kolikli bebği olan ve başa çıkamayan yok muuuuuuuuuuu?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve cicek11 tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : cicek11
  1. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    36 günlük bir bebeğim var.sütümün azlığı ve oğlumun oburluğu yüzünden daha 3.gün mamaya başladık ve her 3 saatte bir emzirmeme rağmen yine 3 satte bir mamaya devam ediyoruz.tabii bu mam olayı gaz işini iyice tetikliyor ve bana hayatı dar ediyor.alttan da üstten de gazını güzelce ve defalarca çıkarmasına rağmen ne kendi 1 saatten fazla uyanmadan uyuyor ne bizi uyutuyor.
    nurse harveys,zinco,acı elma yağıyla masaj ve kolik müzikleri de dahil herşeyi denedim.
    dr.muz colinox diye bir damla verdi ve mamamızı aptamil conformille değiştirdi nispeten daha rahatız ama kabus aynı kabus.ağlamalarının şiddeti azaldı sadece.sürekli emmek istiyor versem 24 saat emecek.göğüs uçlarım artık yara oldu.
    uyutup içeri geliyorum 1 dk.sonra ağlamaya başlıyor,artık bebğimin sesini duyunca mideme ağrı girmeye başladı.stressten ne yemek yiyebiliyorum ne bişey uyku zaten yok.
    Allah rızası için biri bi fikir versin yada aynı sorunları yaşayan biri varsa yanıt versin ki tek olmadığımı düşünüp bir nebze olsun rahatlayayım...:nazar:

2. 29 Temmuz 2009
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    Allah kolaylık versin canım,aynı sorunları biz de yaşamıştık,anlıyorum seni.Malesef tek ilacı zaman,4. ayı bitirdiği zaman biraz rahatlarsın.

4. 29 Temmuz 2009
  5. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim Allah yadımcın olsun...bizim öyle bi sorunumuz olmadı ama ablamın 16 aylık kızı var oda geçen sene yaşamıştı bu yazdıklarının aynısını...bir dakika susmuyordu yeğenim..4 aylık olana kadar hep ağladı..hiç unutmuyorum ablamı ziyarete gitmiştik 17 günlükken..uzun uzun emzirdi hadi dedim bunalmışsındır azcık dışarı çıkalım zar zor ikna ettim derken daha 5 dakika geçmedi evden aradılar bebek ağlıyo gelin..kız ne yemek yiyebiliyordu ne uyku uyuyordu..yazık gözlerinin altı mosmor olmuştu yorgunluktan...bir dakika göğsünden ayıramıyodu yeğenimi çünkü habire emmek istiyordu...aynen canım ister gazını çıkarsın ister çıkarmasın koliğin gazla alakası yok bence..doktorum bana bebeğin bir ayda 1 kilo alması demek benim 60 kilodan 90 a çıkmam demek demişti..ne kadar rahatsız edici bi durum düşünsene demişti..haklı bencede...emzik aldımı canım?emzik vermeyi denesen biraz rahat edersin?

6. 29 Temmuz 2009
  7. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda aynıydı öyle çok gazı vardıki nasılda ıkınır kendini sıkaer ağlardı uyku tabiki yoktu 1 saat uyusa bayram ederdim...
    gaz ilacını 1 ayın sonunda bıraktım ben lk günler zorlandı ama sonra alıştı hafifledi huysuzluğu ama gazı 4 aya kadar sürdü şimdi 5 ay 5 günlük..
    mecburen biraz büyüyene kadar çekiceksin canım sürekli hareket ettirmeye çalış bebeğini gazını rahat arsın ellerini bacaklarını oynat masajlar yap.
    bide sen 3 saatte bir mi emziriyosun ben kızımı hala 15dk bi emziriyorum tabi şimdi mamaya başladık doymuyo ama küçükken daha sık emziridim...

8. 29 Temmuz 2009
  9. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım yazdıklarında kendimi buldum çünkü aynı şeyleri bende yaşadımmm
    şimdi o anları hatırlamak dahi istemiyorummmm
    cünkü depresyona girmiştimmmmmm bu olay tam 3 ay sürdü bizde
    yani buna care yok güzelim tek caresi gerçekten zaman ihşalalhh zamanlar cabuk geçerde kurtulursunnn.cünkü biz de ne yaptıysak hiç birinde başarılı olamadık.denemedik ilaç bırakmadık diyebilirimmm

Allah yardımcın olsunn.sağlıcakla bebişini büyütmen dileğimleee:teselli:

10. 29 Temmuz 2009
  11. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canımcım hepimiz bunları yaşadık ama ben hiç bir ilaç verme derim . Masaj falan yapabilirsin . Ama tek ilaç zaman benim 3.ayda kesildi . Çok zor günlerdi sakın strese girme herkes geçirdi sende atlatıcaksın . Bebeğin alışana kadar sabıır sabıır ...

12. 29 Temmuz 2009
  13. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    beklemekten başka yolu yok galiba.bende 6 çeşit gaz ilacı denedim yok yok.olmadı.masajda az buçuk işe yarıyo ama ağlamasına engel değil.her akşam aynı saatlerde başlıyo eziyet.hem kendine hem bize.allahım ne olur o acı çekmesin diyorum onun yerine ben çekeyim o acıları ne olur..

14. 29 Temmuz 2009
  15. taklamakan

taklamakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim okadar iyi anlıyorumki seni kızım şu an 4,5 aylık ve biz daha yeni atlattık kolik sancılarını her akşam aynı saatlerde başlar ve çok uzun sürerdi. çığlık çığlığa ağlardı o ağlardı ben ağlardım öyle yani. bizde bir dünya ilaç krem losyon masajlar hatta otlar(muskat,çörek otu, armut suyu, ...vs.) rezene çayı, kolik cd si yani aklına gelecek ve gelemeyecek herşeyi yapardık ama sonuç malesef hayal kırıklığı. dr umuz demişti işe yaramaz bu ilaçlar zamanı dolmadan geçmez diye doğruymuş. en iyi kurtarıcımız saç kurutma makinası oldu bizim çok şiddetli anlarda olmasa bile gündüzleri sadece onun sesiyle uyuyordu ve hiç kapatmıyorduk kapattığımız an gözünü açıyordu.ağlkerken kısmen de olsa sakinleştiriyordu. şimdi dönüp yüzüne bile bakmıyo. emzik alıyorsa ver mutlaka.. birde bizim dr sık sık emzirmenin daha çok gaz yaptığını söylemişti onun için düzenli aralarla besliyorduk.çünkü daha bir öncekini sindiremeden yeniden beslemek çok zorluyormuş metabolizmalarını...allah kimseye yaşatmasın acil şifalar dilerim

16. 30 Temmuz 2009
  17. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Tabi dr daha bilir ama bence mama verme.bebege. Sutun icin vitamalt ic benimde bebegim surekli agliyordu aynen senin gibi bende ac kaliyor sandim 3 ay yapisti gogsume yapisik ikiz olduk.
    ben her10 gunde tartiriyordum nerdeyse. Kilo alimi iyiyse mamaya baslama bende basliyacaktim
    ama ayda 900gr aliyordu
    goguslerim yara oldu karbonatli su iyi geldi bide havalandirmak goguslerim disarda geziyordum

birde sallanmak iyi geliyor battaniye arasinda yada besikte ben ayaktada sallamistim
    hem cocukta rahatlar hem sende dedigim gibi mama tetikler ve ben ilk zamanlar mamaya karsiyim
    bu benim fikrim tabi. daha 3. gun neye istinaden vermiski dr mamayi?
    ilk 15 gun kaybettigi kilolari ancak aliyor yavruna eziyet etme onu sindiremez daha o Gecmis olsun
    Allh sifa versin.

18. 30 Temmuz 2009
  19. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk zamanlar çok gece saç kurutma makinası elimde uyuyakaldığımı bilirim başucunda beklerken.ama şimdi korkuyo sesinden.ağlıyo.hergün yeni huy ediniyo bunlar.dr umuz bana da 6 aya kadar çekersin dedi ve hala çekiyoz ne yazıkki.o ağlayıp susturamayınca eşimle birbirimize çatıyoz.çamur atıyoz,sen susturamıyon diye.akşam bile eşimle tartıştık oğlumun yüzünden.sürekli ağlayınca herşeyi reddedince ister istemez asabileşiyo insan.şimdi küsüz ve bugün evlilik yıldönümümüz.daha aramadı bende aramadım.yani bu bebişlerimizin gazı sadece kendilerine değil çevresindeki herkese acı çektiriyo her yönden.amerikada bi şey bulmuşlar artık bebekler gaz sancısı çekmeyecekmiş.hayvanlar üzerinde olumlu sonuç vermiş.2 gün önce okumuştum memurlarda.inşallah doğrudur.annelerimiz çekmiş,biz çekiyoz,inşallah bizden sonrakiler çekmez.çok zor ya.allah hepimize kolaylık versin..