Kolik sorunu..

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve akxixnay tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

29 Nisan 2008
    Konu Sahibi : akxixnay
  1. akxixnay

akxixnay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili anneler ben bir anne olarak çok çaresizim 7 şubatta doğum yaptım oğlum 3 ayına yaklaştı. akşam 8 den sonra benim sıkıntım başlıyor. emmek istiyor ağlıyor uyumak istiyor ağlıyor 10 yada 15 dakka uyuyor ağlayarak uyanıyor önceden 11 gibi uyurdu şimdi gece yarısı 1 oluyor uyanık ağlıyor ne yapıcam bilemiyorum. dolaştırıyorum müzik dinletiyorum hepsi geçici çözüm oluyor yine aynı. acaba sütüm mü az diyorum çünkü gündüz emdiği gibi emmiyor memeyle kavga ediyor sanki. bugün mama alıp deniyicem doymuyordur diye. fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. artık eşim kolik lafından nefret etti. çok yoruluyorum çaresizim. oğluma kızıyorum sonrada çok üzülüyorum........

2. 29 Nisan 2008
  3. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım büyük bir ihtimalle gaz sıkıntısı oluyordur zinco kullanabilirsin bunun için

4. 29 Nisan 2008
  5. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebegin kolik olabilr benimki de aynı cunku doktor kolik dedi
    arabayla gezdirmeyi dene disari cikp o zaman sakinlesiyorlar
    biz her aksam sokaklardayiz valla yapcak bisey yok

6. 29 Nisan 2008
  7. melike gxuxven

melike gxuxven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya çok üzüldüm umarım bi an önce düzelir. mama deniyice demişsin, sana tavsiyem sakın biberonla verme çay kaşığyla ver, ben önce çay aşığıyla veriyordum iyiydi bu arada emiyordu ama tlı kaşığıyla verince huzursuzlanmaya başladı. bbern denedim hepten emmeyi bıraktı, daha doğrusu iyice hazıra alıştı. aman dikkat derim. öptüm

8. 30 Nisan 2008
  9. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim senin gibi sorunlarim benimde var benim kizimda gazli bebek.gece ucten once yatamiyorum bende hemde aylardir.canim dedigin dgibi mamayida dene bide once guzel bi dus aldir yatmadan once bebeyine sonra karnuina masaj yap fonle sonrasindada guzelce doyur gazini cikar canim.insallah care olur

10. 30 Nisan 2008
  11. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yalnız bu zinco nun tadı cok kötü ben denedim 2 saat agzımın tadı düzelmedi ben vermiyorum daha akşamları benim oglumda cok mızmızlanıyo ben arada bi biberonla veriyorum benide unutmuyo sanırım bebek gündüz ck içiyo sütü bitiriyo akşama ona kızıyı olabilir ben o zaman sagıyorum öyle içiyo

12. 1 Mayıs 2008
  13. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    off canım yaa çok zor bi durum allah yardımcın olsun doymuyorda olabilir gazıda olabilir mama al ve dene bakalım açlığındanmı yapıyor eğer gene ağlıyorsa gazı vardır canım tabi kolikte olabilir dr söle gaz için bişiyler versin sana

14. 2 Mayıs 2008
  15. bppinar

bppinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    büyük ihtimal gaz sıkıtısıdır benimoğlumda da çok gaz sıkıntısı vardı zinco damla kullanıyorum çok iyi geldi tacsiye ederim canım

16. 3 Mayıs 2008
  17. penguen06

penguen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gaz probleminden ayrica bebekler uykularini alamayincada cok asabi oluyorlar.benim oglum su an 2.5 aylik.ilk baslarda bizde sizin gibiydik.bazen günde sadece 5-6 saat uyudugu bile oluyordu.sonra uykularini bir düzene koymaya basladim.aksam sekizden sonra bütün isiklari kapadik.hic ses cikarmadik.tam sekizde yatagina koydum.ilk gün cok agladi, ikinci gün daha az, ücüncü gün biraz daha az.ddördüncü gün mizirdandi.besinci gün, altinci gün derken yedinci gün kendiliginden uyudu.artik her aksm sekizde yatiyor, gece iki defa emiyor.sabah alti gibi uyaniyor.simdi gündüz uykularinada alistiriyorum.tavsiye ederim

18. 3 Mayıs 2008
  19. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım gaz olabilir sende yedikelrinedikkat ett anne sütünden bebege geçe biliyo çünkü gaz mesela akşamlaarı sende biras bitkiçayı felan iç o ebebk seni emidihinde onuda rahatlatır ... gazına dikkat et karnıda agrıya blir bebegin onada dikkat et sen üşütürsen ayaklarını oda bebege sütünden geçe bilir benim oglumda öle olmuştu kendine çok dikkat etmen lazım sütü hemen bırakıyosa bence bide as ılık şekerli su yap bebege çay kaşıgıyla felan vermeye çaliş karnını ovala felan bak bakalım rahatlıyomu olmassa gazı vardır saten