Kombi seçerken dikkat...

Konusu 'Isıtıcılar & Soğutucular' forumundadır ve Elif tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  3 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.608
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  Tüm firmalardan ayrıntılı bilgi alınız, TSE, CE, ISO 9002 standartlarına sahip olup olmadıklarını araştırınız, satış sonrası hizmetlerini inceleyiniz cihazlar için verilen garanti şartlarını sorunuz yanma ve yakıt tasarruf sistemlerini kıyaslayınız, cihazı çalışır vaziyette görmeye gayret ediniz, firma yetkili bayilerine, ücretsiz keşifle dairenizi inceletip cihaz tipini belirleyiniz. Cihazınızı eğitimli bayi ustalarına monte ettiriniz. Ana firma tarafından belirlenen prosedürlerin uygulanışını kontrol ettiriniz.

  Ne Alacağınız Bilmelisiniz!
  Kombi almaya karar verdiğinizde öncelikle yapmanız gereken evinizde kombiyi nereye koyacağınızı düşünmek olmalı! Evinizin krokisini pencere sayısını oda sayısını ürün alacağınız bayi ye izah etmelisiniz. Evinizin metre karesini oda sayısını kapı pencere sayısını söyledikten sonra cihazın balkona,mı soba bacasına,mı bağlayacağınızı anlatmalısınız.

  Bazen kullanıcı evine hermetik kombi gerekli iken yanlışlıkla bacalı kombi alabiliyor bu yüzden yukarıda da yazmış olduğumuz gibi kombiyi nereye monte edeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Aman cihaz büyük olsun kalorisi yüksek olsun diyerek de gereksiz masraflara girmeyin! Sizlere önerimiz bayilerin ücretsiz olarak keşif hizmetlerinden yararlanın ehli arkadaşlar evinize geldiklerinde sizin için en doğrusu neyse onun hesabını yapar sizlere tekliflerini sunarlar dilerseniz onların sizlere önerdiği ürünü alırsınız dilerseniz kendi kafanızda oluşturduğunuz markayı satın alırsınız.

  Kişisel Görüş
  Kombi hakkında bilgi almaya gittiğiniz her bayi doğal olarak size kendi sattığı ürünü övecektir. Bu yüzden çevrenizde yada ısı sistemleri üzerine mevcut piyasalarda bulunan ürünleri detaylı şekilde inceleyiniz broşürler alın teknik verilerini karşılaştırın. Doğalgazın ülkemize gelişi ile evlerimizde kullanmaya başladığımız kombilerin kötü olanı yok. Bazı kombi kullanıcılarından aldığımız maillerde servisten kaynaklanan sorunlar yüzünden cihazlar hakkında eleştiri almaktayız. Elbette cihazlar arıza yapacaktır sürekli gaz elektrik ve su ile çalışmakta olduğundan zaman aşımı neticesinde sorunlar doğacaktır bu her markada mutlaka yaşanacaktır sorunsuz cihazı kimse garanti edemez.

  Bilindiği gibi ülkemizde alt yapıdan oluşan sorunlar yaşanmakta bunlar kısaca düzenli gelmeyen elektrik voltajı aşırı kireçli sular şebeke arızlarından dolayı kesilen gaz vs sayılabilir. Evlerimizde soba bacalarına bağlı doğalgaz sobaları yada bacalı kombiler için nizami standart baca olmayışı kimi bacaların bireysel kullanışı kimi baca çaplarının küçük oluşu kombilerin arıza yapmasına etken olan sebeplerdir.

  Bir cihaz alırken her detay düşünülmelidir. Dünyada kullanılan binlerce kombi markası mevcut ülkemizdeki ısı sektörünün başını çeken güçlü firmalar sizlerin konforu için en son çıkan teknoloji ürünlerini hizmetine sunmaktadır. Teknoloji ilerliyor firmalar kendilerini güçlendiriyor cihazlar bir harika peki sizi endişelendiren ne olmalı?

  Elbette biz teknik servisler!
  Ne yazıkki bizler hizmet sunduğumuz tüketicileri üzüyor onlara sağlıklı hizmet sunamıyor tüketicilerin haklarına sayğı göstermiyoruz. 7x24 saat hizmet diyoruz ama bırakın 24 saati 5 gün 10 gün gitmediğimiz müşteriler oluyor. Gecenin 02 sinde müşterinin kapısını çalıp servisten geldik deniliyor,uygunsuz kıyafet,eğitimsiz eleman,eksik malzeme fahiş fiyatlar daha neler neler saymakla bitmez elbette.

  ınsanları kullanmakta oldukları cihazlara karşı soğutuyoruz bu yüzden tüketici mağdur kaldığında kullandığı markayı sağa sola eşine dostuna akrabasına kötülüyor. Sizler bir cihaz alacağınız zaman mutlaka bulunduğunuz bölgede yetkili servis var mı hizmeti nasıldır bunu araştırın, servisi olmayan ismi size yabancı gelen bilmediğiniz markalardan kaçının.
  evdose.com
   
 2. 3 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. EU2

  EU2 Guest

  paylaşım için teşekkürler
   
 4. 23 Aralık 2009
  Konu Sahibi : Elif
 5. marsellaa

  marsellaa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Kasım 2009
  Mesajlar:
  40
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  merhaba bende kombi alacağım ama en iyisi ve uzun ömürlüsü hangisi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
   
 6. 11 Mart 2010
  Konu Sahibi : Elif
 7. BERRAM_KIZIM

  BERRAM_KIZIM Aktif Üye Üye

  Katılım:
  31 Aralık 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  benim tavsıyem vaillant.kullanıyorum.çok memnunum..
  bykombi.com dıye bir firmadan aldım.çok uygun fiyatları var.bakmanızı tavsiye ederim
   
 8. 13 Nisan 2010
  Konu Sahibi : Elif
 9. gayfeci

  gayfeci Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Ocak 2010
  Mesajlar:
  20
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  baymak aldım bin pişman oldum kimseye tawsiye etmem bi arıza olduğunda daha 1 sene olmadı yani hemen şöyle diyorlar arıza bizden değilse 30 tl alırız sanki ben içini açıp oynuyorum da
  sadece kombiyi değil yrtkililerini de swmiyorum bende vaillant iii diye duydum tabi aldıktan sonra
   
 10. 13 Nisan 2010
  Konu Sahibi : Elif
 11. balxixmnur

  balxixmnur Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2007
  Mesajlar:
  2.808
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  bizim ve eşimin ailesinin viessman marka kombi. çok memnunuz. vaillanttanda herkes memnun. ama kiradayken eca kullanmıştık birinci sene dolmadan daha arıza yaptı beyni değişti allahtan garantisi vardı hemen çıktık o evden daha 1 sene kullanamdan kombinin beyni değişirse nabarız biz diye :)))) elektrik tesisatında sorun varmış meğerse iyikide çıkmışız valla yanacakmıştı bütün eşyaalrım allah korusun
   
 12. 26 Mayıs 2011
  Konu Sahibi : Elif
 13. ayse266

  ayse266 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  5
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  vaillant Yoğuşmalı Kombi kullanan varmı memnunmusunuz yardımcı olursanız sevinirim
   
 14. 21 Eylül 2015
  Konu Sahibi : Elif
 15. serkomen

  serkomen Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  7 Eylül 2015
  Mesajlar:
  19
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Hermetik Kombi hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim