kontak lens kullananlara makyaj önerileri..

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve kalemkitap2 tarafından 26 Ocak 2007 başlatılmıştır.

26 Ocak 2007
    Konu Sahibi : kalemkitap2
  1. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Lenslerinizi daima makyajdan önce takmalısınız. Böylece gözünüze partiküllerin girmesini önlemiş olursunuz. Makyaj sonrası lens takmak için bu işte uzman olmak gerekir. Bunu makyajı bozmadan ya da lenslerinize makyaj bulaştırıp görüşünüzü bozmadan yapmak hem oldukça zordur hem de sizi gereksiz bir riske ve strese sokar.

Pudra
    Toz pudralar yerine kompakt (sıkıştırılmış) pudralar kullanın. Böylece pudra partiküllerinin gözünüze kaçma riskini en aza indirmiş olursunuz.

Allık
    Allık sürerken tozlanmayı minimuma indirmek için fırçayı yüzünüzde yavaşça gezdirin, darbelerden kaçının. Yumuşak kılları olan büyük ve temiz bir fırçayla allığınızın fazlasını alın. Gözlerinizi bu işlem sırasında kapalı tutun.

Göz Farı Sıvı göz farlarını kullanın; çok daha verimli olduğunu fark edeceksiniz. Eğer mutlaka toz farlardan kullanacaksanız her uygulamada azar azar kullanmaya çalışın. Uygulamayı mutlaka sünger uçlu bir aplikatör yardımıyla yapın ve farı sürmeden önce süngerin üzerinden fazlalıkları yok ettiğinizden emin olun. Böylece göze ve lens altına far partiküllerinin girmesine engel olursunuz. Hangi far türünü kullanırsanız kullanın, geniş ve enlemesine darbeler yerine kısa ve boylamasına darbelerle uygulama yapın. Böylece lenslerinizin yerinden oynama riskini azaltırsınız.

Eye-liner
    Sıvı veya kalem şeklindeki eye-linerı hiç bir şekilde alt gözün iç kısmına sürmeyin. Gözün alt kenarını çizmek için minik darbeler uygulamayın. Yumuşak uçlu kalem eye-linerlar tercih edin.

Rimel
    Çoğu rimel türlerini kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Ancak kirpiklerin hacmini artırmak için içinde mikro elyaflar bulunduran rimellerden kaçının. Bu elyaflar gözlerinize kaçabilir.

2. 26 Ocak 2007
  3. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın canım..çok yararlı bilgiler..
    ben de lens takıyorum artık :)

4. 4 Şubat 2007
  5. belfxux

belfxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkürler kelebeğim verdiğin bilgiler için.Bende lens kullanıyorum.Göz kalemi vazgeçilmezim.Lenslerimi takmadan göz kalemini çekiyorum.

6. 4 Şubat 2007
  7. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    :1yes2: rica ederim kızlar

8. 14 Nisan 2007
  9. Dishe

Dishe ✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bilgilendirdigin Icin Saoll Bende Lens Kullaniyorum Arada

10. 1 Mayıs 2007
  11. gulseven

gulseven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    makyaj yapmadan lenslerimi takıyorum sonrada makyajımı yapıyorum.
    ama temizleme sırasına gelince temizlemeden çıkarmalımıyım yoksa lensler gözümde de olsa makyajımı silebilirmiyim bi anlamıyorum:uhm:

12. 3 Nisan 2008
  13. açelyaakaslan

açelyaakaslan oğluşuna aşık Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    meraba gülsevencım lenslerını cıkardıktan sonra makyajını temızle oylesı daha sağlıklı

14. 23 Haziran 2009
  15. sui_generis

sui_generis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    93
    selam,
    bir hafta sonra ben de lens kullanıcısı olacağım. Lenslerle ilgili en çok merak ettiğim şey makyaj. Göz makyajı benim de vazgeçilmezim ve kalemimi gözümün iç kısmına sürüyorum. Lens kulandığım için buna bir son vermek zorunda mıyım? Makyaj yaptıktan sonra lens takmak anladığım kadarıyla daha zor. Lensi makyajdan önce takarsam gözün içine kalem çekerken bir sıkıntı oluyor mu? Lensleri her gün solusyona koyarsam gözün içine kalem çekmekten doğacak hijyen sorununu giderebilir miyim sizce?CADIARZU

16. 6 Temmuz 2009
  17. peri212

peri212 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm bende lens kullanıyorum.makyajdan önce lenslerimi takıyorum.kalemde çekiyorum ama çok dikkatli ve göz içinden ziyade alt kirpik diplerine doğru çekiyorum.oyle dene,hem daha derin hemde buğulu bakışlar elde ediyorsun.makyajımı temizlemeden çıkarıyorum lensleri.tabi her ihtimale karşın hijyenine dikkat edip bol bol temizliyorum.en son makyajımı çıkartıyorum

18. 2 Eylül 2010
  19. inertia

inertia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkürler