Kombine ameliyat mı, tek tek mı?

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve glorys tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

2 Haziran 2010
    Konu Sahibi : glorys
  1. glorys

glorys Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Selamlar,

Hernekadar cevap alamasamda pes etmeden sormaya devam edıcem..Arkadaslar gogus kucultme,karın ve ıc bacaklardan yapanı bulursam sarkan ust kollarımdan kurtulmak ıstıyoorum.arastırma ıcındeyım dr. ıcın, tecrubesı olan arkadaslardan bu amelıyatları tek seferde olmak mı yoksa zamanla bırı ıyılesınce dıgerı seklınde mı yapmak mantıklı onu sormak ıstıyorum, tşk.ler

2. 15 Haziran 2010
  3. Nursen1977

Nursen1977 Nursen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb,
    kombine yaptirmak mantikli, hem odeme acisindan, hemde doktorlar bir defada cok bolgeyi ameliyat ediyorlar. Tek tek yaptirinca her sefer genel aneztesi ve tek tek fiyatlarda yuksek, hepsini birden yaptirinca tek bi fiyat bir defada aneztesi,
    Ben gecen yil oldum, karin germe, gogus diklestirme ve yag aldirma, karnimin alt kisminda hafif sarkma kalmis gibi, bir yil sonra mecbur kontrole gidiyorsun ya da 6 ay sonra, ben Hollanda´da kaldigim icin, dr um bir yil sonra her bolge tam toparlanir dedi.
    Rotus, revizyon, ne duzeltme gerekiyorsa hepsini birden yapacak ben temmuzda gidince, bana masraf cikmiyor, belki sadece hastane masraflarini odeyecegim. Bakalim.
    Bu islemlerden sonra tam sonuc aylar sonra belli oluyor. Ben onceki halime gore cok memnunum, ama karnimin duzeltilmesi onemli, birde iki dogumdan sonra ic bacaklarimda sarktigi icin sadece yag aldirma yetmedi, gerilmesi gerekiyor bence.
    Ameliyatim cok rahat gecti, yeniden yaptiririm hic korkmadan. Tam anestesi altinda oldum, dr fotograflarimi cekti, vucudumdan yag alinacak bolgeleri, karnimi vs cizdi, tum ekibi geldi, 8 hemsire yanlis hatirlamiyorsam ve iki tane plastik cerrah ve bir anestezi uzmani, hemsire elimin ustunden igne yapti, sivi dolduruyorlar, yeni tumescent islak teknige gore, daha acisiz ve kanamayi azaltiyor, daha kolay yag alabilmek icin. Beni yatirdilar, 7 saat surecegini soylediler. Yatirip baska bi odaya goturduklerini hatirliyorum. 7 saat sonra uyandim, konusmaya basladigimi ve beni yine ilk bulundugum odaya goturduklerini hatirliyorum. Agrim cok azdi. Hic hissetmedim. Cok mutluydum. Mutluluk ilaci veriyorlarmis zaten. Sadece hastanede yatarken tuvalete kalkarken karnim agriyordu oda direnlerden dolayi, iki kucuk pompa takiyorlar karinin kenarlarina, karindan cikan sivi oraya doluyor. O direnlerin karinda olan bolumu aciyordu, oda dayanilmiyacak birsey degil. Fazla yurunmeyecek ozellikle ilk gunler, ilk hafta diyelim. Hava sicak oldugu icin karnima su toplandi, herkeste olacak diye birsey yok, ben birde iki kucuk cocugum oldugu icin cok hareket ettim o an dedemlerdeydik, dedemle ilgilenmem gerekiyordu ve cocuklarla, o yuzden iyilesmek icin dinlenemedim tam o yuzden karnim hareketi cok edince agriyordu ama daha cok boyle bi hamileligin son aylarinda oldugu gibi bi agirlik asagiya iniyormus gibi. Goguslerim cok guzel, kalcalarim baya azaldi oncekine gore, tam sonuc gercektende doktorumun dedigi gibi aylar sonra ortaya cikiyor. Gogusler ilk baslarda baya iri duruyor, ama uc dort ay sonra cok normal gorunuyor. Sarkma olursa yeniden duzeltiriz dedi doktorum. Cok ilgilendi. 24 saat beni arayabilirsin dedi bir agrin ya da sorunun olursa dedi. Kontrole gittim, dikislerim alindi, direnler cikarildi, super rahatladim o zaman. Sag bacagimda bi hafif uyusukluk var gibi o normalmis, bir yil sonra gidiyormus. Alcak ic camasiri giyebiliyorum simdi rahatlikla onceden karnim ustten sarkiyordu, simdi duz, sadece alt karnim ve kenarlari duzeltilecek, bacak arasi gerilmesi lazim, kalan yerlerdende yag aldiririm. Iykide diyorum, cogu yapildi ve aradan aylar gecip sonuc oturunca diger bolgelere bakilip kalanlar yapilacak.
    Ankara´da plastik cerraha bas vurdum, dayimlar bu doktoru iyi tanidiklari icin ona gittim. Dr. Birol Civelek. Bilmek istediklerin varsa sorabilirsin.
    Sonucta mutlu oldum baya. Her kiyafetim olmuyor karnimdan dolayi, ama once olmayan kiyafetlerimden olanlarda var simdi. Beden olarak 1 beden kuculdum, ama cok bisiklet suruyorum, burda bisiklet bi arac, cocuklari okula goturme ve alma ve alisveris herseyi bisikletle yapiyorum. Saglikli besleniyorum, sebze ve meyze, yagi az olan et, sut ve yogurt, kepekli ekmek vs. Dogumdan sonra karin sadece sporla duzelmiyor, sarkiklik gitmiyor, bacak aralari ve kalcalarda gitmiyor, yapimiz zaten 18den sonra yerine oturuyor ve degistirmek sadece yag aldirarak mumkun. Kilo alinca yaglar hangi bolgede coksa orda cogaliyor ve zayiflarkende cok olan bolgeler fazla azalmiyor, goguslerden gidiyor, istenilmeyen yerlerden zayiflama oluyor. Sonucta ben cok memnunum ama dahada memnun olmak istiyorum. Doktoruma gidecegim kontrole ve duzeltmeler icin gerekeni yapacak temmuzda. Bakalim. Gorusmek uzere.:nazar:a.s.

4. 19 Aralık 2012
  5. AsiSevdam81

AsiSevdam81 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Selam
    Bende Ocak ayında insallah estetik olcam. Yanlız fiyatları bilmek istiyorum. Siz nekadar verdiniz ? Ve hangi doktor ?
    Sevgiler