Komşumla sorunlar yaşıyorum..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xsxeker_xsxey tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : xsxeker_xsxey
  1. xsxeker_xsxey

xsxeker_xsxey Kararlıyım :) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar merhaba;
    ben de sizinle durumumuzu paylaşmak istiorum.en azından fikrinizi almış olurum diye düşünüorum.
    şöyle anlatayım:
    yaklaşık 3 ay önce ev aldık.sıfır bir evdi.kredi çektik.1.kattayız biz.üstümüze de bizden sonra birileri taşındı.sorun ondan sonra başladı zaten. üstümüzdeki bey bir gazinocu ve cahil adamın biri.eşi de 2.eşiymiş.3 çocukları var.1 i üvey. taşındığımızdan buyana bi türlü huzur vermediler.ramazan ayında eşim 10 gün kadar ş.dışındaydı.bende çalışıorum ve evde geçirdiğimiz zaman sınırlı. bi misafiri geldi sanırım onunda 4 tane çocuğu vardı.toplam 7 çocuk oldu üstümde.akşamları gece yarısına kadar sesler bitmek bilmedi.h.sonu sabahın köründe ayaktalar.defalarca çocuğum onların sesi yüzünden uykusundan oldu.bir akşam çıktım.uyarmak için.gayet nazik bir dille uayrdım.tamam dedi.
    ama hiç mi hiç bitmedi o gürültüler.sanki inadına arttı.
    sitenin bahçesini çöp içinde bırakmalar,çok afedersiniz ama camımım altına büyük tuvaletlerini yapmalar,balkonuma kum atmalar,kapımın önüne çöp bırakmalar.daha neler neler..her h.sonu çocuklarının pisliğini temizledik camlarımın altından..
    gürültü derseniz ona keza..dahada arttı.bi kez daha uyardım.mecbur kalarak.ama hiçbi fayda etmedi.birkez eşim uyardı.kadın ağza alınmıycak laflar etti eşime.en son evelki pazar akşamı saat 8 gibi eşim ısıtıcı takmak için 2 çivi çaktı ve hemen yukardan pat pat vurdu kadın.sonrada zile bastı ve merdivene çıkmış bana yukardan bisürü ağza alınmıycak söz etti bende karşılığını verdim..zaten ipler koptu orda.ses dahada çoğaldı ondan sonra.
    akşam saat 8 gibi eve geldik.oturma odasına geçtiğimizde resmen tepiniorlardı üstümüzde.eşim duvara vurdu dahada fazlalaştırdılar sesi..daha sonra kadın yukardan kapısını açmış koridordan bize birsürü laf saydı.açmadım kapıyı.açarsam eğer daha kötü olacaktı çünkü..ortalık karışcaktı..
    evden iice soğumuş durumdayız.evde sınırlı zaman geçirebilioruz zaten onda da huzur denen bişi bırakmadılar.kadın çok afedersiniz ama çirkefin biri..çok fazla bulaşmak istemiorum ondan dolayı.ama ne hakla bana laf sayar die düşünmeden de edemiorum.
    eşim adamla konuşsa da sorun çıkacak tekrar.malum gazinocu arkası pisliktir die düşünüoruz bu adamların.ve eşim ayın belli zamanları ş.dışına çıkar.ben kızımla kalıorum ve bundan sonra çok tedirgin olucam..
    ve düşman sahibi olmak istemioruz..olaylar büyürse sonu hiç de ii olmaz die düşünüorum..sürekli yukardan taciz edicekler bizi..kadının öyle lafları var ki..zor tutuorum kendimi..
    şuan ,eşim evi satma taraftarı.ben seyahate gittiğimde gözüm arkada olucak hep dior.sen tedirgin olucaksın burda dior.
    evi satarsak krediyi kapatıp tekrar kredi çekerek başka bir ev alabiliormuşuz.
    ama ilk gözağrımızdı bu ev bizim.çok emek verdik temizlemek için..
    sırf bu pislik insanlar yüzünden böyle bir duruma düşmek çok sinir bozucu..
    EV ALMA, KOMŞU AL diye boşuna denmemiş..yaşayarak öğrenmiş olduk..
    ben hala kararsızım..olaylar büyürse die çok tedirginim..adamın arkası da pislik.birşey yapmasından çok korkuorum..
    durumumuz bu arkadaşlar..sizlerin yorumu ne olucak bakalım..siz olsanız ne yapardınız?

2. 12 Ekim 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Kendi evleri mi peki?Eğer kiracılarsa görüşebilirsiniz evsahibiyle.
    Aslında mantıklı olan şikayetci olmak ama insan hiç bulaşmamak gerek diye düşünüyor işte,böyle apartman hayatını bilmeyen insanları toplamaları lazım baraka hayatlarına devam etsinler:umursamaz:
    Peki çıkıp konuşup uzlaşma yoluna gitseniz mesela nasıl olur?Bir akşam çaya davet etseniz güzel tatlılıkla artık bitirmek istediğinizi bu olayları iki taraflı olarak daha dikkatli olmak istediğinizi,aynen buraya yazdığınız şekilde tatlı dille anlatsanız nasıl olur?
    Baktınızki olmuyor satarsınız,ama önce güzel bir adım atın konuşun derim ben.

4. 12 Ekim 2010
  5. PatikliPenguen

PatikliPenguen Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    peki canım bunların kendı evmi kiracı ev sahıbıne sikayet etsenız ?

6. 12 Ekim 2010
  7. xsxeker_xsxey

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    2 defa çok ii niyetle uyardım..ama hiç fayda etmedi. uyardıktan sonra sesler fahada yükseldi.ve balkonuma yukardan meyve suyu döktüler.çok şeyi düşünüoruz.konuşmak tabii ama insan olanla,laftan anlayanla yapılır ancak..
    ve onlarında kendi evleri malesef ki.ayrıca sadece bizde şikayetçi değiliz onlardan nerdeyse tüm site şikayetçi ama kimse de bulaşmak istemior..

8. 12 Ekim 2010
  9. xsxeker_xsxey

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    malesef ki ,kendi evleri canım :KK43:

10. 12 Ekim 2010
  11. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hım çok zor bir durum, eğer bulaşmak istemiyorsanız satmaktan başka çareniz yok. Yoksa yapılacak en iyi şey polisi aramak olur. Birde gürültü hattı vardı sanırım.

12. 12 Ekim 2010
  13. PatikliPenguen

PatikliPenguen Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    canım o zaman sızın huzurunuz ıcın satmak en iyisim sanırım ama yınede bı kez daha düşünün esınle hakkınızda hayırlısı,cunku bela insanlarsa allah korusun sonunda daha kötü olabılır bulasmayın hiç derimboshayallersmile

14. 12 Ekim 2010
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bencede ozaman en mantıklısı satmak..
    Mala olsunda cana olmasın helede eşinizde gidiyormuş tek kalıyorsunuz ne yapacakları belli olmaz.Siz sessiz sedasız halledin alım satım işlerini en doğrusu bu gibi görnüyor.Hakkınızda hayırlısı olsun.

16. 12 Ekim 2010
  17. xsxeker_xsxey

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    inş.hakkımızda hayırlısı olur.çok zor bi durumdayız şuan eyvahedigeldismile

18. 12 Ekim 2010
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    zorda olsa satın evinizi inş. daha iyi bir yerden ev alırsınız. ve daha iyi komşularınız vardır. her şer de vardır hayır.
    belki böylesi daha hayırlıdır. boşverin.