Kolik sancısı ne zaman geçer?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve ceylan07 tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

9 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ceylan07
  1. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebeğim tam 2.5 aylık 1.5 aydır hergün saat 6 da kalkıyor 2saat sancıdan kıvranıyor inanın artık onun kıvranmalarına dayanamıyorum ne zaman bitecek benim gibi bu durumu yaşayan varmı? offf moralim çok bozuluyor ya

2. 9 Ocak 2010
  3. Bulcuk

Bulcuk Minik prensim kollarımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım 3 ay bitince birden azalıyor az kalmış acık daha sıkın dişinizi 4. ay bitincede hiç kalmıyor neredeyse benimki 4.ayın içinde gaz sancımız oluyo tabi ama öyle zorluk yaşamıyoruz artık

4. 9 Ocak 2010
  5. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    seninkide hep aynı saatlerde mi sancılanıyordu yoksa ara ara mı oluyordu çok uzun sürüyor ama

6. 9 Ocak 2010
  7. EU3

EU3 Guest

bebekler cok fazla hareket edemediklerinden gazlarını cıkartamıyorlar
    6.aydan önce gaz sorunun bitemesini bekleme
    kendi kendine dönmeye başlayınca cıkartıyorlar kendileri gazlarını.
    şuan için yapman gereken emzimeden sonra bebeginin bacaklarını hareket ettirmen.ayaklarından tut karnına dogru it cek.
    ayaklarını sıcak tutabilirsin.hatta küçük sıcaksu torbası koyabilirsin ayagına ve karnına
    sab simplex yada nurse bitkisel şuruplarını kullanabilirsin.
    rezene içirebilirsin.hem uykuda yapar.kendinde içebilirsin süt yapar.bebeginede gecer gaza ii gelebilir.
    çörek otu demleyip içirebilirsin
    bide sen üşütmiyeceksin ve yediklerine dikkat edeceksin cnm
    Allah kolaylık versin.cidden zor bu dönemler.

8. 9 Ocak 2010
  9. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkürler verdiğin bilgiler için nurse hurveys aldım hiç bir işe yaramadı metsilde fayda etmedirezenede arada içioruz ama gerçekten çok zor günler çok bunaldım

10. 9 Ocak 2010
  11. naz06

naz06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ceylan cım bnm de aynı sorunum var.ayse arkadasımız doğru söyluyo. karnına ılık havlu koyuyorum.ve zinco dıye bitkisel damla kullanmaya basladım baya faydası oluyor. bnmde 2,5 aylık bebeğim.hepimize Allah sbaır versın.zor gunler gecıcek inş...

12. 9 Ocak 2010
  13. EU3

EU3 Guest

canım bazı bebeklere nurse ii geliyor bazısınada sab simlex ii geliyor
    deneyerek bulacaksın.

14. 9 Ocak 2010
  15. fdneng

fdneng Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizde sorun yoktu ama son 2 haftadır saat gece 12 den 2 ye kadar kıvranıyor :KK43:

16. 9 Ocak 2010
  17. serincim

serincim serin'im canım kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende aynı durumdayım hatta daha beteri. benim kızım şuan 3 buçuk aylık ve 1 aylıkken başladı koliği acile kaldırdık o dereceydi ve doktor normalden çok fazla gazlı bi bebek dedi kolik olduğunu söyledi. ne yapabiliirm dediğimde aslında yapıcak çok şey yok sıcak su torbası yapabilirsin beline ayaklarına ve karnına dedi, karnına zinco nun gaz sancısı için karın masajı için ayrı bi yağı var onu aldırdı onunla ayaklarına ve karnına devamlı masaj yapıcaksın dedi zinconun damlasını verdi günde 3 kere 5 damla ama hiçbirisi işe yaramadı benim kızımda. ve bi gram azalma yok bende çıldırmış vaziyetteyim hiç uyku uyumuyorum uyku ne unuttum bile gündüzleri rahatlıyo bikaç saat uyana uyanada olsa uyuyo tabi bende gündüz uyuyamıyorum o ayrı. bide doktor salla demişti sallayınca karındaki gaz molekülleri parçalanıyomuş en azından uyumasa bile ağlaması kesilir dedi beşik aldım şimdi sabahtan akşama kadar sallıyorum bu şekilde gazını rahat çıkartıyo eskiye nazaran rahatlıyo. doktora nezaman geçer dediğimde 3 aydada geçebilir 4 aydada 5 aydada 6 dada deddi yani nezaman geçiceği belli değil. bu gidişle 6 ay sürer benimki heralde çünkü hiç azalma olmadı. allah kolik bebek annelerine kolaylık versin ve sabır versin gerçektende

18. 9 Ocak 2010
  19. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım dahada sıkıldı şimdi demek okadar uzunda sürebiliyor ben 15 gün sonra 3 aylık olunca geçer diye düşünüyordum önceden kolik mi vardı diyorum millete soruyorum hiç kimse bilmiyor.