Kolik şeklindeki gaz sancıları

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve SEVINCDURMAN tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : SEVINCDURMAN
  1. SEVINCDURMAN

SEVINCDURMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Arkadaşlar.uykusuz bir gün daha geçmiş bulunuyor..kızımın gaz sancıları tavan yaptı..dün akşam ilk defa saç kurutma makinesini denedik işe yaradı ama istediki hiç kapatmayalım ve en sonunda daha ilk günden saç kurutma makinesi bozuldu:KK43:( internetten araştırdım orhan osman diye bir sanatcı gaz sancıları olan bebekleri sakinleştirmek için anne karnındaki seslere benzer bir cd hazırlamış ve adı da kolik cd si..duyanınız ya da bu cd yi deneyeniniz oldu mu ? kızımın ağlamaktan artık sesi kısıldı resmen.

2. 13 Ekim 2009
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    buzuki orhan,evet denedim cnm.bi süre işe yarıyo o kadar.netten indirmiştim.rezene ver çok iyi gelir.humananın kimyonlu rezenesi gaza çok iyi.bir de doymuyor olabilir mi,benim bebeğim de ilk gece açlıktan hiç uyumamıştı.sütümün az olduğunu annem farketmişti.

4. 14 Ekim 2009
  5. SEVINCDURMAN

SEVINCDURMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben emzirmenin dışında emin olmak için sağdığım sütüde biberonla veriyorum.fazlasını çıkarıyor bile..onun sürekli ağlamasına dayanamıyorum..her seyi deniyorum..o kadar çaresizim ki anlatamam.

6. 14 Ekim 2009
  7. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    seni çok iyi anlıyorum.nurse harveys te iyi geliyormuş,eltim kullanmıştı.rezene kullandım ben bi de babuline başlarda kullanmıştım.

8. 14 Ekim 2009
  9. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    oglum 3 hafta sonra 1 yasina giricek,cok gazli bir bebekti ve halada öyle..

özellikle ögle uykularinda hala buzuki orhan osman dinler.bizde ise yaradi

deneyin bence sizde.

birde ben uyudugunda ayaklarina sicak su torbasi koyardim onunda cok faydasi oldu benim lokumuma.

10. 24 Ekim 2009
  11. creative

creative bebeğinin annesi :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aralıksız 7 saat ağlıyor...çıldırmak üzereyim nasıl bir sancıdır bu?herşeyi denedim yok işte geçmiyor!!kaç ay dayanırım bilemiyorum..

12. 24 Ekim 2009
  13. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.992
    Ödül Puanları:
    238
    neler denedin yazabilir misin belki başka tavsiyede bulunuruz.Soğan,bulgur pilavı taze fasülye,(yeşillikler) SÜT ÜRÜNLERİ,çay,domates, çikolata,uzak dur aklıma gelenler bunlar .Bende de aynı sorun var doktor önerdi .15 gün süt ürünleri diyeti vermişti çocuğun gazı azaldı tekrar başlayınca çocuğun da gazı çoğaldı.
    En önemlisi annenin yedikleri sakın ayakların çıplak dolaşma ve sırtın terli kalmasın.

14. 24 Ekim 2009
  15. creative

creative bebeğinin annesi :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    akidem zaten sorun orada bebek anne sütü almıyor alamıyor...süt yok maalesef..sma bebelac milupa içiyor,rezene çayı,çörek otu suyu,ayaklarına sıcak su torbası,karnına zeytin yağı ile masaj + sıcak havlu vs..aklıma gelenler..zinco ve om x te içiyor...

16. 24 Ekim 2009
  17. tullayy

tullayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bizim bebiş de 1 buçuk aylık akşam bi başlıyor gece sanki saati bilirmiş gibi 1 de uyuyor.salıncak tavsiye ettiler bugün aldık şuan uyuyo onun içinde bakalım yeni diye mi sesini çıkarmıyo bilmiyorum yarın eskitip yine bağırırsa diye korkuyorum ben de herşeyi denedim zinco,metsil,rezene,çörek otu yağı vs galiba birinin faydası oluyo ama hangisi bilmiyorum ha bide ayaklarının altına acı elma yağı..hepimiz bu dönemleri bi an önce atlatırız inşallah

18. 24 Ekim 2009
  19. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.992
    Ödül Puanları:
    238
    [QUOTE.=creative;9802181]akidem zaten sorun orada bebiek anne sütü almıyor alamıyor...süt yok maalesef..sma bebelac milupa içiyor,rezene çayı,çörek otu suyu,ayaklarına sıcak su torbası,karnına zeytin yağı ile masaj + sıcak havlu vs..aklıma gelenler..zinco ve om x te içiyor...[/QUOTE]Hiç mi yok?Canım benim..İşin zor ama geçicek inşallah.
    Zaten her şeyi denemişsin gibi .Bi arkadaşım mama ile besliyordu kzıını demişti ki mamanın son kısmı verilmez gaz yapar.Hani baloncuk kalan son kısım var ya o kısmı verme...Dibinde kalsın biraz.rabbim yardımcımız olsun anneminde bütün günahlarını bağışlasın...:Saruboceq: