Konukan ve giriken insanlardan yardm

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pepuda tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

9 Aralık 2009
    Konu Sahibi : pepuda
  1. pepuda

pepuda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    76
    yaşadığım büyüdüğüm şehirden çok uzaktayım.Ailem arkadaşlarım hep geride kaldı.Eşimin tayini yüzünden sivasa gelmek zorunda kaldım burda yeni komşular yeni insanlar yeni çevre.Yani bende çok konuşkan bir insan değilimdir.Bir bebeğim var o ilerde büyüyecek okulu sorumlulukları olcak.Yani daha girişken olmak istiyorum çekinmeden insanlara konuşabilmek.Girişken olmak.Çekinmeden.Arkadaşlar bana önerilerde bulunurmusunuz..

2. 9 Aralık 2009
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    tam anlayamadım....

nasıl girişken olabileceğinizi buradan mı öğrenmek istiyorsunuz? :smiley-cool:

4. 9 Aralık 2009
  5. pepuda

pepuda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    76
    insanlarda iletişim kurarken nasıl rahat olabilirim.

6. 9 Aralık 2009
  7. ysl_cinema

ysl_cinema ATATÜRK'ümü çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle kendine güvenmen gerekli....kendine bazı soruların cevabını vermelisin neden,kimden çekiniyorum? küçük düşmekten mi , alay edilmekten mi , rezil olmaktan mı , yoksa içimde istek mi yok? sonra verdigin cevaba göre hareket etmelisin neyden cekiniyorum ? diyalog kuracagım insanlar benden çok mu üstün, çok mu mükemmel ... bunların cevabı belli senden hiç bir fazlalıkları yok... görsel durumlarınımı kafaya takıyorsun mesela kimisi kilolu veya burnu büyük oldugu için toplum içinde cekinik kalır, ilk önce sorunu tespit etmelisin

8. 9 Aralık 2009
  9. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    valla bacım bana kalırsa bu yaratılış meselesi değişir mi sonradan blmem....

10. 9 Aralık 2009
  11. pepuda

pepuda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    76
    ysl_cinema arkadaşım teşekkür ederim biraz daha farklı bakabildim sayende..

12. 9 Aralık 2009
  13. azemheval

azemheval Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşayark öğreneceksin konuşarak sohbet ederek bişyler paylaşarak bende karstayım geldiğimde tek kulu tanımıyordum ama şimdi oturdugum lojmanda herkesle merhabalıgım var ama ben kimseyle can çiğer olmak istemiyorum uzak duruyorum

14. 9 Aralık 2009
  15. sam_yeli

sam_yeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok konuşmak çokta iyi bişey değil cnm boşver hakkını ara hakkını yedirme yeter ben çok konuşup herşeyi bildiğini sanan insanlardan hoşlanmıyorum bunun adı da girişkenlik olmuyor nihayetinde..

16. 9 Aralık 2009
  17. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben bir sivaslı olarak şunu diyebilirimki sivas insanı sıcaktır samimidir.sen bi adım at can ciğer oluverirler hemen.ne biliyim sürekli gülümse,o an aklına gelebilen birkaç soru yönelt komşulara.yada eline bi bardak al kahvem kalmamışta biraz alabilirmiyim dekaydirigubbakcemile3 ya işte bunun gibi şeylerle muhabbeti başlatabilirsin aslında.geriside gelir zaten...ALLAHım iyileriyle karşılaştırsın inşallah...

18. 9 Aralık 2009
  19. ysl_cinema

ysl_cinema ATATÜRK'ümü çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    rica ederim canım
    “Bana attığın adımları göster, sana ne kadar özgüven sahibi olduğunu anlatayım.” böyle bir laf var kendine güvenmelisin kendini olduğun gibi kabul et,asla kıyaslama...cocugun seni örnek alacak onun modeli sensin,cekingenlik yavrunada gecmesin bunu aşmaya calıs...psikolojikman bu durum seni çok etkiliyorsa psikologdan yardım al onun konusmaları seni rahatlatır...biz burda ne dersek diyelim olay sende bitiyor, yeni insanlarla tanısmak kolay degil bende zorlanıyorum ama zorluyorum kendimi sende zorla sıcak kanlı olmaya çalıs yüzünden gülücük eksit etme, bebeginle aynı yasta bebegi olanlarla konusmaya calıs, aynı durumda oldugunuz için konusacak ortak noktalarınız çok olur,bebekten konu acılır konusur gidersiniz sende daha rahat hissedersin...kendini zorlamalısın...inşalah bu durumu en kısa zamanda düzeltirsin cnmopuyorumnanaktan