komik bi soru olacak ama...

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve <<tuxgxba>> tarafından 25 Eylül 2008 başlatılmıştır.

25 Eylül 2008
    Konu Sahibi : <<tuxgxba>>
  1. <<tuxgxba>>

<<tuxgxba>> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben ne zamandır giremiyodum siteye.kardeşimin nişanı bide taşındım anca rahatladım.bugün bi girdim siteye çok şaşırdım doğum yapmaya başlamışınız yaw bu ne hızz.ben daha çocuğumun beşiğini ve giysilerni yeni aldım millet doğurmuş bile...
    neyse sorumu sorayım.bebeğimin giysilerni yıkamak ve ütülemek istiyorum daha hijyenik olsun diye.ama etrafımdaki kişiler yıkanmaz giysiler saçmalama falan diyo.siz yıkadınız mı?yoksa ben mi abartıyorum?

2. 25 Eylül 2008
  3. niran34

niran34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok şaşırdım arkadaşım neden yıkanmazmış ben paketten açtıgım kıyafetleri sabun tozuyla yıkadım ve ütüledim mis gibi oldular

4. 25 Eylül 2008
  5. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    niye komik olsun tubacımm..bana garip geldi etrafındakilerin böyle demesi elbette yıkıyacaksınn...üstüne kaç kişinin eli değmiştir o elbiselerin ayrıca tekstil boyası var üstünde ..ben 4 yaşında kızımın bile yeni kıyafetlerini yıkamadan giydirmem bebeğinin tenine değecek canım o giysiler kimbilir kimlerin eli değdi..ben ve diğer kıslar yıkadık ütüledik hatta normal deterjan bile kullanmadım dalinin özel bebek deterjanıyla yıkadımmkaydirigubbakcemile5

6. 25 Eylül 2008
  7. Miy

Miy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

tugbacim,
    sen etrafindakilere aldirma,mutlaka bebek cildine uygun bir deterjanla temizce yika,utule.
    İlk dogdugu zaman hijyen herseyden onemli.Sen satin almadan once kac kisi o esyalari giysileri elliyor dusunsene,tozlaniyor,kirleniyor,kirli eller degiyor,hem nerden bilebilirsinki senden once bakan birinin hastaligi olmadigini.
    acikcasi cok titiz bir insan degilimdir ama ben kendime,esime 3 yasindaki ogluma bile yeni aldigim bir kiyafeti mutlaka yikarim.daha oncesinde birileri deniyor,elliyor,askilarda aylarca asili kaliyor..

8. 25 Eylül 2008
  9. <<tuxgxba>>

<<tuxgxba>> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla doğru diyosunuz arkadaşlar.bende yıkama taraftarıyım zaten.yıkanınca yeni özelliği gidermiş.yani bunu diyenlerde temiz insanlar.olgun insanlar.neyse ben yıkıcam zaten de bi de sizi sorayım dedim.birtek ben mi böyle düşünüyom diye...

10. 25 Eylül 2008
  11. beyazzzambak

beyazzzambak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bana da yeni özelliği gider eski gibi olur dediler ama ben de yıkadım ütüledim battaniyesini havlusunu kıyafatlerini herşeyini yani

12. 25 Eylül 2008
  13. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle yıkadıktan sonra giydir yavruna...
    rabbim sağlıkla kucagına almayı nasip etsin canım...bir avazda kurtarsın rabbim...:nazar:

14. 25 Eylül 2008
  15. noval

noval Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya o kıyafetleri dikiş dikilirken nakış işlenirken paketlenirken kaç tozlu masalardan kaç pis ellerden geçiyo bunu söyleyen arkadaşların bundan hiçmi haberi yok ya yapmayın allah aşkına kendiniz için bile yıkamadan kesinlikle giymeyin bizzat ben tekstilde çalıştım biliyorum heleki o yavrucaklar giyecek
    kesinlikle yıkamadan giydirme ve bir güzelde ütüle onları

16. 25 Eylül 2008
  17. enemine

enemine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    etrafındakiler sadece saçmalamış öle şey mi olur ben kendime bile yıkamdan giymem kaldı ki bebeğime mi giydircem mümkün değil o kumaşlar depolarda atılıyor ne ellerden geçiyor we ben kalkıp onu bebeğime giydircem mümkün değil güzsel yıkar ütülerim öle ki öle de yaptım herşeyini yıkadım aldığım hiçbişiyi bırakmadım ewe getirir getirmes etikiteini çıkarıp yıkadım öle astım dolanına öle yerleştirdim sakın ha kimseye kulak asma bebeğine zarar werme we yıka

18. 25 Eylül 2008
  19. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    :1shok: :1shok: :1shok:
    bebişten bahsediyoruz arkadaşlar;tabi ki yıkamalı ütümeliÇok üzgünüm çoook şakkıdı
    size onları söyleyenler üşengeçlikten yapmayanlardır :roflol: kaydirigubbakcemile3 :1closedeyes:
    tertemizler daha dünyaya gözleri yeni açmışlar..bagısıklık sıstemlerı zayıf;hıjyen acısından cok dıkkatlı olmalıyız ozellıkle mınıklerımız soz konuu oldugunda;ciddi hastalıkların sebebini oluşturan mikroplar değil mi;maazallah...
    Rabbim herkesin meleğini bağışlasın;siz doğru bildiğinizi yapın canımyerimseniben