Kompozit Dolgu(Bonding) Yaptıran Var mı?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve mernem tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : mernem
  1. mernem

mernem Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar merhaba böyle bir konu açmak istedim uzun süren ortodontik tedavimden sonra diş şeklimin daha güzel olması için kompozit dolgu bonding denilen yöntemle dişlerimi yaptırmak istiyorum ama yaptığım araştırmada bu yöntemin zamanla renk değiştirdiği ve çok sağlam olmadığını öğrendim. Acab aranızda bu şekilde dişlerini yaptıran birileri var mı? Varsa bu konu hakkında bilgi verirlerse çok sevinirim...:)kaydirigubbakcemile3

2. 5 Nisan 2010
  3. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    merhaba
    ben bu işlemi yaptırmıştım 2 seneye yakın kullandım avantajları fiyatının makul olması ve bir seansta yapılabilmesi....
    dezavantajları ise zamanla renk değiştirmesi ve yer yer kırılmalar olması....

4. 12 Nisan 2010
  5. incesaz

incesaz Cam Kenarında Uyuyan Kedi Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba kompozit dolgu dediğin şuan tüm diş hekimlerinin normal dolgularda kullandığı sistemdir.Zararı kesinleştiği için ve estetik olarak hoş durmadığı için amalgam dolguları kullanan neredeyse kalmadı..

Kompozit dolgu çürük temizlendikten sonra dişin içine uygulanır sert macun kıvamındadır ve üzerine yüksek ışın verilerek dondurulur..Çoğu yerde tavsiye edilmesede ben bu uygulamayı kanal tedavisinden kararmış olan bir dişim üzerine kaplayarak uzun süre kullandım karardıkçada yeniledim..haliyle gözle görülmesede prüzleri olacağı için bu dolgulara cay,kahve,sigara lekeleri daha çok yapışıyor içine işliyor buda zamanla kararmasına neden oluyor..

Ama ben tam olarak anlayamadım tedavınden sonra yaptırmak ıstedıgın dolgu mu? dolgu ıse zaten başka birşey tavsiye etmem

6. 13 Nisan 2010
  7. mernem

mernem Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım tam olarak senin bahsettiğin değil canım benim bildiğim bu da bir dolgu çeşidi ama daha sağlam ve şekil bozukluklarının düzeltilmesi içinde kullanılıyor ama ben de çok emin değilim biraz daha araştırma yapmak gerekiyor...:)

8. 18 Aralık 2011
  9. kujum

kujum lilyum Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    153
    yaptıran varmı kızlar bu uygulamayı dişi hiç küçültmeden yapılıyrmuş

10. 16 Ocak 2012
  11. zera85

zera85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben de aynı dertten muzdaribim, ortodonti tedavim bittikten sonra on dişimin arasında boşluk kaldı ve doktorum hiçbir şey yapmayı önermedi ancak şuan açılma daha coğaldı,ortodonti tedavi sonrası açılma olabiliyormuş ve yeniden kapanabiliyormuş eğer kapanmazsa oraya ek yaparız dedi yalnız ne yapacağını tam olarak bilemiyorum, 2 ay beklemem gerekecek.

12. 12 Şubat 2012
  13. meltem2809

meltem2809 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ortodontik tedavim sırasında benımde ön dişlerimden biri kırıldı hafif içe giriklik var doktorum burayı dolguyla dolduracagını söyledi bonding demedi ama araştırıp buldum kendimce kırıkların tedavisinde dişi kesip başka diş yapmaktansa bu yöntem öneriliyor bende bonding yaptırıcam tellerim çıktıktan sonra

14. 13 Şubat 2012
  15. Black Beauty

Black Beauty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    Ben de ön iki dişimdeki hafif ayrıklık nedeniyle ortodontik tedavi görüyorum. Tek dişimin ucunda çok az bir kırık oluştu ve dişimi sanki yamuk gösteriyor gibi. Doktorum da bana kaplama yapacağını söyledi. Tek endişem dişimi yapay göstermesi. =/

16. 20 Mart 2012
  17. laylaaa

laylaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

fiyat hakkında bilgi verebilirsin?

18. 21 Nisan 2012
  19. kujum

kujum lilyum Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar yaptıranlar bılgi versin lütfen biz yaptırmayı düşünenlerinde kafasında sor işagretleri gitsin. bu yöntem kullanışlımıdır dişe yapıştırlması için illa dişte bı aşındırma yapılması şart mıdır? fiyatı nedir? çabuk sararıyor mu? öneririmisiniz?