Kolon Hidroterapi ?

Konusu 'Hidroterapi' forumundadır ve daylight tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

30 Aralık 2008
    Konu Sahibi : daylight
  1. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    yurt dışında oldukça yaygın olan bir yöntem bu kolonun yıkanması demek oluyor bir çok saglık sorununun cilt lezyonlarının nedeni bagırsaklarda biriken toksinlerden,atıklardan,kirlerden kaynaklandıgı belirtiliyor mesela ;kabız olan kişilerde sedef hastalıgı,vitiligo rahatsızlıkları daha çok rastlanmış ,
    bu yöntemi duyan,bilen,araştıran ve ya yaptıran varsa paylaşımlarınızı bekliyorum

2. 3 Nisan 2009
  3. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba! Bu terapiyi herkez yapamaz.Kalbte sorun olan kansizlik cekenler ve seker hastasi gibi hastalara izin vermezler.Zaten tedavi oncesi dr kontrol edecek bazi tahlil isteyeckler.Uygunce tedaviye baslar 3-7 gun arasi oluyor.Bagirsaklar temizlenir. cilt guzellesir.

Burda suluk tedavisi gibi bu cok yaygin tedavi merkezleri de var.Tabii cok iyi bilen nerdeyse 20-25 calismis doktorlar yapiyorlar. Benim dr izin vermedi ben yaptiramadim.ama baska bitkisel temizleme yapildi bagirsaklara dr kontrolu altinda 1-gun devam eder ve ertesi (affedersiniz)lavma ile sonrakileri temizler. Hafiflersin kendini baya bir zaman iyi hisedersin. Burda 2-senede bir yapilmasi oneriliyor cunku bagirsaklardaki bazi bakteriyler tamamiyla kaybolursa dengesizlik olustugu icin. Sonucta dikkat edinmelidir.

Ins yardimim dokunmustur.Tabii surekli ilac almaktan dogal tedavi yontemlerini secmek en iyisidir...

4. 9 Nisan 2009
  5. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    cevabın için teşekkürler ydışında bu gibi uygulamalar talebi de fazla olduğundan oldukça yaygın ve ehil ellerde yapılmakta sana o zaman hani bildiğimiz lavmvn mı yapıldı yoksa bitki özleri verilip onla mı yıkandı

6. 7 Mayıs 2009
  7. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba! ikisi de yapildi 1.5 ay masaja da devam edildi. vakum masaji da yapildi. Once bitkisel yolla sonra lavma.Bundan sonra kotu hisetim ama 2 gun icerisinde toparlandim.Affedersin Idrara cikamadim 1 gun cok zorlandim dr ilac verdi ve tekrar lavma yaptilar.bebreklerdeki tuz idrar yolunu kapatmis.
    Bundan sonra kendimi cok iyi hisettim.hatta biraz zayifladim ve yaklasik 6 aydir bebrekler disinda hic hastalanmadim.Gribi bile kolay atlattim.

8. 19 Ekim 2011
  9. serebrum

serebrum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    41
    bende de kabızlık var içimi pis hissediorum ehli doktor bulsam yaptırmak isterim