kolikli bebeğim

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve dilamavi tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : dilamavi
  1. dilamavi

dilamavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar artık çıldırmak üzereyim.ne biçim bir durum buuuuu.işede başladım.ne gündüz duruyoruz ne gece.mucize yöntemi olan varmı???

2. 13 Ekim 2009
  3. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sakin olmak sabırlıa sevgiyle davranıp bebeği anladığınızı hissettirmek ben gece gündüz tek başıma bakmıştım ameliyatlı halimle bebeğime ama hep onu anladığımı neler hissettiğimi söyleyerek konuşarak gerçekten hissedip onu anladığınızı anlarsa sakinleşecektir lütfen kızmayın ona ...daha çok küçük annesi korkuyor ağrısı var belkide size bişeyler anlatmak istiyor...bebelk için müzüklewr var onları koyun loş ışıkta gezdirin gaz yapmayan yiyecekler tüketin ben aylarca patates havuç et tevuk haşlama yemiştim birde su ve humana...rezene çayı zencefil limon çayı için...zor tabii ama dünyanın en güzel şeyi o...ben hemkend,ime hem bebeğe bakmak zorundaydım kimsem yoktu...eee kaynanayı katmayım dedim o zamanda zor oldu işte ama olsun ben şikayetçi değilim...mamasını değiştirin sıcak suyla bacaklarını yıkayın masaj yapın karnına...bunlar iyi gelir...güle güle sağlıkla büyüsün

4. 14 Ekim 2009
  5. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Evet mucize bir CD var internetten indirebilirsiniz.Adı da kolik zaten.Anne karnındaki seslerden yapılmış.ınanılmaz etkileniyor bebekler.

6. 14 Ekim 2009
  7. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende tek başıma bakıyorum
    bebeğim 10 gün sonra 3 ayını bitirecek..
    bende yumy arkadaşım gibi yediklerime dikkat ettim..hemde nasıl..
    su,ekmek,patates yemeği,et,havuç saltası yiyordum
    yani okadar dikkat ediyordum ve halen ediyorum..
    asla çikolata yeme acayip gaz yapıyor
    yiyeceğin şeylere netten bak öyle ye..
    walla benim bebeğimin gaz okadar yoğun olmadı dikkat ederek..
    böylece rahat ettik ben ve oğlum..

8. 14 Ekim 2009
  9. tuba06

tuba06 Zeynep ve Elif'in Annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa benim kızlarda aynı kolik biberonlar, bitkisel şuruplar ve diğer ilaçların neredeyse hepsini denedim bir çözüm bulamadım maalesef

10. 15 Ekim 2009
  11. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar korkutmak istemem ama kolik olan bebklerde kasık fıtığı çok oluyor bebeğinizin altını değişirken arada kasıklarında bulunan üçgen kısıma hafifçe basın ara ara çıkan top şeklinde bir şey hissederseniz dr söyleyin geçmiş olsun buarada ben bebeklerime bitkisel gaz ilaçlarını kullanıyorum ama 4 tatlı kaşığı demişti dr bana ben onu 6 kez yapıp çay kaşığıyla veriyorum ve beslenmelerinden hemen önce çok işe yaradı debneyin bence

12. 21 Ekim 2009
  13. dilamavi

dilamavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben malesef ki bbeğimi emizremiyorum.bu yüzden yediklerimle alakası yok dün gece bir markanın rezene çayını denedik.inanılmaz bir şekilde oğlum dünden beri mışıl mışıl uyuyor.uyanık olduğundada ağlamıyor.bu çayı deneyen varmı?

14. 3 Nisan 2010
  15. gulenmolyel

gulenmolyel canım oğlum efem Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    acaba hangi çayı denediniz humananın rezenesini mi geçen sene yazmışsınız ama benim bebeğimde de inanılmaz bir sancı şikayeti var

16. 3 Nisan 2010
  17. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Benim bebişimde kolik ti..3 ay sürdü..yaşadığım stresi ancak yaşayan anneler bilir..
    şu cd.yi duydum ama biz büyüdükten sonra çıkmış zaten..
    Rezene çayı, biberonlar, gazlı bebekler için özel mamalar, bitkisel içerikli damlalar..hepsini denedim..
    Belki minimum seviyede faydası olmuştur..
    Ama 3-4 ayı atlatması gerekiyor..sonra herşey sütliman..
    ışte çoook sabır gerekiyor..birde annenin stresini paylaşacak,onu dinlendirecek yakınları..

18. 12 Nisan 2010
  19. dilamavi

dilamavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yeni gördüm kusura bakmayın.hipp diye bir marka.(marka adı vermek doğrumu bilemiyorum)rezene çayı ben gerçekten çok faydasını gördüm umarım sizdede işe yarar