Kondisyon bisikleti kullananlar..?

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve hayathayat1995 tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

9 Nisan 2009
    Konu Sahibi : hayathayat1995
  1. hayathayat1995

hayathayat1995 hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar herkese. benim evde 3 yıldır kondisyon bisikletim var. ama birisi bana basen yapar dediği için soğudum ve kullanamadım. doğrumu kalçayı büyütürmü. eğer doğru değilse bu bisikleti nasıl kullanmalıyım. hafif ayardamı ağır ayardamı kaç dk. yapmalıyım. sabah vee akşam (gece 10-11)gibi yarımsaat yapsam olurmu . birde bisikleti kulanırken harcadığın kalori yaazıyor.koşu bantlarında çok az kalori yakılmış gösteriyor. hangisi doğru. mesela bisiklette ben 20 dk.da 250 kalori yakyorum. ama arkadaşım 20 dk.da 45 kalori yaktığını söylüyor. hangisi doğru.inşallah sorularıma cevap alabilirim. teşekkürler. aaaaa çok yazdım biri beni durdursuuuuuun...ben 32 yaş 160 boy ve 72 kğ.yim

2. 9 Nisan 2009
  3. keciii

keciii Guest

ay insallah yapiyodur bende hemen alirim bitane eve

4. 9 Nisan 2009
  5. hayathayat1995

hayathayat1995 hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yapma keciii kardeşim ben ölüyorum ya bu kilolarımdan. inşalah eritiyordur.

6. 9 Nisan 2009
  7. nemida

nemida Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kondüsyon bisikleti basen mi yapıyormuş? hmm bana pek inandırıcı gelmedi, basen niye olur : kalçalarda yağ depolanması sonucundan, hangi spor aleti ve ya dalı vücutta yağ biriktirir ki :) tam tersi yağları eritir ve ya kasa dönüştürür. çünkü hareket ediyorsun.
    Deseler ki o bölgede kas yapıyor bu yüzden kalınlaşıyor bunu da hiç inandırıcı bulmam çünkü basenini kalınlaştıracak kadar kası sadece bisikleti yaparak sağlayamassın. Dahası kadınların kalça bölgesi erkeklerden farklıdır ve kas olması çok zordur. Yağ oranı yüksektir bu yüzden kadınlarda selülit problemi vardır erkeklerde yoktur vs. Hangi sporcunun baseni var? hangi bisikletçide basen var?

Ancak bacakların alt bölümünde kas yaparsa ona karışmam. Yıllarca fitness yaptım buna bisikletle ısınma da dahildi, bende kas yapmamıştı. Bence gönül rahatlığıyla yapabilirsin bisiklet..

Bir arkadaşım eskiden kondüsyon bisikletinin beli içeri doğru yuvarlaklaştırıp ortaya çıkardığını söylemişti ne kadar doğrudur bilemem ama yapacaksanız dikkatli yapın talimatlara uyun bir anda yüklenmeyin, Allah korusun bir sakatlık yaşamayın.

Bu yağ yakma işi de bence metabolizmaya göre değişiyor. Bizde eliptik bisiklet var orda yazıyor 6 kalori yaktın vs. gibi ama onlar bence afaki, çizelgeye dayalı matematiksel hesaplar internette de bulabilirsin bu tip hesapları ama senin ağırlığını vs. almıyor ki örneğin kilolu bir insanın metabolizması zayıfa oranla daha yavaştır bu durumda ikisi de aynı kaloriyi mi yakar? sanmıyorum... bence onlara fazla takılma.

gecede yapılabilir bence ama spor yaptığın odanın iyi havalandırılmasına hatta mümkünse spor yaparken camın açık olmasına özen gösterirsen daha bol oksijen alırsın. umarım yardımcı oldu...

8. 9 Nisan 2009
  9. Bedisim

Bedisim Türkü Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nemina arkadasim cogu seyi yazmis sana tavsiyem eger bel agrin varsa bisikleti tavsiye etmem yada egilmeden sür cünkü doktorlar tarafindan tavsiye edilmiyor ama sende doktoruna danisabilirsin

her insanin kilo almasi ve vermesi farklidir vücut yapisina göre degisir sana iyi sporlar hihoyyyt

10. 9 Nisan 2009
  11. hayathayat1995

hayathayat1995 hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. inşallah ilk etepta 4-5 kg.veririm. kıyafetlerime en azından sığarım. teşekkürler.

12. 11 Nisan 2009
  13. miss_teacher

miss_teacher Hoşgeldin Yiğit oğlum... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de kondisyon bisikleti kullanıyorum tabi termal sauna şortumu giyiyorum üzerine sauna beltimi geçiriyorum robot gibi yürüyemez halde 45 dk yapıyorum ne kadar terlediğimi tahmin edersiniz...sonuç süper...

14. 11 Nisan 2009
  15. hayathayat1995

hayathayat1995 hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hadi kızar, gelsin cevaplar......

16. 11 Nisan 2009
  17. hayathayat1995

hayathayat1995 hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ay pardon kızlar demek istedim:)))

18. 12 Nisan 2009
  19. Kelimeler Yetse

Kelimeler Yetse Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de kondisyon bisikleti hakkında kafamda sorulara sahiptim iyi ki açılmış böyle bi konu kaydirigubbakcemile5 bana gelince 5 gündür spora gidiyorum bugün hariç her gün 30 - 45 dk arası bisiklet kullanıyorum baya da hızlı çeviriyorum valla :roflol: şimdilik pek bi fark yok gibi ama daha erken tabi.ama insan sabırsızlanıyo inşallah etkisini görürüm o kadar çalışmanın :eek: