 3 gün aynen anlattığın gibiydi mesela.
    bi de babası ağlayan çocuktan nefret eder, ona üzülüyorum...

ooooyyy, oyy...
    rabbim iyilik versin tüm kuzucuklara inşallah ne diyim...

8. 2 Kasım 2009
  9. Zeynocan

Zeynocan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    nurse harveys bize de bi doktor önerdi ama çocuğu görmeden muayene etmeden önerdi. 1 aydan önce kullanılmıyo muymuş?
    kullananlar yok mu?
    ben de bugün aldıracaktım...

10. 2 Kasım 2009
  11. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bizim dr. 1. aydan önce bitki çayları dahil hiç bişey önermiyorum demişti, ama başka bi dr. zinko kullanabilirsin dedi. Nurse harveys kullanan arkadaşlar var ama üzerinde kocaman 1 aydan küçük bebeklerde kullanımı uygun değildir diyo, ben de korktum kullanamadım. 1 ayı doldurmasını bekliyorum. O da fayda etmezse Sab Simpleks diye bişey varmış onu denicem mafoldumben

12. 2 Kasım 2009
  13. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    oğlumda bir ay sürmüştü kolik.
    ne yapsam faydası yoktu.sonra kendi kendine geçmişti.bir ay çok kötü grçti.onla birlikte ağlardım.
    ama bizimki her gün aynı saatte başlıyordu aynı saatte susuyordu.
    bide 3 aylıktı kolik olduğunda.buketcim seninki kadar değildi en fazla 3 saat ağlardı.
    umarım bir an önce geçer.

14. 2 Kasım 2009
  15. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    SAB diye bir gaz ilaci var biz onu kullaniyoruz. Gaz ilacini bi degistir belki o iyi gelir.

16. 2 Kasım 2009
  17. serzan

serzan saracan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun.Allah yardımcınız olsun. Benim kızım kolikti.Satini bildiğimiz için fitil yapıyorduk.Biraz rahatlıyordu.Oğlum 28 günlük gaz problemi var.Sab kullanıyoruz .Fakat kusma ve uyku yaptı.Sab kullananlar sizin böyle bir sorununuz varmı?

18. 2 Kasım 2009
  19. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    doktorumuz hastaneden çıkarken "bambuline" diye bitkisel bi şueup verdi inanılmaz iyi geliyor çok memnunum
    bazen rezene çayı veriyorum oda rahatlatıyor
    birde sıcak su torbası kullanıyoruz bizim cadı sıcağı çok seviyor
    ayrıca kızlar sizlerde sıcak tutun kendinizi ben çobanlar gibi dolaşıyorum üst üste kıyafetler yün patik yün yelekler sizin üşütmenizde bebeklerde gaz yapıyor