kolikli bebek anneleri lütfen yardım

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve ogretmen_083 tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ogretmen_083
  1. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeim 2,5 aylık ve kolik daha onu hiç dışarı çıkaramadım. aşılar ve gerekli kontroller dışında şöyle bir hava alamadı. çok denedim elimizde ya da arabasında ancak feryat figan 10 dakikada eve döndük. sizde durumlar nasıl? ya çocuğum eve bağımlı olursa sosyalleşmezse?

2. si koliği geçince bu ağalam ve huzursuzluk, kucakta kalma çabası, kendine baktırma alışkanlığa dönüşür mü?
    kolik geçse de sürekli mızmızlanan bir bebek mi olur? koliği atlatanlar bebeklerindeki değişiklikleri yazabilir mi?

2. 29 Ağustos 2009
  3. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benım kızımda oyleydı 4ay agladı gazdan dolayı kayınvalıdemle ıkımız mahvolmuştuk uykusuzluktan kuzum koyun gıbı bakar gozumuze saatlerce aglardı:1no2: bız eve salıncak falan kurmuştuk son care cok sukur 4ay surdu sonra gectı oyle sorunlarda yasamadık sonrada yatagına atımı kendı uyurdu kendı kendıne oynar halada oyle kucukken yaramaz olan buyugunce uslu olurmus derler benım kızımda kendı halınde oynar hıc zararı yok

Son düzenleme: 29 Ağustos 2009
  4. 29 Ağustos 2009
  5. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bugün internette uzman tv de bununla ilgili doktor şunları söylüyordu.kolikli bebeklere ortam değişikliği kucak iyi geliyormuş .duş aldırmak sırtını sıvazlamak karnına ılık bir havlu koymak bebeği rahatlatıyormuş.bunları bir dene istersen bide arklı ortamlarda dolaştır evin yada dışarıya çıkarmak gibi son olarakda şunu söylüyordu doktor annesi dıışnda babası da gazını çıkarsın kucağına alıp sanırım bebişler annelere çok naz yapıyo

6. 29 Ağustos 2009
  7. blackone

blackone Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb benim size bi tavsiyem var bizde gaz problemi yaşadık.bütün yolları denedim ama nafile doktorumun bana tavsiyesi üzerine sütümden bi kaç damla çay kaşığına sağıp ikine bi iki damla limon damlatıp içirdim.sonuç süperdi.ister her emzirmeden sonra dene ister sadece gazı olduğunda...kolay gelsin

8. 29 Ağustos 2009
  9. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sımdı geldı aklıma muskat hınt cevizide dıyorlar o nu tatlı kasıgı kendı sutunu sag muskatı rendele ustune cok ıyı gelıyor bırde doktorumuz bıze karnına sac kurutma makınasını tutmamızı suylemıstı elbısesının ustunden tut sakınlesıyor anne karnındakı sese benzıyormuş sackurutma makınasının sesi allah kolaylık versın hersey gecıyor sen stres yaparsan bebegın daha cok aglıyor

10. 30 Ağustos 2009
  11. ssengun

ssengun Bal Böceğim SeLeNiM Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım 1.si sallanan bi salıncakta salla yada ayakta salla
    2. fön yada elektrık süpürgesi sesi ,
    3. kolık olduğuna kesin eminmisin idrar testi yaptır
    4.karnını ov ve sıcak havlu koy
    bende kolıklı bi bebeği olan anneyım ne cektiğini bilirim

12. 31 Ağustos 2009
  13. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    henuz ıkı aylıgız ve kolık derdınden çok çekıyoruz
    dayanılır gıbı degıl nezaman gececek sabırla beklıyoruzzz

14. 14 Ekim 2009
  15. hircin

hircin canım kızımm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bunu herkese tavsiye ediyorum çok fazla sıkmadan kundak yapıp emzirerek uyutun kundak yapmak istemiyorsanızzz ellerinden yada kollarından tutunn kendine güveni geliyor ve sakinleşiyorrr zorr valla bu kolik ALLAH yardınız olsunnn