Komum beni delirtiyor ..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tiwiks tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : tiwiks
  1. tiwiks

tiwiks iki melek bir prens Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar fikirleriniz benim için çok önemli ne olur bana birşeyler söyleyin...
    eşimin 8 yıllık iş arkadaş ve dolayısıyla eşiyle 6 yıldır yani evlendiğimden bu yana lojmanda olmamız dolayısıyla hatta başka bir lojmana taşınmamıza rağmen yine komşu olmak zorunda kaldık malesef ki ...çünkü ben en çok bu kadından kurtulacağım için sevinmiştim ama onlar başka bir semtteki lojmanı bırakıp 2 kat aşağıma taşındılar....bu 6 yıliçinde canımdan bezdirmişti beni kaç kere mesafe koydum ama kaynanam yüzünden yine yüz bulup doğum yaptığımdan bu yana aptalca bir duruma girdim yeniden kabus gibi...bunda izne ayrılamamın ve evde olmamında büyük etkisi var....
    bu kadın her gün benden birşey istiyor aklınıza ne gelirse tlf açıyor napıyorsun der demez sen de şu bu var mı demeye başlıyor artık tlf açmaya çekinir oldum yine kıyafetlerimi istemeye başladı daha öncede ben işe gidince eşimden istemişti sabahın köründe....ve kıyafetlerimi mahvetmişti...aseton sigara yiyecek ve daha birçok şey bu kadın sigara içiyor ve benim evimdeki sigaralardan otlanıp kendine bir paket almıyor ve üstelik benim evime içmeye geliyor ....yok yok deyip sızlanıyor hanım ama uzun saçlarına paraya kıyıp röfle yaptırmış ve bebeğimin oyuncakları eksildi kendinin bir bebeği ve 4 yaşında bir çocuğu var oyucakları aldıklarını biliyorum eminim çünkü bebeğimin oyuncaklarını dışarı götürmem ve kendisi küçük yürümez bir yere atamaz ki evi talan ettim oğlunu oyuncakları götürürken birkaç kez elinden aldım ses çıkarmadım meraktır alamamıştır çocuğuna dedim ama sonuçta biz de tek maaşla ve aynı ücretle geçiniyoruz oyuncağa kadar tenezzül etmiş öyle bile olsa çocuğuna yanlışı öğretip onları geri getiremezmiydi bu kadar mı onun anneliği kadınlığı hemcinsini kıskanmak onunla gizli bir rekabet mi yapmalı ...madem parası yok o röfleler aç gözlülük neden neden beni kulnaıyor affedersiniz yolmaya çalışıyor ...ben bu kadına haddini bildirmelimiyim herşeyin farkında olduğumu söylemelimiyim....ben bu kadının daha ağzıma bile yakıştıramadığım bir çok ahlaksızlığını nasıl ona söylerim...bir akıl verin içimi dökeyimde rahatlayayım evime gelmesini istemiyorum

2. 13 Ekim 2009
  3. BenPeriKizi

BenPeriKizi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    selam canim Allah kolaylik versin sana bence al karsina acik acik konus.gerekiyorsa ipleri kopar hic görüsme sinirlerini bozmaktansa hic görüsme kafan rahat etsin derim ben ama yinede sen bilirsin.

4. 13 Ekim 2009
  5. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim istemiyorsan görüsmek zorunda degilsin.
    Kendini niye bu kadar hirpaliyorsunki?
    Durup dururken görüsmek istemedigini söyleyemezsin ama birdaha senden birsey istediginde, mesela kiyafet gibi, aslinda kiyafetlerini ödünc vermekten hic hazetmedigini söyleyebilirsin.
    Yani sen istemesende o kadin seninle öyle bir samimiyet kurmus ki, taa kiyafetine kadar istemis.
    Bence bu samimiyete biraz sen izin vermissin. Yumusak basli biriysen senden yüz bulmustur.
    Tavirlarini ortaya koy. Cocugu bir kere oyuncagi almis, tekrar geri gelmemisse bu o kadinin ayibi.
    Birdaha aldigi zaman, sende bu kadina, yaptigi yanlisi anlatabilirsin, madem senin her esyani isteyecek kadar seni kendine yakin görüyor, ozaman bu hatasinida söylediginde ters bi tepki vermeyede hakki yoktur.

Izin verme, hersey senin elinde, sen istemesen zorla kapina dayanacak degil.

6. 13 Ekim 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bunları daha sakin bir şekilde kendisine söylerdim ben olsam.
    bakımından kısıp benden istediğin ihtiyaçlarını karşılayabilirsn derdim.
    kıyafetlerimi vermek istemiyorum da diyebilirsin.
    ya da oyuncakları elinde görürsen iste..
    fazla yumuşak yüzlüsün sanırım..

8. 13 Ekim 2009
  9. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.234
    Ödül Puanları:
    463
    valla bu insan ne senin ailenden ne eşinin ailesinden, dış kapının mandalı, hiçbir sorumluluğun yok bu insana karşı madem bu kadar tiksinmişsin kendisinden ben olsam seninle görüşmek istemiyorum kapıma gelme abartmanda, dışarda rastlaşırsak merhabamız olsun sadece derim, yani niye katlanıyorsun anlamış değilim. Kocası eşinin arkadaşı diye sende bu insanla arkadaşlık yapmak zorunda değilsin ki, bırak eşleriniz görüşsün ama siz görüşmeyin

10. 13 Ekim 2009
  11. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bir yabancı için kendinize niye eziyet ediyorsunuz ki?
    onunla görüşmek zorunda değilsiniz
    bidaha istediğinde yok ya da kirli de diyebilirsiniz ve daha sonraları da istediğinde..
    durumu olsun olmasın ben kimseyle giydiğim kıyafetlerimi paylaşmam.
    eşiniz ne diyor bu duruma?sanki eşinizden pek destek göremiyormuşsunuz gibi geldi bana hernedense...
    eşinizi arkanıza alarak uzak durun o kadından.

12. 13 Ekim 2009
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Bu kadar sinirlerini bozuyorsa (sence haklı sebepler yüzünden( açıkca kendisine, ''şu şu konulardan rahatsızım ben '' diyeceksin..Dikkatli davranması söyleyeceksin, bunları söylerken de ezilip büzülmeden anlatacaksın ki, net olduğunu anlasın.

Baktın düzelmedi, ''kusurabakma seninle konuşmuştum ama benim rahatsızlıklarım devam ediyor, bir süre görüşmeyelim'' diye açıkca söyleyeceksin.

Eşleriniz görüşüyor diye siz görüşmek zoruna değilsiniz..

ıyi niyet, yumuşaklık bir yere kadar, benim sinirlerimi bozan insanı ben çok kolay hayatımdan çıkarırım mesela, 2 dakika yeter bana:)

14. 13 Ekim 2009
  15. effsa

effsa Guest

bak bize ne güzel kibar bi dille anlatmışsın
    al karsına konus rahatsızlığını dile getir
    olmadı kes bütün ilişkini
    niye dertleniyosunki
    en azından kafan rahat olur
    bence ööle yapmalısın

16. 13 Ekim 2009
  17. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    ancak kendisiyle konuşarak çözebilirsiniz bunu.. ha bozulup küserse de istediğiniz olur görüşmezsiniz.. :nazar:

18. 13 Ekim 2009
  19. aresim

aresim prensesim ben ! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu işin tek ve kesin çözümü var sizi aradıgında sende bu var mı dediğinde yok diceksiniz kapınıza gelince kapının deliğinden bakın oysa açmayın kapıyı sürekli tersleyin surat yapın kendinizden uzaklastırın görüşmek istemediğinizi anlayacaktır zaten sizin üzerinizden geçinemeyince menfaati olmadıgından o da sizinle görüşmek istemicektir cocugunuzun oyuncagını ellerinden alın sigara ortada bırakmayın iyice sinir olsun sizde bundan keyif duyun bence ya bunu yapacaksınız yada ben senden rahatsız oluyorum kişiliklerimiz farklı uyusmuoruz arkadas olarak deyip tek seferde halledeceksiniz..