Kombi tavsiyesi bekliyorum

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ttthxuxlya tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

16 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ttthxuxlya
  1. ttthxuxlya

ttthxuxlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana tavsiye edebileceğiniz kombi markası nedir???şakkıdı
    kullanıp da memnun kaldığınız yerimseniben
    biz yeni ev aldık kombi taktıracağız bir türlü karar veremedikkafamçokkarıştı

2. 16 Eylül 2009
  3. Zeca

Zeca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kombide iki iyi marka vardır. Buderus ve vaillant iyidir. Vaillantı annem kullanmaya başladığında önceki kombiye göre gaz tasarrufu yaptığını çok net gözlemledik. Dayımlar buderus kullanıyor, onlarda memnun eviniz büyükse, büyük evleri ısıtmak için çok güçlü cihazları var.

4. 17 Eylül 2009
  5. ttthxuxlya

ttthxuxlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aslında benimde aklımdan buderus marka geçiyor ama kime sorsam demirdöküm diyor.ev 120 metrekare.buderus türkiyede yeni mi tanımıyor çoğu kişi

6. 17 Eylül 2009
  7. Zeca

Zeca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Demirdöküm fiyat olarak bu iki markadan uygun ve servis ağı geniş. Yalnız bu noktada şunu düşünmek gerek, buderus ve vaillant zaten sık arızalanan cihazlar değil. Buderus 1989'da Isısan firması tarafından ithal edilmeye başlanmış. Bilinmemesi fiyatı ile ilgili olabilir. ıki markada iyi, biz evde demirdöküm kullanıyoruz, bakımı vs. yapıldığı halde günlük 14 metreküp harcıyor. Ara kattayız, dört yanımıza açıkta değil, üstelik ev 90 metrekare... Annemin üst katı teras evi 120 metrekare günlük 11 metreküp gaz harcıyor. Tabi bu harcamalar kısık ayarda. dayımlara hiç sormadım, bayramda ortam müsait olursa sorarım :) Yalnız onların evinde dış cephede mantolama var. Bu epey yakıt tasarrufu sağlıyordur, ancak evleri 180 metrekare.

Son düzenleme: 17 Eylül 2009
  8. 18 Eylül 2009
  9. f.b.t.l

f.b.t.l rabbim hayırlısını ver Üye

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    113
    canım bizde geçen kış uzuun arştırmalar sonucu ferrolinin yoğuşmalısını aldık.çok memnunum.komşumunkide ferrolinin normali.aynı yakmamıza rağmen benim faturam kış boyu onun faturasının yarısı kadar geldi.sıcak su gelsin diye uzun süre beklemede yok.açınca hemen geliyor.fiyatı normallerden biraz pahalı ama inan faturalarda karşılığını alırsın.

10. 18 Eylül 2009
  11. EU3

EU3 Guest

Alarkodan vazgeçmemzemuszemus

12. 18 Eylül 2009
  13. ttthxuxlya

ttthxuxlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kafam çok karıştı ne alacağıma karar veremedim hala-tatlicadiarzu-
    sadece yoğuşmalı kombiye karar verdim ama hangi marka????kafamçokkarıştı

14. 18 Eylül 2009
  15. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    genelde kombi diyince buderus ve viessman gelir akla fiyatlarıda diğer markalardan daha pahalıdır. 1 hafta önce annemin yeni aldıgı ev için baya geniş bi araştırma yapmışdım. genel olarak kullanılan markalar sırasıyla vaillant, baymak, alarko, demirdöküm, eca
    çevremdeki memnunluk durumu araştırmalarımda vaillantın servisinin pahalı olması, demirdökümün küçük yerleşim bölgelerinde servis sorunu yamaması diger markaların servisinin az olması.
    eca kombiden hiç olumsuz yorum almadım ve okumadım. ayrıca bir büyügümüzün eca kombisi 15 senedir sadece 1 kez servis gördüğü için eca tercih ettik.
    yeni yogusmalı kombileri 150 m2 den büyük evlere tavsiye ediyorlar ve aldıgınız kombinin çift eşanjörlü oldamasına dikkat edin (sıcak su kalitesi amaçlı yani mutfakda bulaşık yıkanırken banyodakine soguk su akmasın)
    kısacası tavsiyem ECA

16. 18 Eylül 2009
  17. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle vaillant. çok memnunum. kullananlardan da şikayetçi olduklarını duymadım hiç.

18. 19 Eylül 2009
  19. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    demırdokum ve suan kullandıgım vaıllant