kolik bebeklere hangi biberon???

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezince tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

22 Mart 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğimi sağdığım sütümü biberonla vererek besliyorum. :KK43:(( chicco' nun cam biberonunu kullanıyoruz. ama kolik olan bebeğimde aşırı gaz yapıyor. chicco' nun kolik biberonu zaten işimize yaramadı. dr. browns kolik biberon aldık, bu biberonun emziğini çok sevdi. bu defa da gazını çıkaramıyor. gazını çıkaramaması biberondan kaynaklanır mı? bana bir biberon tavsiye edin lütfen.

2. 22 Mart 2010
  3. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    dr. browns bu konuda en iyisi bence.gazını çıkaramamasının biberonla ilgisi olduğunu sanmıyorum.kolikli bebeklerde zaten gaz kolay çıkmıyo sorun bu.bence dr. brawn's dan etkilisini bulamazsın.ben oğlum büyüyünce avent in biberonunu aldım.onu da gaz yapmaz diye sattılar ama süt içerken içi hava doluyo.köpük köpük oluyo.büyüdüğü için sorun olmuyo gaz yapmıyo ama eminimki küçükken işe yaramazdı.

4. 22 Mart 2010
  5. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biberondaki baloncukların sebebi bu muydu??? chicco biberonlarda baloncuklar oluyor, demek gaz yapıyor bunlar. ben de "avent mi alsam! " diyordum. demek o da işe yaramıyor.

6. 22 Mart 2010
  7. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    tabi o baloncuklar gaz yaptığının/yapacağının işaretidir. biberondaki havayı emiyo işte.emziği bırakınca biberon tekrar hava doluyo ve tekrar bebek o havayı yutuyo.dikkat edersen dr brawn's da hiç olmaz köpük.evet aventi de antikolik diye sattılar ama işe yarayacağını sanmıyorum.sen brawn's la devam et boşuna masrafa girme.genelde işe yaramıyolar çünkü.

Son düzenleme: 22 Mart 2010
  8. 22 Mart 2010
  9. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım da kolik ki hala geçmiş sayılmaz dr browns bu konuda süper bende hep sağıp verdim zaten bebek kendi gazlı bide ekstra biberondan gaz almıyo çok memnunum. gazını çıkaramamsı biberonla alakasız

10. 22 Mart 2010
  11. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de dr. browns kullanıyorum. kullanmaya devam et bence de.

12. 23 Mart 2010
  13. meaningless

meaningless Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    merhabalar, benim kızım da kolikti. nice biberonlar denedik fayda etmedi. size tavsiyem biberonu çalkalayıp köpük yapmayın, hafifçe sallayıp öyle verin. köpük olmuşsa da biraz bekleyin köpükler geçiyor bir süre sonra. gaza biberon hikaye bence. gazın tek çözümü var o da sırtını sıvazlamak. zaten 3 aydan sonra bu problemlerin çoğu bitecek. biraz sabır.

14. 23 Mart 2010
  15. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim hepinize... :))) umarım bebeklerimiz kolikten kurtulur.