Kolonya mikrop öldürmüyor!

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve esyn tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : esyn
  1. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Mikroplardan arındırmak için yara üzerine kolonya dökmenin doğru olmadığını belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Akbaş, "Temizlik, mutlaka su ve sabunla yapılmalıdır. Kolonya ile temizlik olmaz" dedi. Sanılanın aksine kolonyanın bir temizleme ürünü olmadığını söyleyen Dr. Murat Akbaş, kolonya yapımında kullanılan 80 derece alkolün, bakterileri temizleme konusunda yetersiz olduğunu kaydetti. Akbaş "Bazı kişiler özellikle tuvaletten çıktıktan sonra ellerini sabunlamak yerine kolonya ile mikropları öldüreceğine inanıyor. Bu son derece yanlış" ifadelerini kullandı.

:smiley-cool:

2. 9 Ağustos 2008
  3. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    :1shok: 1 yaşıma daha girdim tuvaletten sonra elini yıkamayıp kolonya ile mi temizliyorlarmış

bende kolonya temizlik maddesi değil, su ve sabun kullanılmalı diyince diyorum ki sıyrık filan su ve hele sabunla nasıl temizlenir Çok üzgünüm çoook

4. 9 Ağustos 2008
  5. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    alkolün mikropları öldürmekten ziyade bulunduğu yere yapıştırıcı etkisi vardır

6. 9 Ağustos 2008
  7. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    en büyük temizlik suyla yapılanıdır.alkolden temizlikmi olurmuş.tabikide olmaz

8. 25 Nisan 2009
  9. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benim de dikkatimi çekti bazı umumi tuvaletlerde su sabun koymuyorlar onun yerine görevli size kolonya tutuyor...artık çantamda kağıt sabunlardan bulunduruyorum her ihtimale karşı...

10. 20 Aralık 2009
  11. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    "Bazı kişiler özellikle tuvaletten çıktıktan sonra ellerini sabunlamak yerine kolonya ile mikropları öldüreceğine inanıyor. akannehir bunu ilk kez duyuyorum. su ve sabunun temizliğini hiç bir ürün sağlayamaz.