Komşu gürültüsü

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bal_esmer tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

7 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bal_esmer
  1. bal_esmer

bal_esmer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar apartmanda yaşamak ne kadar zor. aylardır üst kattaki komşularımın yaptığı gürültüden fenalık geldi. çocuklarının ve kendinin çıkardıkları sesler yüzünden ne doğru düzgün uyuyabiliyorum ne de sessiz bir ortamda oturabiliyorum. birkaç kez gerek kaba gerekse kibar bi şekilde uyarmamıza rağmen kendisinin gürültü yapmadığını, çocukların da yapmasının normal olduğunu apartmanda böyle şeylerin normal olabileceğini söyledi bir de üste çıkarak. ama gerçekten bu kadar rahatsız olmasak tepki göstermezdik heralde. çocuk var diye de bu kadar rahat olunur mu. insan çocuğunu uyarmalı nolursa olsun belirli saatlere dikkat etmeli..inanın müzik sesi davul sesi olsa bile razıyım ama bu ne zaman geleceği belli olmayan eşya gıcırtıları ve yürüme atlama zıplama seslerinden bıktım artık psikolojim bozuldu. nasıl bir yöntem izlesem bilemiyorum. uyarıdan da anlamıyolar. aynı şekilde karşılık verin deseniz o da olmaz diğer masum komşuların günahı ne... inanın bu konu çok can sıkıcı kimsenin başına gelmemesini diliyorum. allah herkese iyi komşu versin. insanın yaşadığı yerde mutsuz olması çok kötü.
  2. 7 Nisan 2009
  3. Emrivaki

Emrivaki Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

yani tam benim dertlerimi anlatmışsınız.bizimde site.başka bi apartmanla bizimkisi yanyana duvarları.onların salon ve oturma odası bizim yatak odasına geliyor.böylede plansız bi yapı.ve çok gürültülü de oldukları için iyice çekilmez oluyor...çocukları gece demeden gündüz demeden hopluyor koşuyor ses aynen bizde.üstümüzdemi oturuyor anlamadım CADIARZU
    adamda bi sus diyor ama sesi çocuklarından daha fazla çıkıyor...neredeyse odalar arası sohbet edicez.o kadar ses geliyor
  4. 7 Nisan 2009
  5. snookie

snookie Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Alın benden de o kadar üstümdeki hanım her dakika eşya çeker gıcırdatır durur üstelik bir de hamile çekerken doğuracak birgün ondan korkuyorum...

Biz de uyardık ama nafile temmuz da taşınacakmış sabrediyorum ben...
    Son düzenleme: 8 Nisan 2009
  6. 7 Nisan 2009
  7. bal_esmer

bal_esmer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    apartmanların mimari yapısı da çok kötü.doğru söylüyosunuz. bir de bu laminant parke denen şey var acayip ses çıkarıyor. ama bence insanlar nolursa nolsun dikkatli olmalılar. made dip dibe yaşıyoruz herkes birbirine saygılı olmalı. bir de uyarı aldıkları zaman üste çıkmak yerine özür dileseler belki biz de bi yere kadar anlayışlı olacaz. herkes sakinlik dinginlik huzur ister evinde. bir daha bi eve taşınırsam çok dikkat edicem üst katta çocuklu ailenin olmamasına.
  8. 7 Nisan 2009
  9. Emrivaki

Emrivaki Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bizimki laminant değil ama banamısın demiyorlar.bazen tak ediyor onları dinlemekten,müzik açıyorum son ses,bi de onlar dinlesinler diye :dilcikar:
    fenalık geldi gerçekten delikafadulden.bende başka bi yere taşınırken bakıcam duvarlar başka bi daire ile birleşikmi diye Çok üzgünüm çoook
  10. 7 Nisan 2009
  11. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Ruh Hastası ٩(-̮̮̃-̃)&#1 Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim ilk evimde böyle sorun vardı
    ne dediysek olmadı
    en son tatilden geldiğimizde baktım 3 balkonumun 3ünün üstünde ıslak halılar
    camlar batmış çıldırdım tabi
    bu defa çıktı eşimide alarak başladık tartışmaya
    adam elini beline koydu kaynana kılıklı saf saf konuşuyor
    bir tartışmaya başladık adamı boğacaktım zor aldılar elimden
    sonra cinnet geçirip adamı bıçakla kovaladım:kızgın:
    sakin bir insanım ama anlayın ne kadar çileden çıktığımı
    sonra evi değiştirdik yapacak birşey yok
    yöneticiler hımbıl komşularda anlayışsız olunca evi değiştirmekden başka çağre yok
    yanlız zabıtaya şikayet edebilirsinkaydirigubbakcemile
  12. 7 Nisan 2009
  13. bal_esmer

bal_esmer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    geçmiş olsun canım. zaten bu komşu,apartman vs olayları çok sakat. çok sinirli bir anına denk gelip dediğin gibi bıçakla da kovalayabilirsin. bazen benim de oluyor öyle anlarım özellikle çok yorgunsam uykusuzsam gidip öldürüp geliyim diyorum. ev değiştirme durumu da şimdilik yok ama sanırım bayağ uğraşcam ben bunlarla...
  14. 8 Nisan 2009
  15. bizim komşularda çok gürültülü. geçen yıl gecenin 3 ünde son ses televizyon seyreden bir komşuma "lütfen televizyonun sesini kısarmısın" diye seslendim. ertesi gün olay diğer komşulara " bu ne terbiyesizlik" diye seslenmişim şeklinde anlatılmış. ben nasıl komşuma terbiyesiz dermişim. bu şekilde tepkiler geldi. anlam veremedim inanın. ve uğraşmadım bile. apartmanda nasıl yaşanması gerektiğini bilmeyen kişilerle işim olmaz diye düşündüm. keşke cazgır biri olsaymışım diye düşünüyorum şimdi de. tek dileğim bu apartmandan biran önce kurtulmak.
  16. 8 Nisan 2009
  17. gxoxnxuxlyarasxix

gxoxnxuxlyarasxix Mucizem'sin OĞLUM Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bu konuda tek dertli olan sen tek değilsin..
    yan komşumun çocukları o kadar çok gürültü yapıyorlar ki inanın yer yerinden oynuyo....
    deprem oluyor sanıyoruz....
    kaç defa söyledik dinleyen yok...
    geçen seneye kadar eşim çok gürültü yaptığında duvarları yumrukluyordu...
    artık baktık anlayan yok boşverdik...
  18. 8 Nisan 2009
  19. Aynı şey benim başımda var, sabaha kadar gacur gucur takır tukur, napıyolar sabaha kadar bilmiyorum. bütün manyak komşular beni buluyo ya, bakıyorum sitede bütün gece ayakta olan başka kimse yok, herkezin ışığı kapalı bi bunların açık. Valla nasıl denk geldik bilmiyorum. Bizde uyardık ama uyarı falan boşuna.
    Yüzücülerin kullandığı kauçuk kullaklıklarla uyuyorum, yoksa sabah kadar uyunmaz sinirlenince hepten uykusu kaçıyo zaten insanın.
    Bıktım, bezdim valla tek çözüm taşınmak sanırım. Bir daha hayatta 1. kat ya da ara katta oturmam, acı bir ders oldu bana